Banskú Bystricu čaká prvý zo série behov, ktoré každým rokom lámu účastnícke rekordy. Organizátori tvrdia, že sú pripravení zvládnuť tisícku bežcov. 

Trojkralovy vecerny beh, Banska Bystrica, 6.1.2014V roku 2012 sa Trojkráľového behu zúčastnilo 150 bežcov, teraz organizátori očakávajú tisíc účastníkov. Štartovné zaplatilo už viac ako 600 bežcov. Tradícia novoročného behu získava na popularite. „Je to beh pre potešenie, kde väčšina účastníkov beží s úsmevom na tvári,“ hovorí Miroslav Štrba z Marathon BB teamu, ktorý organizuje podujatie už po štvrtý raz.

V roku 2013 bola účasť 375 bežcov a v roku 2014 neoficiálne 750 športovcov, keďže bežali aj ľudia bez čísel. „Ľudí bez čísla budeme tento rok z trate sťahovať, aby mali komfort tí, ktorí si zaplatili štartovné,“ dodáva organizátor. „Trať sme s ohľadom na počet bežcov a ich bezpečnosť otočili, štart teda bude tak, ako na maratóne, teda z Námestia smerom na Hornú ulicu. Každý z minulých ročníkov bol pre nás veľkou školou, teraz sme pripravení na 111%.“

Pre účastníkov je pripravených niekoľko prekvapení. Príjemnou samozrejmosťou je účastnícka medaila. V žrebovaní je možnosť vyhrať tandemový zoskok padákom či štartovné na banskobystrický maratón. Pre bežcov bude pripravená možnosť využiť tejpovacie služby a po dobehu novoročný punč.

„V neposlednom rade na všetkých ročníkoch Trojkráľového behu bežal aj primátor Banskej Bystrice, máme prísľub, že táto milá tradícia bude zachovaná,“ dodáva na záver Miroslav Štrba.

Výrazné dopravné obmedzenia sa neočakávajú. Bežci budú mať možnosť vyzdvihnúť si štartovné číslo už deň vopred v Piano bare na Námestí SNP od 17:00 do 20:00. Každý pretekár dostane aj reflexnú pásku na ruku.