Po prvej výhre v sezóne sa futbalisti banskobystrickej Dukly v rámci 3. kola Slovnaft Cupu predstavili na pôde treťoligového Fiľakova. Na súpera mali čerstvé spomienky, veď na tomto ihrisku v minulej sezóne remizovali v rámci III. ligy 0:0.

Dukla nezachytila úvod stretnutia, keď v 2. minúte po nábehu zo stredu ihriska Gaško fauloval unikajúceho Kneževića a rozhodca ukázal na pokutový kop. Sám faulovaný hráč poslal z bieleho bodu brankára Nôtu na druhú stranu a naštartoval svoj tím. V 7. minúte po dlhom vhadzovaní až na zadnú tyč sa lopta odrazila na hranicu pokutového územia hostí, kde sa najlepšie zorientoval Hrnčiar a strelou od ľavej žrdi nedal brankárovi šancu – 2:0. Celý prvý polčas sa hral medzišestnástkový futbal. Fiľakovo hralo jednoducho a štýl Dukly kostrbatý. Nepomohla ani zmena rozostavenia z 3-5-2 na 4-4-2. Hostia hrozili najmä strelami z diaľky. Najviac aktívny bol Willwéber, ktorý bol najbližšie ku gólu v 30. minúte, avšak jeho delovka bránu netrafila.

Na začiatku druhej časti využil tréner Dušan Tóth všetky  tri striedania so snahou oživiť hru. Do hry sa dostali Laksik, Starší a Savić. Ani nasadenie tejto skúsenej trojice však výsledok nezmenilo. Domáci celý polčas bránili vlastnú polovicu. Dukla mala väčšie držanie lopty, avšak z toho nedokázala využiť žiadnu vážnejšiu šancu. Po centrovaných loptách sa nedokázal presadiť ani húževnatý Laksik. Fiľakovo hralo jednoducho a bez problémov bránilo svoj náskok. V závere ešte upravil skóre na konečných 3:0 striedajúci Iboš, ktorý si nabehol zo stredu ihriska a umiestnenou strelou k tyčke skóroval. Banská Bystrica sa tak so Slovnaft Cupom lúči už v 3. kole.

Slovnaft Cup – 3. kolo – Fiľakovo

FTC Fiľakovo vs. MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)

Góly: 2. Kniežević (11m), 7. Hrnčiar, 90. Iboš. ŽK: Telek, Kniežević, Hrnčiar – Gaško, Ďanovský, Willwéber. Zápas sledovalo 500 divákov.

Zostava FTC Fiľakovo: Tojagić – Cvetković (65. Iboš), Telek, Fajd, Kniežević, Hrnčiar (79. Kurunci), Urbančok, Knežević, Kovanič, Strniša, Kelemen (65. Lazsík)

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – Žilinec, Gaško (46. Laksik), Kupčík, Malík (46. Starší), Valent, Migaľa (46. Savić), Vajda, Muchaya, Willwéber, Ďanovský

Povedal po zápase:

Dušan Tóth (tréner Dukly Banská Bystrica): „Priebeh zápasu nebol taký, ako značí výsledok. V zostave sme urobili osem zmien. Zápas nám ukázal kvalitu aj nekvalitu a hlavne prístup hráčov k zápasu nebol adekvátny. V 7. minúte prehrávať 0:2, to by položilo aj silnejšie mužstvá. Z úvodu sme sa už nestihli spamätať. Druhý polčas bol v našej réžii, avšak chýbala nám kreativita a kvalita. Súper nám dal z jedinej šance tretí gól. Mali sme málo streleckých pokusov a bránu sme trafili iba jedenkrát, aj to svedčí o našej dnešnej aktivite. S jednou strelou na bránu nemôžeme pomýšľať na dobrý výsledok. Facka prišla v pravý čas, aj keď sme do zápasu vstupovali s cieľom zvíťaziť a postúpiť ďalej. Koncentrácia nám v prvých minútach chýbala. Futbal nie je o držaní lopty, ale o efektivite. Tri-štyri mesiace dozadu sme vo Fiľakove hrali zápas a remizovali sme 0:0. Myslel som si, že dnešná zostava, ktorá nastúpila, je lepšia, ako tá z minulej sezóny. Nie všetci hráči boli na tento zápas pripravení. Góly boli naivné, lacné, ktoré by nemali padať. Patrik Vajda bojoval, snažil sa. Jeho zápasové nedostatky, veď pol roka nehral súťažný duel, sa ukázali. Je to však hráč, na ktorom by sme chceli stavať aj v budúcnosti. Jeho výkon bol dobrý, avšak aj on sa nevyhol chybám. Pre mňa je dôležité, aby sme ostali v II. lige aj budúci rok. Chceli sme ísť ďalej, ale súper ukázal väčšiu húževnatosť a chcenie za víťazstvom.“

Najbližšie sa Banskobystričania predstavia v sobotu 11. augusta, keď v rámci ligovej súťaže privítajú na domácom trávniku rezervu Žiliny. Úvodný výkop je naplánovaný na 17.00 hod.