Minulý piatok otvoril svoje brány festival Atmosféra, ktorého ôsmy ročník sa konal na lúke medzi vinicami a chatkami neďaleko obce Hontianske Nemce. Dvojdňový festival sa odohrával v prírode  so skvelým hudobným a sprievodným programom, v ktorom sa nezabudlo aj na tých najmenších.

Počas dvoch dní sa na dvoch hudobných pódiách festivalu vystriedalo 20 interpretov z toho najlepšieho, čo slovenská a česká alternatívna scéna ponúka. Napríklad Billy Barman, Zrní, Puding pani Elvisovej, Medial Banana, Fallgrapp, B-Complex či Longital Suita. V programe mali  priestor aj menej známi, no výborní interpreti a skupiny, napríklad Sisa Fehér či Blanch. 

Festival Atmosféra sa uskutočnil až v štyroch zónach areálu. Diskusná Zóna priniesla diskusie o aktuálnych spoločenských témach (napríklad 30 rokov slobody s Denníkom N, Fake news vs. kritické myslenie s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR či Moldava: 6 rokov po s Amnesty International). Oproti diskusnej zóne bol Diera Stage zameraný na ľahšie témy. 

Festival okrem zážitkov ponúkal aj Handmade market. Návštevníci tu mohli nájsť krásne šperky, textilné eko produkty a keramické výrobky. Organizátori sa snažili aby festival Atmosféra bol čo najviac ekologický. Preto všetky plastové taniere a príbory vymenili za kompostovateľný riad.

Atmosféra je rodinný festival, a preto najmladší návštevníci do 12 rokov a seniori od 65 rokov mali vstup zadarmo. V priestore Pod Hruškou si na svoje mohli prísť rodičia s deťmi.  Hralo sa, tvorilo, čítalo a napokon sa zatajoval dych pri bábkových divadlách. Pre najmenších bola pripravená aj detská herňá Za horami, za dolami. Počas celej soboty ich zabávali aj akrobati na chodúľoch a žongléri z Mičinského pitvora.