Za krásneho slnečného počasia sa pred početnou diváckou kulisou v nedeľu 10. júla v Priechode odohrával 18. ročník futbalového turnaja O pohár starostu obce Priechod.

Turnaj sa zahájili o 10:30 výkopom stretnutia FK Dukla Banská Bystrica „B“ a ŠK Selce. V tomto, z pohľadu hráčov Seliec, tvrdom zápase, zvíťazila Dukla 2:0 po dvoch góloch Dominika Nemčoka.

V druhom stretnutí s výkopom o 12:30, kde teplota vzduchu presahovala 33 stupňov Celzia, narazili na seba domáci OFK 1950 Priechod a novopečený tím tretej najvyššej súťaže ŠK Kremnička. V bratskom súboji Ševčíkovcov bol úspešnejší mladší brat Lukáš a jeho Kremnička, ktorá zvíťazila 3:1 po dvoch presných zásahoch Lukáša Ševčíka a Michala Bíreša, za domácich skóroval s pokutového kopu starší brat Richard (Ševčík).

Po hodinovej prestávke nasledoval v poradí tretí zápas, v ktorom proti sebe nastúpili dvaja odvekí rivali – ŠK Selce a OFK 1950 Priechod. Úspešnejší bol domáci Priechod, o výhre 2:0 rozhodli skúsení hráči Miroslav Ivanič a Miroslav Chaban. V oboch zápasoch skúšal nový tréner OFK 1950 Priechod Štefan Zvalo štvoricu nových hráčov, troch zo zaniknutého FC Junior Radvaň a Michala Molnára z Levíc.

Malé finále tohto turnaja obstarali druholigisti. Rezerva banskobystrickej Dukly nastúpila proti nováčikovi III. ligy – východ ŠK Kremnička. Po vyrovnanom prvom polčase svietil na svetelnej tabuli nerozhodný stav 1:1, no v druhom polčase rozhodol o víťazstve Kremničky nádherným priamym kopom Henrich Kollár.

Víťazom prestížneho turnaja sa stal ŠK Kremnička, na druhom mieste skončila FK Dukla „B“, bronz zostal v Priechode, do vitríny si ho uloží domáci OFK 1950 a na štvrtom mieste skončil ŠK Selce.

Najlepším hráčom turnaja sa stal Michal Rusnák z Kremničky.