Multikino Europa Cinemas opäť rozšírilo svoju “filmovú rodinku” o ďalšie dve kinonovinky. Od štvrtka sa môžete pobaviť na americkej komédii Zoošetrovateľ, milovníci českých filmov zase môžu navštíviť premietanie drámy Nevinnosť.

Od štvrtka môžete na plátnách multikina sledovať nasledujúce novinky:

ZOOŠETROVATEĽ   (Zookeeper)

Komédia o ošetrovateľovi v ZOO, ktorý so zvieratami, o ktoré sa stará, vychádza lepšie ako s ľuďmi.

Zoošetrovateľ Griffin má problémy s láskou. Myslí si, že jediným východiskom ako si nájsť dievča svojich snov, je odísť zo ZOO a nájsť si zaujímavejšiu prácu. Zvieratá ho nechcú stratiť a tak v záchvate paniky porušia svoje prastaré pravidlá mlčania a odhalia svoje najväčšie tajomstvo: vedia rozprávať! Aby Griffina prinútili zostať, rozhodnú sa mu dať lekcie zoznamovania a dvorenia – vo zvieracom štýle.

komédia, USA 2011

hrajú: Kevin James, Rosario Dawson

NEVINNOSŤ

Cesta z vrcholu na absolútne dno môže byť veľmi krátka. Uznávaný lekár, milovaný otec a manžel čelí obvineniu z ťažkého sexuálneho zločinu. Zo dňa na deň vymenil dobrú adresu za väzenskú celu, odkiaľ sa nevina dokazuje veľmi ťažko, najmä keď protistrane pomáha človek motivovaný osobnou pomstou. Pravda vraj nakoniec zvíťazí nad klamstvom, ale niektoré víťazstvá majú príliš trpkú príchuť. Niekedy je to totiž len predohra omnoho ťažšieho zápasu, najmä keď sa za cenu záchrany obetuje tajomstvo, ktoré malo ostať navždy skryté.

Tajomstvá bývajú totiž mnohokrát nebezpečnejšie ako pravda…

dráma, ČR 2011

hrajú: Ondrej Vetchý, Aňa Geislerová

Okrem noviniek sú aj naďalej premietané úspešné tituly z minulého týždňa:

MUŽI V NÁDEJI

Od autorov populárnej komédie Ženy v pokušení.

Šarmantný bonviván Rudolf úspešne uplatňuje svoju divokú teóriu o účinku nevery v každodennej praxi, a to s elánom, ktorý je u čerstvého šesťdesiatnika až závideniahodný. O to viac ale nechápe naivitu svojho neznesiteľne korektného zaťa Ondreja, ktorý pre neustále svedomité vykonávanie povinností nevníma, ako nebezpečne sa jeho žena Alica začína nudiť. Milujúci otec a priateľský svokor Rudolf preto ponúkne zaťovi niekoľko osvedčených rád, ako vniesť do monotónneho manželstva potrebné vzrušenie. Tak sa z nudného „slušáka“ Ondreja vďaka romániku s krásnou Šarlotou skutočne stáva sebavedomý pán tvorstva, obletovaný milenkou a obdivovaný vlastnou manželkou. Situácia je síce krásna, ale dlhodobo neudržateľná. Už len preto, že skutočným pánom tvorstva sú pochopiteľne ženy. Ondreja čaká množstvo komických situácií, ktorým čelí typicky mužskými vlastnosťami – hravou vynaliezavosťou a nezničiteľnou nádejou, že všetko dobre dopadne.

komédia, ČR/SR 2010

hrajú: Jiří Macháček, Bolek Polívka, Eva Kerekesová

KOVBOJI A VOTRELCI   (Cowboys and Aliens)

Už zase na nás útočia mimozemšťania. Tentoraz si ale vybrali nesprávny čas a nesprávne miesto. Ich prvotným cieľom sa stal Divoký západ a doba, kedy všetkým, čo tu chceli prežiť, viseli kolty prekliato nízko. Kombinácia westernu a sci-fi znie na prvý pohľad bizarne, mená tvorcov ale sľubujú mimoriadny zážitok. Na všetkých kľúčových postoch nájdete filmové ikony, či sú to producenti Steven Spielberg a Ron Howard, scenáristi Star TrekuTransformers  Roberto Orci a Alex Kurtzman a predovšetkým režisér Jon Favreau, ktorý nakrútil oba diely Iron Mana. Pred kamerou uvidíte Daniela Craiga a Harrisona Forda.

sci-fi, USA 2011

hrajú: Daniel Craig, Farrison Ford

AUTÁ 2   3D (Cars 2)

Tvorcovia filmov Autá, Hľadá sa Nemo, Wall-E a Hore vám prinášajú najslávnejšie filmové autá s novým príbehom, tentoraz aj v 3D!

