Už v pondelok šiesteho januára začnú bežci v Banskej Bystrici svoj súťažný rok. Na štart tretieho ročníka Trojkráľového behu by sa malo postaviť približne šesťsto pretekárov. Rekordná účasť nebude jediným lákadlom podujatia, ktoré z roka na rok získava väčšiu popularitu.

trojkralovy beh_07Trojkráľový beh sa rovnako ako minulý rok pobeží v atmosfére večerného centra mesta. Štart bude o 17.30 h na Námestí SNP. Trať však na rozdiel od prvých dvoch ročníkov prešla určitými zmenami. Organizátori sa pri jej príprave snažili vyhnúť najmä tmavým parkom, kde sa viacero pretekárov vlani nevyhlo nepríjemným pádom. Miesto kľučkovania medzi stromami tak bežci na novej trati strávia viac času v historickom centre mesta, a stratenú kilometráž doženú prebehnutím cez Fortničku, Skuteckého, či Národnú ulicu. Na hlavnom námestí sa tak objavia až štyri razy, čo je oproti minulým ročníkom príjemná zmena aj pre divákov. Päťkilometrovú trať by mali navyše na štyroch miestach ozvláštniť svetelné kreácie od exkluzívneho partnera podujatia. „Budú mať dvojaký efekt. Jednak zatraktívnia trať a tiež osvetlia tmavšie zákutia na okruhu,“ vysvetlil Miroslav Štrba, jeden z organizátorov Marathon BB Tour.

O zdravotnícke zabezpečenie sa postará ďalší z nových partnerov podujatí, Stredná zdravotná škola v Banskej Bystrici. „Z tejto spolupráce sme nadšení, pretože nám vyrieši veľmi veľa problémov súvisiacich so zabezpečovaním bežeckých podujatí. Týmto krokom sa tiež výrazne zvyšuje komfort pre pretekárov na menších podujatiach Marathon BB série,“ poznamenal Štrba.

trojkralovy beh_09Možnosť zaregistrovať sa elektronicky na Trojkráľový beh končí piatkom tretieho januára. Od tohto momentu bude registrácia možná iba pred štartom v deň podujatia. Na prvých troch mužov a na prvé tri ženy v absolútnom poradí čakajú finančné a vecné ceny. Prvý päťsto prihlásených má navyše garantovanú pamätnú medailu z behu, ako prvú z kolekcie Marathon BB Tour 2014. Tí, čo sa prihlásili a uhradili štartovné do 15.12.2013, pobežia so špeciálnymi štartovnými číslami, na ktorých budú krstné mená pretekárov.

Trojkráľový beh je súčasťou Marathon BB série, ktorá zahŕňa 9 bodovaných podujatí. Vrcholiť bude v septembri tretím ročníkom Banskobystrického maratónu.