Charitatívny futbalový zápas prídu podporiť nielen hráči z corgoňligových tímov.Ťahákom bude účasť štyroch hráčov českého majstra Viktorie Plzeň.

Už 8. decembra sa v Športovej hale na Štiavničkách uskutoční charitatívny futbalový zápas na podporu detí z Kliniky pediatrickej onkológie a hematológie v Banskej Bystrici. Predstavia sa futbalisti z ôsmich corgoňligových klubov, pričom niektorých z nich si môžeme pamätať aj z pôsobenia pod Urpínom. Hlavným lákadlom budú hráči z českej Viktorie Plzeň, ktorí sa predstavili túto jar medzi európskou elitou v Lige majstrov. Okrem banskobystrického odchovanca Michala Ďuriša príde aj ďalší Slovák z tímu českého majstra Marián Čišovský a ich spoluhráči David Bystroň s Davidom Limberským. Z tímu slovenského majstra Slovana Bratislava sa predstavia Halenár, Dobrotka a Grendel.

Okrem nich sa pred banskobystrickými divákmi po dlhom čase ukážu Viktor Pečovský, Robert Pich či podbrezovský tréner Jaroslav Kentoš.

Vstup na podujatie je zadarmo, diváci sa budú môcť zapojiť do finančnej zbierky, v rámci ktorej prebehne aj dražba dresov. Organizátorom podujatia je občianske združenie New Faces spoločne so Správou športových a telovýchovných zariadení mesta Banská Bystrica.