Hviezdny pretekár Bleskový McQueen a svojrázny odťahovák Mater prevetrajú svoje priateľstvo na celkom nových miestach. Blíži sa totiž svetová séria Grand Prix a vôbec prvýkrát sa tak bude pretekať o prestížny titul najrýchlejšieho auta na svete. Ukazuje sa však, že už len dostať sa na tieto vrcholné preteky nie je vôbec jednoduché a cesta je plná pomyselných jám, výmoľov, obchádzok a veselých prekvapení. Najmä keď sa svojrázny hrdzavý odťahováčik nedopatrením a spôsobom sebe vlastným zapletie do šlamastiky, ktorá sa môže prihodiť len jemu – do prípadu medzinárodnej špionáže.

Mater je tak na roztrhanie a musí sa rozhodnúť – pomôcť priateľovi McQueenovi v dôležitých pretekoch, alebo zohrať dôležitú úlohu v prísne tajnej misii?

animovaná komédia, USA 2011

ZRODENIE PLANÉTY OPÍC   (Rise of the planet of the apes)

Namiesto evolúcie… revolúcia.

Chceli sme zdokonaliť ľudskú rasu, namiesto toho sme prišli o pozíciu pánov tvorstva. Zrodenie planéty opíc farbisto a napínavo líči revolúciu , ktorá viedla k tomu, že nás na piedestáli civilizácie vystriedali nižší primáti. Remake kultovej klasiky  je unikátny v tom, že je z väčšej časti  popísaný z pohľadu opíc, a tiež tým, že v ňom nehrajú herci v maskách, ale primáti, ktorí sú ako živí. Slovíčko „ ako“ je veľmi dôležité, pretože väčšina z nich existovala iba v počítačoch trikovej spoločnosti Weta Digital, ktorá celý svet okúzlila Avatarom.

sci-fi, USA 2011

hrajú: James Franco, Freida Pinto

MRCHA UČITEĽKA   (Bad teacher)

Učiteľka Elizabeth kašle na svoju prácu i na študentov. Je prostoreká, bezohľadná a jej chovanie nie je vhodné pre prácu pedagóga. Navyše fajčí, opíja sa a nevie sa dočkať fajrontu, kedy vypadne zo svojej každodennej práce. Keď sa s ňou rozíde snúbenec, začne plánovať ako si získať priazeň bohatého a sympatického zastupujúceho učiteľa – a bojuje o neho s príliš energickou kolegyňou Amy. Keď sa navyše Elizabeth pristihne ako odbíja pokusy o zblíženie zo strany sarkastického, neúctivého učiteľa telesnej, následky ich divokých a neskutočných plánov dajú ich študentom, spolupracovníkom a dokonca aj im samým také ponaučenie, aké ešte nezažili…

komédia, USA 2011

hrajú: Cameron Diaz, Justin Timberlake

ŠMOLKOVIA 3D   (Smurfs 3D)

Kde sú tie časy keď leteli Šmolkovia, a deti šaleli z plagátov, peračníkov a nálepiek Šmolkov… sú dávno preč. A možno nikto nečakal, že by sa mohli vrátiť a hneď, ako sa patrí aj v 3D verzii. No nebolo by to super, keby svet na chvíľu zmodrel? Dobrodružstvá tejto modrej rasy malých bytostí v dobách stredoveku, ktoré sa musia vysporiadať samé so sebou a tiež s ľuďmi, predovšetkým so zlým čarodejníkom Gargamelom, ktorý je posadnutý tým, aby sa ich zmocnil pre svoje nekalé zámery.

komédia USA 2011

hrajú: Neil Patrick Harris, Jayma Mays