Sieť kín Cinemax prichádza vo svojej najnovšej kampani s myšlienkou, ktorá je na prvý pohľad založená na maličkosti, no vo svojej podstate spája dobré s užitočným. Jednoduchým zberom zálohovaných plastových fliaš a plechoviek chcú pomáhať organizáciám naprieč Slovenskom. Banskobystrické kino svojím novým projektom plánuje podporiť známe občianske združenie Svetielko nádeje.

V Cinemaxe veria, že každá maličkosť dokáže pomôcť, a tak pristupujú vo všetkých štrnástich kinách po celom Slovensku k zberu zálohovaných fliaš či plechoviek. Celá kampaň tak nesie výstižný názov „Ty odhodíš a spolu darujeme“. Pred jednotlivými kinosálami tak pribudnú známe zelené nádoby, do ktorých môžu návštevníci odhodiť plasty a plechovky. Všetko poputuje do zberných automatov a sumu, ktorú takto Cinemax získa, navyše zdvojnásobí a odovzdá na dobrú vec.

Každé z kín v rámci siete CINEMAX si môže vo svojom meste či regióne vybrať organizáciu, ktorú takýmto príspevkom podporí. V Banskej Bystrici padla voľba na Svetielko nádeje, ktoré sa zameriava na zlepšovanie a skvalitňovanie života detí a mladistvých s onkologickým alebo iným vážnym ochorením a zároveň aj ich rodín. Svetielko nádeje sa usiluje napĺňať túto víziu najmä v súčinnosti s Detskou fakultnou nemocnicou s poliklinikou v Banskej Bystrici a špeciálne s jej detským onkologickým oddelením.

„Tešíme sa iniciatíve Cinemax a ich projektu TY ODHODÍŠ A MY DARUJEME, ktorým sa im podarilo pekne prepojiť dobré s užitočným. Ďakujeme kinu Cinemax Banská Bystrica, že si vybrali práve občianske združenie Svetielko nádeje, kde vyzbieraná suma z ich recyklačného projektu poputuje na pomoc detským onkologickým pacientom a ich rodinám,“ hovorí Petra Winterová zo Svetielka nádeje.

Cinemax ďalej uvádza, že hoci zálohovanie fliaš a plechoviek bolo spustené už na začiatku roka 2022, v smetných nádobách, ktoré sú pri východoch z kinosál, končí stále veľké množstvo zálohovaných PET fliaš a plechoviek. Správy a novinky k tejto iniciatíve môžete sledovať aj na sociálnych sieťach Cinemaxu pod hashatgom #cinemaxzalohuje.