Tanečná škola K-DANCE pôsobí v Banskej Bystrici už 20 rokov. Za toto obdobie sa tanečníci i netanečníci naučili rôznym tanečným štýlom a množstvo z nich sa stalo úspešnými tanečníkmi. Je medzi nimi niekoľko Majstrov Slovenska v jednotlivcoch aj kolektívoch a viacerí úspešne reprezentujú klub i Banskú Bystricu na Majstrovstvách Európy a Sveta, kde získali niekoľko finálových umiestnení.

Tanečný pár Martin Števčina - Lenka Bubelínyová.

Príkladom je aj uplynulý víkend, kedy žiaci prezentovali TŠ K-DANCE v kategóriíach hip-hop, disco clip club a spoločenské tance latino i štandard v Košiciach a Žiline.

Veľký úspech zožala lektorka tanečnej školy Katarína „Čilli“ Čillíková, ktorá sa vlnila v hip-hopovom rytme sobotu 26. mája v Košiciach. Tu sa uskutočnila kvalifikácia na jeden z najväčších tanečných summer campov Street dance camp 2012, na ktorom bude už začiatkom júla aj ona seba i Slovensko reprezentovať.

Nelenili ani deti videoclip dancing 26. mája v Žiline na medzinárodných Majstrovstvách Slovenska. V kategórií deti od 8-11 rokov neminuli stupeň víťazov Kristína Pollagová – 1. miesto, Laura Lievajová – 2. miesto, Dominika Murgašová – 3. miesto. V kategórií juniorov obsadili tanečníci tejto tanečnej školy prvé miesto, konkrétne skupina 4U. A neušli im ani nominácie v hlavnej vekovej kategórií, kde sa skupina Little dancers umiestnila na 1.mieste.

V nedeľu 27. mája sa opäť v Žiline otvorili dvere nákupného centra Aupark so súťažou v spoločenských tancoch nesúcou názov AUPARK DANCE CUP 2012. K-DANCE reprezentoval tanečný pár Martin Števčina s Lenkou Bubelínyovou. Tancovali v kategórii Junior 1D, v oboch skupinách sa umiestnili vo finále, konkrétne v štandardných tancoch na druhom mieste a v latinsko-amerických na štvrtom mieste. Je to ich prvá súťaž po zaregistrovaní sa v Slovenskom zväze tanečného športu.

Ich výkony môžete podporiť už túto nedeľu 3. júna od 15:00 hodiny vo vašom obľúbenom nákupnom centre Európa, kde na vás čaká skvelý program počas celého VÍKENDU DETÍ.