V aktuálnych kinonovinkách banskobystrického multikina je možné nájsť hneď niekoľko zaujímavých titulov. Na plátna prichádza nová 3D snímka dobre známej rozprávka Medveď Yogi. Zasmiať sa dá tiež na americkej komédii Dilema. Dvojicu filmov zábavného charakteru dopĺňa pár thrillerov, a to Tri dni k slobode v hlavnej úlohe s Russellom Crowom a Reťazová správa s Nikki Reedovou.

Aj tento týždeň súťažíte o trikrát po dva lístky na ľubovoľné podujatie. Stačí, keď zodpovedáte na jednoduchú otázku, ktorú nájdete TU.

Od štvrtka môžete na plátnách multikina sledovať nasledujúce novinky:

MEDVEĎ YOGI 3D (Yogi Bear)

Notorický zlodej piknikových košov a miláčik malých aj veľkých prvýkrát na veľkom plátne! Medveď Yogi sa predstavuje v novom  3D dobrodružstve.

Jellystoneský park stráca návštevníkov, a preto sa podlý starosta Brown rozhodne zavrieť ho a predať celý pozemok. To by však znamenalo, že rodiny s deťmi by si už nemohli užívať krásy prírody, a čo je ešte horšie – Yogi, Bubu a ich ďalších kamarátov by vysťahovali z ich rodného lesa. Yogi čelí najväčšej výzve svojho života – musí dokázať, že je naozaj “múdrejší ako priemerný medveď“. Spolu so správcom Smithom musia nájsť spôsob ako Jellystoneský park zachrániť…

komédia, USA 2010

DILEMA (The Dilemma)

Dilema je komédia o mužovi, ktorý stojí na životnej križovatke a vie, že nech sa vydá doprava alebo doľava, vždy to zle dopadne. A tak vyrazí rovno. A to je zo všetkého najhoršie.

Ronny a Nick sú už od vysokej školy najlepší kamaráti. Spoločne vedú firmu vyvíjajúcu automobilové motory, pričom Nick je technologický génius, zatiaľ čo Ronny má obchodný talent, a ktorý Nickove nápady predáva. Práve uzatvorili zmluvu s automobilovým gigantom, Nickovo manželstvo s krásnou Genevou funguje ako hodinky a Ronny sa chystá konečne požiadať dlhoročnú priateľku Beth o ruku. Lenže  všetko sa pokazí, keď Ronny pristihne Genevu pri nevere s potetovaným svalovcom. V tej chvíli sa ocitá na vyššie zmienenej križovatke. Má povedať Nickovi pravdu a brutálne tak raniť najlepšieho kamoša?

komédia, USA 2011

hrajú: Vince Vaughn, Winona Ryder, Jennifer Connelly, Channing Tatum

TRI DNI K SLOBODE (The Next Three Days)

Život profesora Johna Brennana prebieha pokojne až do tej chvíle, keď zatknú jeho ženu Laru. Je obvinená z vraždy svojho šéfa, ktorú ako tvrdí, nespáchala. John zostane sám na výchovu ich syna. Naďalej prednáša na univerzite  a snaží  sa udržať rodinu pohromade. Medzitým však usilovne pátra po každom dostupnom dôkaze, ktorý by dokázal nevinu jeho ženy. Po zamietnutí posledného odvolania začne mať Lara samovražedné sklony. John sa rozhodne pre jediné možné riešenie: pomôcť svojej žene ujsť z väzenia. Urputne vymýšľa plán úteku. Radí sa aj s bývalým trestancom Damonom Penningtonom, ktorý mu dá niekoľko “praktických” tipov k úteku. Odmieta akúkoľvek myšlienku  na to, že je bez šance. Ponorí sa do nebezpečného a neznámeho sveta, v ktorom  hrá vabank o svoj  život a to  všetko pre ženu, ktorú nadovšetko miluje.

thriller, USA 2010

hrajú: Russell Crowe, Liam Neeson

REŤAZOVÁ SPRÁVA (Chain Letter)

Reťazová správa rozpráva príbeh skupiny stredoškolákov, ktorí všetci dostanú rovnaký list s varovaním, že pokiaľ ho nepošlú ďalej zomrú. Na začiatku väšina z nich varovanie ignoruje, pokiaľ dvaja z nich – Johny a Dante , ktorí list nepreposlali zomrú hroznou smrťou. Inteligentná Jessie Campbell začne mať podozrenie, že medzi ich smrťou a reťazovým listom existuje spojitosť a neskôr sa rozpúta súboj s časom, pri ktorom sú študenti nútení zistiť, akým spôsobom ich vrah sleduje. Obracajú sa s prosbou o pomoc na rodičov a políciu, ale Jessinej teórii nikto neverí až do chvíle, kedy detektív Jim Crenshaw nezistí, že sám je štvancom celkom nového hororového zabijaka. Dokáže jeho besnenie zastaviť, alebo je jedinou možnosťou prežitia preposlanie zlovestného listu?

thriller, USA 2010

hrajú: Nikki Reed, Noah Segan

Okrem noviniek sú aj naďalej premietané úspešné tituly z minulého týždňa:

KRÁĽOVA REČ (The King´s Speech)

Najúspešnejší film posledného obdobia, ocenený niekoľkými Oscarmi.

Podľa skutočných udalostí.

