Správa športových a telovýchovných zariadení mesta Banská Bystrica aj túto zimu zabezpečuje zjazdnosť tratí pre bežecké lyžovanie na úpätí Kremnických vrchov.

skalka bezecke lyzovanie kraliky bezkySnehová nádielka uplynulých dní už teší lyžiarov i bežkárov omnoho viac, ako krátkodobé poprašky z decembra. Zvlášť, keď sú okrem lyžiarskych stredísk v plnej permanencii už aj bežkárske trate. Obľúbené trasy na úpätí Kremnických vrchov mestská organizácia aj tento rok upravuje, a počas nedele tak došlo k sprejazdneniu viacerých trás. Upravené, zatiaľ len snežným skútrom, boli trasy Králiky – Tajov, Králiky – Hostinec a Králiky – Skalka. V týchto miestach počas víkendu napadlo miestami vyše 20-centimetrov nového snehu. Ešte o niečo viac ho napadlo na samotnej Skalke, kde zas správcovia tamojšieho areálu priebežne udržiavajú profesionálne okruhy pre bežecké lyžovanie. Od 9. januára sa má začať upravovať aj trasa v inej lokalite. Konkrétne prepojenie Šachtičiek a lyžiarskeho strediska Donovaly.

Trate sú upravované priebežne. Aj po napadnutí novej väčšej snehovej nádielky preto netreba váhať s cestou na lyže. Oplatí sa však predtým overiť si aktuálne informácie o úpravách tratí na stránke sportbb.sk.