Súkromná stredná škola úžitkového výtvarníctva v Kremnici už v pondelok 30. novembra otvorí svoje brány nielen uchádzačom o štúdium.

plagat a4 SUVStredná umelecká škola v Kremnici vpustí verejnosť do svojich priestorov. Pedagógovia a žiaci školy úžitkového výtvarníctva pozývajú na prehliadku priestorov školy, učební, ateliérov a dielní všetkých odborov.

K videniu budú pripravené práce žiakov ako samotné kresby, ale aj realizácie kresebných návrhov. Okrem toho budete môcť nahliadnuť do ateliérov, kde žiaci budú pred vami navrhovať úžitkové predmety a do dielní, kde ich budú vytvárať. Deň otvorených dverí sa uskutoční v pondelok, 30. novembra 2015 a to od rána od 8. do 15. hodiny popoludní.

Škola ponúka šesť odborov, ktoré v dnešnej dobe vynikajú svojou výnimočnou remeselnosťou. Vyučujú sa tu kovové odbory ako umelecké kováčstvo a zámočníctvo, zlatníctvo a strieborníctvo i plošné a plastické rytie kovov. Nekovovými je design a priemyselný design, tvorba hračiek a dekoratívnych predmetov.

Pre uchádzačov o štúdium na škole sa odporúča priniesť so sebou svoje domáce práce či tvorbu. Budú k dispozícií konzultácie s odbornými pedagógmi, no ak máte záujem o osobné konzultácie v inom termíne, aj napriek tomu, že škola je otvorená pre všetkých kedykoľvek, no lepšie je ohlásiť sa vopred. Súkromnú školu úžitkového výtvarníctva nájdete v Kremnici na ulici Pavla Križku 4.