V sobotu 23. apríla banskobystrický thaiboxer Vladimír Dracula Moravčík nastúpi v ringu proti thajskému bojovníkovi Kemovi Bernenungovi. Zápas o interkontinentálneho šampióna najprestížnejšej organizácie WMC (World Muaythai Council) bude vyvrcholením galavečera ENFUSION LIVE & Gala night thaiboxing, ktorý sa uskutoční na Zimnom štadióne – DOXXbet Aréna v Žiline.

Organizátorom prestížnej ENFUSION LIVE, ktorá sa na Slovensku koná tretí rok, je žilinský klub Diamond Gym. Ako uviedol manažér klubu Róbert Kajánek, večer, ktorý bude rozdelený do troch častí, bude v priamom prenose vysielať 40 televízií sveta.

„Tento rok sa v ringu odohrá sedemnásť súbojov. V jednotlivých zápasoch sa bude bojovať podľa pravidiel Enfusion, kickboxu, thajského boxu a pre divákov sme pripravili aj súboje v boxe,“ hovorí Róbert Kajánek.

Na sobotňajšom galavečere sa predstavia bojovníci z Čiech, Maroka, Anglicka, Thajska, Francúzska, Holandska a, samozrejme, aj slovenskí borci. Očakáva sa návšteva asi tritisíc divákov, pre ktorých organizátori okrem zápasov pripravili aj svetelnú show, súťaže a atraktívny vizuálny program.

Enfusion posterHlavnou kostrou galavečera bude 4-členná pyramída ENFUSION LIVE vo váhe nad 95 kg o postup do svetovej série s veľmi zaujímavým obsadením. O celkové víťazstvo sa pobijú Martin Pacas (SVK) vs Hicham Achalhi a Tomáš Hron (CZ) vs Gaetan Sautron (Fra). Nesporne zaujímavý bude ženský súboj medzi slovenskou jednotkou Veronikou Petríkovou a svetovou jednotkou vo váhe do 54 kg Iman Barlow z Anglicka. Žilinčan Milan Paleš (Diamond Gym) prijal výzvu v podobe ostrieľaného holandského bojovníka Wiliama Diendera. Ďalší tvrdý bojovník zo Žiliny Tomáš Šenkýr tiež nebude chýbať v hlavnej časti galavečera. V ringu sa postaví proti Francúzovi Mehdi Bouanane.

Vyvrcholením Enfusion LIVE 39 bude súboj Vladimíra Moravčíka (Moravčík Fight Team) a Kema Bernenunga (Thai) o titul interkontinentálneho šampióna najprestížnejšej organizácie WMC.

Vladimír Moravčík s Thajčanom Bernenungom už raz v ringu bol. Zvíťazil, no ako povedal: „Bol to jeden z najťažších zápasov v mojej kariére a dovolím si tvrdiť, že keby sme bojovali v Thajsku, podľa thajských pravidiel, nevyhral by som. Bol to dosť vyrovnaný boj, navyše v piatom kole mi Kem zlomil nos. No uvidíme… Bolo to pred piatimi rokmi, za ten čas sa mohol posunúť ďalej, no mohol aj stagnovať. To zistím až v ringu.“

Enfusion_2015Moravčík, ktorý sa na zápas v Žiline pripravoval v klube Colosseum v Utrechte v Holandsku, má na konte štyri tituly majstra sveta, tri európske a jeden interkontinentálny titul, 84 profi zápasov, z toho 77 výhier, 28 KO a jedna remíza. Bilancia Kema Bernenunga je vyše tristo zápasov, z toho 250 víťazných.

Seriál dvanástich turnajov ročne holandskej promotion ENFUSION LIVE si našiel stabilné miesto v kalendári bojových športov. Na Slovensko, do Žiliny, zavíta táto promotion už po tretí raz. Galavečer ENFUSION LIVE & Gala night thaiboxing v sobotu 23. apríla v žilinskej DOXXbet Aréne sa začína o 18. hod.