Prvú aj druhú decembrovú sobotu pripravilo ekocentrum Malá líška pre verejnosť zaujímavé Vianočné workshopy. Poslednú sobotu pred Vianocami sa môžete tešiť na niečo chutné a chrumkavé.

V ekocentre Malá líška sa počas mesiaca december stretli tvoriví ľudia a spoločne s návštevníkmi vyrábali zaujímavé a voňavé vianočné darčeky. Najskôr to boli prírodné ozdoby, ktoré rozžiaria a rozvoňajú naše domovy. Potom prišlo na rad spoznávanie liečivých byliniek a výroba prírodnej kozmetiky, ktorej kúpou sa podporil útulok Túlavá labka. No a v poslednú predvianočnú sobotu sa budú pripravovať a piecť vlastnoručne vyrobené sladké aj slané vianočné oblátky. Voňať bude celé ekocentrum a duše sa naplnia pokojnou vianočnou atmosférou.

Okrem pečenia oblátok organizuje ekocentrum aj zbierku pre útulok. Ak máte doma staré deky alebo obliečky, osamelí chlpáči sa im veľmi potešia. A čo určite tiež neodmietnu, sú kvalitné granule.

Vianočný workshop Vianočné oblátky s Katkou spojený s predajom vianočných dekorácií, eko darčekov a zbierkou pre psíkov z útulku sa bude konať 17. decembra v budove Súkromného centra voľného času na Radvanskej ulici od 10.00 do 16.00 h.

A ak ešte nemáte darček pre svojich najbližších, možno vás zaujme ponuka poukazov ekocentra Malá líška. Svojich blízkych môžete obdarovať poldenným výletom, terénnou prechádzkou do prírody, zážitkovým pobytom na rodinnom gazdovstve v Hornom Tisovníku, celoročným kurzom o liečivých bylinkách a plodoch našej prírody alebo prehliadkou permakultúrnej záhrady Jedloles. Stačí si vybrať a podarovať niekomu, na kom vám záleží, niečo výnimočné.

Viac o podujatiach, zbierke aj darčekových poukazoch sa dozviete tu.