Posledný mesiac tretieho ročníka projektu Kino v bazéne v Banskej Bystrici prinesie niekoľko výnimočných premietaní, ale aj prekvapenia, ktoré pre návštevníkov a návštevníčky pripravili organizátori z najsuchšieho bazéna na Slovensku. Tretí rok podujatí na nádvorí Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského vyvrcholí koncertom skupiny Longital.

foto 02 (c) Viktoria HornanovaFilmový program sa začína Chlapčenstvom (6. august), ktoré režisér Richard Linklater natáčal dokopy 12 rokov a minulý rok vyvolalo mimoriadny ohlas divákov, ako aj kritiky. Neskôr sa v bazéne premietne koprodukčná filmová báseň Kukuričný ostrov (13. august), výročie vpádu okupačných vojsk do Československa si zas organizátori pripomenú filmom Terezy Križkovej Vtedy v Bratislave (20. august). Posledným filmom tohto ročníka bude režijný debut známeho kameramana Martina Štrbu s názvom vlna vs. breh (27. august), ktorý sa venuje osudom fotografov Slovenskej novej vlny.

foto Longital (c) Ivana SatanikPo tom, ako v roku 2015 v bazéne zahrala legenda slovenskej hudobnej scény Marián Varga, ale aj skupina Hviezda, alebo pesničkár Archívny chlapec, hudobný program uzatvorí skupina Longital, ktorá len nedávno vydala nový album A to je všetko? Na ňom svoje staršie piesne nahrali naživo, bez akýchkoľvek dodatočných úprav. Podobne ako na poslednom albume, aj na koncerte v bazéne bude Dana Salontaya a Šinu sprevádzať popredný slovenský bubeník Marián Slávka. Koncert, ktorý sa koná 29. augusta, bude ako jediné podujatie tohto ročníka na vstupenky, tie si bude možné zakúpiť na mieste pred podujatím.

Organizátori kultúrneho projektu zatiaľ nepoznajú definitívne čísla návštevnosti tohto ročníka, no tešia sa, že divácka priazeň zostáva a vzhľadom na čísla a dojmy sa zdá, že aj narastá. „Vážime si každú dušu, ktorá k nám vkročí, alebo pridá ruku k dielu. Okrem zverejneného programu pripravujeme na 28. august ešte jednu vlastnú performance, ktorá bude špecificky venovaná nášmu priestoru. Čoskoro dáme vedieť viac, ale určite to stále nie je všetko,“ doplnil informácie k tomuto ročníku Kina v bazéne zakladateľ a dramaturg projektu Slavo Sochor.

Program – Kino v bazéne – august 2015

6. august 2015, 21:00 – film: Chlapčenstvo

13. august 2015, 21:00 – film: Kukuričný ostrov

20. august 2015, 21:00 – film: Vtedy v Bratislave

27. august 2015, 21:00 – film: Vlna vs. breh

29. august 2015, 20:00 – koncert: Longital