Aj keď leto sa ešte len hlási o slovo, už teraz sa pripravuje aj podujatie, ktoré v Banskej Bystrici neodmysliteľne patrí k jeho vyvrcholeniu. Tradičný Radvanský jarmok si tento rok zapíše už svoje 361. pokračovanie.

Aj tento rok, tak ako už celé stáročia, sa termín jarmoku prispôsobuje dátumu cirkevného sviatku narodenia Panny Márie. Prvé stánky sa tento rok otvoria tradične už vo štvrtok – 6. septembra a oficiálne sa jarmok začne v piatok 7. septembra a potrvá do nedele 9. septembra.

Predajcovia a remeselníci majú každoročne veľký záujem o účasť na tradičnom podujatí v Banskej Bystrici. Vlani sa prihlásilo až 400 remeselníkov, z ktorých mesto vybralo 250 najzaujímavejších. Dôraz pri výbere sa pritom kladie na to, či remeselníci popri predaji aj prezentujú svoju prácu, a to napríklad aj v dobovom oblečení či to, ako vyzerajú ich stánky.

Okrem remeselníkov však samozrejme kolorit jarmoku dotvárajú aj desiatky ďalších predajcov a tiež stánkarov ponúkajúcich všakovaké dobroty či pre začiatok jesene typický burčiak.

Práve predajcovia a remeselníci, ktorí majú záujem sa prezentovať na tohtoročnom Radvanskom jarmoku, však musia zbystriť svoju pozornosť už teraz. Mesto spustilo možnosť zaslania ich prihlášok a tá potrvá len do 5. júla. Všetky informácie nájdu záujemcovia na internetovej stránke mesta.

Všetky dôležité informácie o Radvanskom jarmoku vám neujdú, ak budete sledovať event Radvanského jarmoku 2018 na Facebooku.

Radvanský jarmok 2018: Program s Cigánskymi diablami a kapelami Polemic či Hex