Už v piatok sme vás informovali, že Banskobystrický pivovar so svojou „šestnástkou“ obsadil na medzinárodnej pivnej súťaži tretie miesto v kategórii svetlých špeciálnych pív. Po zverejnení kompletných výsledkov môžeme konštatovať, že to nebol jediný úspech pivovaru. Okrem Urpineru sa darilo aj ďalšiemu lokálnemu výrobcovi Kúpeľom Brusno s ich minerálnou vodou Brusniankou.

V dňoch 1.-4.2.2011 sa v českom Tábore uskutočnili 21. reprezentačné slávnosti piva, ktorých súčasťou bola aj súťaž pív Česká pivná pečať a súťaž minerálnych prameňov Zlatý český prameň. Medzi pivami sa darilo Banskobystrickému pivovaru. Urpiner 16% obsadil 3. miesto v kategórii svetlých prémiových pív a bronzovú Pivnú pečať si odniesol aj Urpiner Radler v kategórii ochutených pív. Na záver festivalu podčiarkol pivovar svoj úspech ziskom striebornej Extra pivnej pečate, ktorá sa udeľovala naprieč všetkými kategóriami.

Okrem piva sa hodnotila aj kvalita minerálnych vôd. Kategóriu prírodných minerálnych vôd vyhrala Prírodná liečivá voda Brusnianka sýtená, na treťom mieste skončila taktiež Brusnianka, tentoraz prírodne perlivá.

Česká pivná pečať je jednou z najprestížnejších pivárskych ocenení na území bývalého Československa. Degustátori posudzovali viac ako 400 vzoriek, ktoré dodali okrem domácich pivovarov aj zahraničný výrobcovia nielen z Európy, ale aj z Ázie.

Výsledky vo vybraných kategóriách:

Svetlé špeciálne pivo:
1. OX 14% – Rodinný pivovar Bernard
2. Ferdinand d’Este – Pivovar Ferdinand Benešov
3. Urpiner 16% – Banskobystrický pivovar

Ochutené pivá:
1.Bernard Višeň – Rodinný pivovar Bernard
2. Bernard Švestka – Rodinný pivovar Bernard
3. Urpiner Radler – Banskobystrický pivovar

Extra pivná pečať:
1. Svetlý ležiak František – Sklárna a minipivovar Novosad&syn s.r.o.
2. Urpiner 16% – Banskobystrický pivovar
3. Bernard čierny ležák s jemnými kvasnicami – Rodinný pivovar Bernard

Prírodné minerálky:
1. Prírodná liečivá voda Brusnianka sýtená – Kúpele Brusno
2. Magnesia – jemne perlivá – Karlovarské minerálne vody
3. Prírodná liečivá voda Brusnianka prírodne perlivá – Kúpele Brusno