V utorok sa banskobystrickí hokejisti predstavia vo Zvolene v derby proti odvekému rivalovi. Očakáva sa účasť ôsmich stoviek priaznivcov spod Urpína.

Zdroj foto: bb.ultras.sk
zdroj foto: bb.ultras.sk

Bystričania sa stretávajú na Hlavnej vlakovej stanici, o 15:20 odchádza vlak do Zvolena.  Po príchode bude nasledovať tradičný pochod mestom na štadión.

Pre červeno-bielych má derby špecifickú príchuť. „Musíme potvrdiť našu dominanciu z posledných rokov, keď sme boli vždy lepší a originálnejší ako Bryndziari,“ povedal pre BBonline.sk hovorca fanklubu HC 05 Leo Turčan. Ten očakáva bezproblémový priebeh výjazdu, preto by sa nemal nikto báť prísť medzi priaznivcov: „Nie, problémy nebudú! Naše stredoslovenské derby je špecifické tým, že z Bystrice chodia mladi, starí, ženy, dôchodcovia, bežní fanúšikovia aj ultras. Proste každý chce zažiť ten neopísateľný zážitok.“

Pripravuje sa aj choreografia, no čo to bude, nechce hovorca prezradiť.  „Každý sa to dozvie na mieste, takže odporúčam, aby ste sa zúčastnili, milí Bystričania, a boli súčasťou chorea aj vy,“ pozýva Leo  na výjazd.

Začiatok hokejového stretnutia HKM Zvolen – HC 05 Banská Bystrica je o 17:00. Vlak naspäť do Banskej Bystrice odchádza o 21:35.