Výnimočné situácie si žiadajú výnimočné riešenia. Preto sa organizátori festivalu Atmosféra, ktorý sa koná v prekrásnom prostredí viníc neďaleko Hontianskych Nemiec, rozhodli priniesť festival k návštevníkom aj tento rok, avšak v komornejšej verzii a s dôrazom na bezpečnosť.

Špeciálna verzia festivalu, Nádych s Atmosférou, ktorá vzniká pod hlavičku festivalu Atmosféra, sa na lúke neďaleko dedinky Hontianske Nemce bude konať počas troch augustových víkendov.

Prvý Nádych s Atmosférou (31. júl – 2. august) ponúkne vystúpenia Dana Bártu a Illustratosphere, Kataríny Málikovej, Martina a Mareka Geišbergovcov, rytmy La3no Cubano. Návštevníci si budú môcť vychutnať aj Folk and Bass Orchestra, či vystúpenie Ivany Mer s harfistkou na dobrú noc.

Druhý Nádych s Atmosférou (7. – 9. august) prinesie mená ako Chiki-Liki-Tu-A, vystúpenie Doroty Nvotovej & Talent Transport, nový album predstaví aj skupina Le Payaco a privíta aj objav tohto roka, Kristínu Mihalovú a Jakuba Šedivého a tiež Mariána Slávku.

Tretí Nádych s Atmosférou (14. – 16. august) privíta Medial Banana, Bulp, Sisu Fehér s Vladkom Miklášom, Darkness Positive a v premiére sa predstaví duo AutoPSY (nový projekt fantastického hudobníka Vlada Slnka Šarišského a Jonatána Pjoniho Pastirčáka).

Návštevníci Atmosféry sa môžu tešiť aj na kino pod hviezdnym nebom, komentované prehliadky hviezdnej oblohy, bubnovačku s La3no Cubano či na rozličné tvorivé dielne a workshopy, diskusie, literárne a spoločenské debaty, cestopisy a ďalšie. Novinkou bude aj možnosť uvariť si dobroty v komunitnej kuchyni.

„Nezabúdame ani na najmenších divákov, zabaví ich napríklad bábkové divadlo Tri kocky Droždia, zaspievajú si s detským spevákom Pánkom, zúčastnia sa workshopu pletenia bavlnených detských dredov s Kristínou Tormovou a nielen to,“ informuje hlavná organizátorka festivalu Atmosféra Gretka Pavlovová.

Festival Atmosféra 2019 official aftermovie:

Hlavne bezpečne

Aj napriek momentálnemu priaznivému vývoju situácie si organizátori troch Nádychov s Atmosférou uvedomujú, že situácia sa môže kedykoľvek zmeniť.

„Do organizácie troch mini-festivalov sme sa pustili aj napriek riziku, že situácia v oblasti šírenia koronavírusu sa môže zmeniť kedykoľvek. Návštevníci si budú môcť v infostánku zakúpiť rúška s motívom festivalu, rovnako aj antibakteriálny gél, pričom dezinfekčné prípravky na nich budú čakať na všetkých dôležitých stanovištiach, ako sú toalety alebo prírodné sprchy. Sociálne zariadenia budeme dezinfikovať omnoho častejšie. Návštevníkov festivalu budeme pravidelne vyzývať, aby počas jednotlivých aktivít dodržiavali medzi sebou rozstupy. Pokiaľ sa situácia rapídne zhorší, rátame aj s možnosťou zrušenia festivalu a vrátenia lístkov,” hovorí Gretka Pavlovová.

Viac informácií nájdete na stránke nadychsatmosferou.sk