Pokiaľ sa neviete rozhodnúť, komu dáte svoj hlas v nadchádzajúcich komunálnych voľbách, pomôcť v rozhodovaní vám môže aj pripravovaná verejná diskusia kandidátov na primátora.

primatorTá sa uskutoční v pondelok 27. októbra o 16. hodine v priestoroch Štátnej vedeckej knižnice na Lazovnej ulici. Obyvatelia Banskej Bystrice tak budú mať možnosť zoznámiť sa naživo so svojim kandidátom a položiť mu otázku. Organizátori, občianska iniciatíva Občania mestu a neformálna skupina Fórum BB, oslovili všetkých pätnástich kandidátov. Tí budú mať v úvode možnosť krátko sa občanom predstaviť a následne si organizátori pripravili niekoľko okruhov tém, ktoré budú musieť kandidáti zodpovedať v časovom limite. V závere diskusie dostanú priestor aj občania, ktorí budú môcť kandidátom klásť vlastné otázky.

Komunálne voľby sa uskutočnia 15. novembra 2014 a o priazeň voličov sa uchádza rekordných pätnásť kandidátov na primátora, čo je najviac spomedzi všetkých krajských miest. Až ôsmi z nich kandidujú ako nezávislí a o hlasy sa uchádzajú aj dve ženy. Pätnástku kandidátov bližšie predstavuje aj portál BBonline.sk. V sérii otázok a odpovedí sa môžete bližšie zoznámiť s ich názormi na rôzne témy aj konkrétnymi krokmi, ktoré pripravujú.