Stredoslovenská galéria pripravila pre verejnosť cyklus pravidelných víkendových tvorivých dielní. Dielne sa budú konať každú poslednú sobotu v mesiaci v Bethlenovom dome na Dolnej ulici v Banskej Bystrici. Postupne počas roka sprístupnia rôzne oblasti výtvarného umenia (grafika, maľba, fotka, kresba, koláž).

Marcová tvorivá dielňa sa uskutoční už túto sobotu (31. marca) od 13. do 16. hod. a bude zameraná na médium grafiky, konkrétne na techniku suchej ihly. Všetci, ktorých tento tajomný názov zaujal a chcú sa dozvedieť viac, si budú môcť techniku vyskúšať, to znamená ryť ihlou do rőntgenovej fólie. Naučia sa, ako nanášať špeciálnu farbu na tlač z hĺbky, ako si pripraviť papier, ako postupovať pri tlačení grafickým lisom a ako po tlači opatriť papier s grafikou, aby v poriadku vyschol. Témou tvorivej dielne bude krajina. Techniku suchej ihly zvládnu aj deti od 3 rokov.

Počet návštevníkov na tvorivú dielňu je limitovaný na 15 ľudí. V prípade záujmu je možné sa objednať vopred na tel. č: 048 – 470 1613, 470 1615 alebo mailom na edukacne@ssgbb.sk .