Horúce leto v Banskej Bystrici pokračuje, aj keď atakovanie až štyridsiatich stupňov Celzia, ako tomu bolo v minulých rokoch, je na prospech zdravia Slovákov zatiaľ v nedohľadne. Naopak, teploty vzduchu budú počas týždňa postupne klesať.

počasiePondelok (8.7.) bude takmer úplne jasný. Menšia oblačnosť sa môže objaviť len v ranných hodinách. Zrážky predpokladané nie sú, teplota vzduchu bude už v ranných hodinách nad dvadsiatimi stupňami Celzia, popoludní stúpne až ku 29 stupňom.

Utorok (9.7.) má byť úplne jasný, bez rizika zrážok. Teplota vzduchu stúpne počas dňa až ku 30 stupňom Celzia. Pôjde o najteplejší deň týždňa

Streda (10.7.) by mala byť prevažne jasná, neskôr polooblačná s rizikom popoludňajších búrok a dažďových zrážok z tepla. Vzduch sa ohreje počas dňa na najviac 28 stupňov Celzia.

Štvrtok (11.7.) bude polooblačný s rizikom búrky alebo dažďa opäť okolo poludnia a v poobedňajších hodinách. Vzduch sa už ohreje len na úroveň okolo 22 stupňov v tieni.

Piatok (12.7.) predbežne prinesie prevažne jasnú oblohu a počas dňa bude riziko zrážok len minimálne. Teplota vzduchu stúpne opäť na maximálne 22 stupňov Celzia.

Sobota (13.7.) môže byť mierne chladnejšia, ale stále prevažne jasná, popoludní polooblačná, ale bez rizika zrážok. Vzduch sa ohreje na maximálne 21 stupňov Celzia.

Nedeľa (14.7.) by podľa predbežnej predpovede počítačových meteorologických modulov mala byť v Banskej Bystrici prevažne jasná až polooblačná s maximálnou teplotou vzduchu do 23 stupňov Celzia.