Multikino Europa Cinemas prinieslo uplynulý štvrtok na svoje plátna ďalšie dve kinonovinky. Deti určite poteší druhé pokračovania úspešnej rozprávky Kung fu panda, ktorá je premietaná v 3D projekcii, pre milovníkov sci-fi je tu zase X-MEN: Prvá trieda.

Od štvrtka môžete na plátnách multikina sledovať nasledujúce novinky:

KUNG FU PANDA 2   3D

Dvojnásobne pandastické

Najlenivejší tvor pod slnkom, chlpatý pandí chlapík Po, prekonal sám seba, naučil sa kung fu a zachránil rodné údolie pred zlosynom Taj Langom. Tu by mohol jeho osud skončiť, keby sa z filmu Kung Fu Panda nestal celosvetový fenomén. Po celej krajine miznú preslávení majstri kung fu a Po sa spolu s Piatimi postrachmi (Tigricou, Žeriavom, Modlivkou, Opičiakom a Zmijou) vydáva na neľahkú misiu, hodnú slávy  Dračieho bojovníka. Ako sám hovorí: „Predsa nenechám zničiť niečo, čo som sa práve naučil!“ Ak uspeje, odmenou mu bude nielen ďalší hrdinský kúsok na konte, ale aj rysujúca sa skladačka čriepkov vlastnej minulosti, ktoré naznačujú – Div sa svete – že jeho otec asi skutočne nebol gunár…

animovaná komédia, USA 2011

 

[youtube h6tPinXxm4Q 560 340]

X-men: PRVÁ TRIEDA (X-men: First Class)

Príbeh filmu X-Men: Prvá trieda sa dejovo vracia ešte pred film X –Men: Origins: Wolverine a odohráva sa v polovici minulého storočia. V dobe, keď mladý Charles Xavier a Erik Lensherr boli veľmi blízki priatelia a ešte len odhaľovali svoje jedinečné schopnosti. V čase studenej vojny, keď spoločne s ďalšími mutantmi museli čeliť najväčšej hrozbe, akú dosiaľ ľudstvo poznalo. Prečo sa ale z najlepších priateľov  stali nepriatelia na život a na smrť? Čo predchádzalo okamihu, keď sa z Charlesa stal Profesor X a z Erika Magneto? Vojna medzi X-Menmi a Bratstvom začína!

akčný/sci-fi, USA 2011

hrajú: James McAvoy, Michael Fassbender


[youtube pmYbKSd8-24 560 340]

Okrem noviniek sú aj naďalej premietané úspešné tituly z minulého týždňa:

VO ŠTVORICI PO OPICI 2 (The Hangover part II)

„Vo štvorici po opici 2“ je pokračovaním hitu režiséra Todda Phillipsa z roku 2009 „Vo štvorici po opici,“ ktorý sa stal jednou z najlepšie zarábajúcich komédií všetkých čias a získal Zlatý Glóbus v kategórii Najlepší film – Komédia/Muzikál.

Tentoraz sa Phil, Stu, Alan a Doug vydajú na cestu do exotického Thajska. Dôvodom je Stuova svadba. Po nezabudnuteľnej Dougovej rozlúčke so slobodou v Las Vegas Stu radšej nič neriskuje a rozhodne sa len pre tichý predsvadobný brunch. Udalosti sa však málokedy vyvíjajú podľa plánu. To, čo sa stane vo Vegas, má ostať vo Vegas, ale to, čo sa prihodí v Bangkoku, si nemožno ani predstaviť…

komédia, USA 2011

hrajú: Zach Galifianakis, Bradley Cooper, Liam Neeson, Mike Tyson

 

PIRÁTI KARIBIKU 4: V NEZNÁMYCH VODÁCH 3D (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides)

Jack Sparrow je späť! Johnny Depp sa vracia vo svojej kultovej úlohe v  príbehu plnom humoru, zábavy a dobrodružstva, tentoraz aj vo formáte Disney Digital 3D™!

Keď Jackovi skríži cestu Angelica, tajomná žena z jeho minulosti, nemôže si byť ničím istý. Stále ho miluje, alebo ho len využíva pri hľadaní legendárnej Fontány mladosti? Situácia sa však ešte zhorší, keď je donútený nastúpiť na palubu  lode Queen Anne’s Revenge, ktorej velí obávaný pirát Edward Teach, prezývaný „Blackbeard“. Jack nevie, koho sa má obávať viac, či Blackbearda, alebo záhadnej Angeliky a vydáva sa s nimi za nečakaným dobrodružstvom. Z  pôvodnej trilógie sa v novom príbehu objavia ešte Geoffrey Rush  ako svojrázny pirátsky kapitán Hector Barbossa a Kevin R. McNally ako dlhoročný Jackov priateľ Joshamee Gibbs.

akčný/dobrodružný, USA 2011

hrajú: Johnny Depp, Penélope Cruz, Geoffrey Rush


MACKO PÚ (Winnie the Pooh)

Spoločnosť Walt Disney Animation Studios sa vracia v klasickej animácii do Stoakrového lesa s „Mackom Pú“, v jeho vôbec prvom dobrodružstve na veľkom filmovom plátne, po viac ako 35-tich rokoch. S pôvabom, vtipom a sentimentom pôvodných kreslených filmov sa v tomto celkom novom príbehu publikum opäť stretáva s filozofujúcim Mackom a jeho priateľmi Tigrom, Prasiatkom, klokanmi Kangou, Rúom a samozrejme I-áčikom, ktorý stratil svoj chvost. Film je inšpirovaný troma príbehmi z knihy A. A. Milneho v klasickom Disneyho ručne kreslenom umeleckom štýle.

animovaná komédia, USA 2011


RÝCHLO A ZBESILO 5 (Fast Five)

Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz.

Naša polícia môže zostať pokojná, celé to pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto a Brian O´Conner, bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša  ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. Brian a Dom povolajú do Ria bývalých parťákov, aby zvýšili svoje šance na úspech, lenže proti nim nestojí len skorumpovaný narkobarón a jeho prisluhovači, ale aj drsný federálny agent Luke Hobbs. Hobbs je typ človeka, ktorý berie svoju prácu smrteľne vážne, a keď dostane nejakú úlohu, tak ju vždy splní. A to je pre oboch hrdinov smrtiaca kombinácia. Ešteže majú autá a schopnosť dostať z nich zakaždým to najlepšie.

akčný, USA 2011

hrajú: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson