Memoriál Martina Teichera, nazývaný aj Mato Cup, je tradičný halový turnaj priaznivcov banskobystrickej Dukly venovaný spomienke na jedného z lídrov fanúšikovskej skupiny, ktorý tragicky zahynul pri autonehode.

V sobotu 7. januára sa konal za účasti desiatky tímov jeho šiesty ročník v priestoroch telocvične na Magurskej ulici. Víťazom turnaja sa stal miniligový tím ANK Pegi.

To, čo nastalo po jeho skončení, však po doterajších úspešných ročníkoch neočakával nik. Turnaj fanúšikov Dukly napadla skupina maskovaných mužov. Podľa informácií od našich čitateľov došlo v sobotu večer na Magurskej ulici v Sásovej k scéne ako z akčného filmu. Približne dvadsať mužov maskovaných v kuklách a šatkách napadlo s pokrikom „policajná akcia“ niekoľkých fanúšikov Dukly, ktorí v miestnej telocvični robili poriadok po skončení tradičného halového turnaja. Po incidente na miesto dorazilo viacero policajných hliadok. Niekoľko fanúšikov bolo ľahšie zranených, minimálne v jednom prípade bol nutný odvoz do nemocnice.

Podľa informácií z miesta činu turnaj s najväčšou pravdepodobnosťou napadli chuligáni zo Žiliny. Vzťahy fanklubov stredoslovenských rivalov sú napäté už od nepamäti, v minulosti ich poznačilo niekoľko agresívnych napadnutí pred či po vzájomných zápasoch, ukradnutie zástavy a podobne.

Aktualizácia 20.00 h: Podozrivých zatiaľ polícia nemá: „Na miesto boli privolané hliadky aj so psovodom na vyhľadávanie osôb, ale nikoho sa nepodarilo vypátrať, takže naďalej budú vykonávané operatívne úkony. Nikto z prítomných nechcel nič oznamovať, jedine poškodený s drobnejším zranením. Polícia od neho prijala trestné oznámenie, ktoré sa bude posudzovať ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu,“ informovala BBonline.sk krajská policajná hovorkyňa Petra Vašková.