Už tento štvrtok sa najmodernejšom tanečnom klube na Slovensku uskutoční koncert punkrockovej legendy Inekafe, v rámci ktorého bude prebiehať aj krst ich najnovšieho albumu „Právo na šťastie“.

Tí, ktorí zavítali na túto skupinu v decembri do Brezna budú mať koncert o polovicu lacnejší. Taktiež sa priaznivci mladej rockovej scény budú môcť tešiť na viaceré predkapely.

Banskobystrický koncert má byť zároveň aj benefitom za zrušený Funfest v Brezne, kde sa mal slovenský krst pôvodne konať. „Ako bonus sa skupina Inekafe rozhodla na tomto koncerte v Banskej Bystrici 23.2. aj dodatočne pokrstiť nový album ‚Právo na šťastie‘, kedže plánovaný krst v Brezne pred dvomi mesiacmi nevyšiel,“ píše sa na oficiálnych stránkach skupiny. Koncert v klube Ministry of Fun v Banskej Bystrici, ktorý má kapacitu 1400 miest tak bude počas československého turné „Právo na štastie 2012“ jedinečný.

Pre „funfesťákov“ za polovicu

„Vzhľadom na to, že Fun Fest v Brezne dňa 16.12.2011 sa skončil fiaskom a bol predčasne jeho organizátorom ukončený, čím sa neodohrali všetky plánované koncerty vrátane koncertu Inekafe, ktoré malo vystúpiť jednak úplne na záver festivalu ako jeho headliner a jednak hlavne aj pokrstiť na ňom nový album ‚Právo na šťastie‘, sa skupina Inekafe rozhodla výjsť v ústrety všetkým sklamaným návštevníkom a hlavne fanúšikom Inekafe, ktorí z rôznych kútov Slovenska, ale najmä z okolia a zo samotnej Banskej Bystrice dorazili na uvedený festival. Každému, kto si zakúpi vstupenku na koncert v Banskej Bystrici do klubu Ministry of Fun, kde 23. februára prebehne koncert Inekafe v rámci turné ‚Inekafe – Právo na šťastie Tour 2012‘ bude po odovzdaní vstupenky z Fun Festu v Brezne 16.12. v stánku IK merchandise na banskobystrickom koncerte v Ministry of Fun 23.2., preplatená polovičná suma z ceny základného vstupného na státie na tento banskobystrický koncert, ktorá je 10,- € a teda vo výške 5,- €. Jeden človek však bude môcť pritom vrátiť len jednu vstupenku. Je to gesto skupiny Inekafe svojim fanúšikom a aspoň čiastočne im z vlastných zdrojov vrátiť časť vynaložených finančných prostriedkov za predčasné zrušený a zbabraný Fun Fest v Brezne, na ktorom samotná kapela Inekafe nenesie žiadnu vinu“, opisuje situáciu manažér skupiny Roman Fecko.

Z koncertu minifest a navýšená kapacita klubu

Koncert Inekafe v srdci Slovenska bude iný aj po inej stránke. Bude z neho totiž minifest. Tri predkapely totiž skupina nemá ani vo svojej rodnej Bratislave! Pôvodne avizované mladé kapely The Paranoid a Horská Chata doplní skupina Známe Tváre. Celé jarné tour už bolo vypredané, no v Banskej Bystrici sa organizátori rozhodli pridať bonusových 199 lístkov. V predaji je tak v tomto momente ešte niečo cez 70 lístkov pre posledných oneskorencov. Nepochybne pôjde o vrchol vypredaného Právo na šťastie tour 2012, a tak sa Banská Bystrica naozaj má na čo tešiť.

LINEUP:
17.30 otvorenie vstupu
18.30 – 19.00 Známe tvare
19.15 – 19.45 The Paranoid
20.00 – 20.30 Horska chata
21.00 – 22.30 INEKAFE