Mesiac apríl bol v posledných šiestich rokoch neodmysliteľne spojený aj s Univerzitnou nocou literatúry. Pre krízu spojenú s ochorením COVID-19  sa však tohtoročná Univerzitná noc literatúry nemôže konať v tradičnom formáte a priestoroch. Organizátori však túto akciu pre milovníkov literatúry nezrušili a po vzore ostatných podujatí ju presunuli do online priestoru.

V utorok, 21. apríla 2020 sa mali všetci priaznivci literatúry opäť stretnúť pri 7 knihách, 7 čítaniach a 7 stanovištiach na 7. ročníku obľúbeného a hojne navštevovaného kultúrneho podujatia. Organizačný tím zložený zo študentiek a študentov Univerzity Mateja Bela sa na tento deň pripravoval viac ako pol roka. Z dobre známych dôvodov sa však brány univerzity nemôžu otvoriť, takže zaujímavé a netradičné miesta ostanú bez návštevníkov a návštevníčok, všetkých, ktorí milujú dobré knihy a výnimočnú knižnú atmosféru.

Netypická situácia si však žiada netypické riešenia a jedno také si pre vás Organizačný tím Univerzitnej noci literatúry pripravil. Siedmy ročník bude a bude špeciálny hneď dvoma spôsobmi. Prvý, tváre a hlasy, ktoré uvidíte a budete počuť, budú rozpomienkou na predchádzajúce ročníky. Čítať vám budú osobnosti, ktoré ste mohli zažiť pred rokmi či celkom nedávno. Ich identitu neprezradíme, budeme ju odhaľovať vždy ráno počas celého týždňa.

Druhý, UNL si môžete vychutnať v domácej pohode v siedmich jedinečných knižniciach a v siedmich dňoch. Čítajúci a čítajúce vás vďaka video čítaniam pozývajú do svojich domov, stačí len prijať pozvanie a každý deň od pondelka, 20. apríla do nedele, 26. apríla o 20:00 hod. si v premiére pustiť YouTube kanál UNL, pohodlne sa usadiť a započúvať sa do zaujímavých príbehov. Siedmy ročník tak bude predsa len magický, ešte nikdy sa totiž v rámci UNL nečítalo celý týždeň.

Ako bolo na UNL 2019: