Hokejisti UMB si po úspešnej sezóne a vyhratom titule opäť obuli svoje korčule. Po letnej pauze ich tak čaká príprava na novú sezónu, v ktorej sa budú snažiť zopakovať minuloročný výkon a obhájiť tak titul tretíkrát v rade. Svoje schopnosti si Banskobystričania preveria na turnaji v Rusku.

Na konci septembra vycestujú obhajcovia titulu na v poradí tretí ročník turnaja Student Hockey Challenge, pod záštitou Študentskej hokejovej ligy Ruska. Ruské mesto Barnaul tak privíta tímy z ruskej študentskej hokejovej ligy SHL, americkej ACHA, a európskej EUHL. Celkovo sa prestrieda osem tímov. Štyri tímy budú patriť domácemu Rusku, dva Američanom, a ďalšie dva, medzi ktorými je aj tím UMB, Európanom. Konkurencia bude veľká a kvalita vysoká.

Banskobystrickí univerzitní hokejisti môžu nadviazať na dobrý výkon spred minulého roku, v ktorom sa prebojovali až do finále. Vo finále však nestačili na ruský výber a obsadili tak peknú druhú pozíciu. Výhodou tohto podujatia je, že si môžu zverenci Lukáša Opátha preveriť svoje schopnosti proti iným tímom z rozdielnou taktikou, s ktorými sa počas sezóny nestretnú.

Aj keď je turnaj v Rusku dobrou prestížou, tréner Opáth ho nepovažuje za prioritu, ale ako jednu z častí prípravy na sezónu. Odlet hráčov a realizačného tímu je daný na 29. septembra a očakávaný príchod tímu je naplánovaný na 8. októbra.

Kormidelník Lukáš Opáth pocestuje do Ruska aj s novými posilami. ”Prípravu na ľade kombinovanú so suchými tréningami sme začali už 4. augusta. Prihlásilo sa nám 15 nových hráčov a našim cieľom je 8-10 hráčov zaradiť do tímu už v tejto sezóne a možno niektorí z nich aj pocestujú s nami do Ruska. Príprava je v prvom rade zameraná na kondíciu, o ktorú sa nám stará Andrej Prandorfy s Davidom Primusom. Taktiež sa zameriavame na herné činnosti jednotlivca, o ktoré sa starám ja spolu s Marekom Janíkom priamo na ľade. Do systémových vecí pôjdeme až niekedy v septembri keď bude celé mužstvo po kope,” povedal pre klubový web UMB Opáth.