Po smrti svojho otca, anglického kráľa Juraja V. a škandalóznej abdikácii kráľa Eduarda VIII. je Bertie, ktorý celý život trpí rečovou vadou, nečakane korunovaný kráľom Jurajom VI. Británia stojí na prahu 2. svetovej vojny a zúfalo potrebuje silného vodcu, ktorého ale len ťažko vidí v koktavom kráľovi. Kráľova milujúca manželka Alžbeta, budúca kráľovná matka, preto dohodne stretnutie s úspešným, ale trochu svojráznym a excentrickým terapeutom reči Lionelom Logueom. Po ťažkom začiatku, keď si nezlúčiteľné charaktery dvoch silných osobností len s ťažkosťami hľadajú k sebe cestu, sa medzi obomi mužmi vytvorí silné puto. Kráľ nakoniec pristúpi na nezvyčajný spôsob liečby a s pomocou Loguea, rodiny, vlády i Winstona Churchilla vadu reči prekoná. Dokáže ale obstáť aj vo chvíli, keď  je treba, aby v rozhlase predniesol zásadný prejav, ktorý má povzbudiť a inšpirovať anglický národ vo chvíli, keď to najviac potrebuje?

historický, Veľ. Británia 2010

hrajú: Colin Firth, Geoffrey Rush, Guy Pearce

SVETOVÁ INVÁZIA: BOJ O LOS ANGELES (Battle: Los Angeles)

V minulosti bolo zaznamenaných niekoľko prípadov spozorovania UFO-a po celom svete  – Buenos Aires, Soul, Francúzsko, Nemecko, Čína. Ale v roku 2011 sa to, čo sa zdalo byť kedysi neuveriteľné, premení na krutú realitu, keď Zem obsadia neznáme sily. Los Angeles sa stane posledným útočiskom bitky, ktorú nikto nečakal. Námorná jednotka vedená seržantom Micahelom Nantzom je povolaná okamžite reagovať a bojovať proti nepriateľovi, s akým sa nikdy predtým nestretli. Snažia sa neznámym votrelcom zabrániť v ďalšom postupe, pretože tí sú určení zničiť všetko, čo im stojí v ceste…

akčný, USA 2011

hrajú: Michelle Rodriguez, Aaron Eckhart

RANGO

Než si začal hovoriť Rango a vybájil si množstvo mýtov o svojich hrdinských kúskoch, obýval chameleón v havajskej košeli priestorné terárium. Nič mu v ňom nechýbalo, azda len viac akcie. Tú si začne naplno užívať, keď sa nešťastnou náhodou ocitne uprostred vyprahnutej púšte, kde si na ňom takmer pochutí hladný jastrab. A aby nebolo napätia málo, jeho ďalšie kroky vedú do mesta Prach, kde obyvateľom visia kolty prekliato nízko. Vymyslí si meno Rango a pár hrdinských historiek, čo vzápätí oľutuje. Od zúfalých domorodcov totiž dostane šerifskú hviezdu a kopu úloh, medzi nimi aj nájdenie pitnej vody a odstránenie domácich i cezpoľných zabijakov. Na Rangovi teraz bude, či pretaví neuvážené hrdinské reči  v činy, alebo či zahodí hviezdu a kolty, navlečie havajskú košeľu a utečie nazad do civilizácie.

animovaná komédia, USA 2011

FIGHTER

Hviezdne obsadený biografický thriller  rozpráva skutočný príbeh o nepravdepodobnej ceste Mickyho Warda za boxerským titulom. V jeho „rockyovskej“ ceste ho viedol nevlastný brat Dicky, bývalý šampión, ktorý kedysi sľubnú kariéru vymenil za drogy a kriminálnu činnosť. Túžba poraziť súpera v ringu sa mení na boj za rodinu a vlastnú hrdosť…

thriller, USA 2010

hrajú: Markom Wahlberg, Christian Bale

RITUÁL (The Rite)

Inšpirované skutočnými udalosťami
“Boj s Diablom, ktorý je hlavným poslaním Archanjela Michala, neustáva ani dnes, pretože Diabol je vo svete stále prítomný.“
Pápež Ján Pavol II.

Rituál je nadprirodzený thriller, ktorý hovorí o tom, že Diabol môže zasiahnuť aj na najsvätejšom mieste na Zemi. Ide o príbeh študenta seminára Michaela Kovaka, ktorý odchádza študovať exorcizmus do Vatikánu, hoci má pochybnosti nielen o kontroverzných praktikách, ale aj o vlastnej viere. Obrnený ťažkým skepticizmom sa snaží predstavených presvedčiť, že posadnutých treba liečiť u psychiatra, a nie vyháňať z nich démonov. Až keď sa stretne s neortodoxným otcom Lucasom – legendárnym kňazom, ktorý vykonal tisícky obradov exorcizmu, jeho skepticizmus začína slabnúť. Keď sa presvedčí o tom, že v mimoriadne ťažkých prípadoch nepomôžu ani schopnosti a skúsenosti otca Lucasa, začína si uvedomovať, že tento fenomén nemôže vysvetliť veda. Všemocné Zlo ho núti spochybňovať všetko, v čo verí.

nadprirodzený thriller, USA 2010

hrajú: Anthony Hopkins, Colin O’Donoghue

OBČIANSKY PREUKAZ (Občanský průkaz)

Od tvorcov kinohitov Pelíšky, Želary, U mě dobrý.

Trpká komédia režiséra Ondřeja Trojana, na motívy rovnomennej knihy Petra Šabacha sleduje osudy štvorice dospievajúcich mladíkov, ich priateľov, lások a rodičov. Od okamihu, ako v pätnástich rokoch dostanú občiansky preukaz, až do chvíle, kedy sa v osemnástich snažia uniknúť vojne a pokúšajú sa získať modrú knižku. Petr, Aleš, Popelka a Míťa dospievajú v sedemdesiatych rokoch minulého storočia, v dobe, kedy vyjsť na ulicu bez občianskeho preukazu znamenalo koledovať si o problém a kedy bola povinná vojenská služba pre mnohých tým najväčším strašiakom. Každý po svojom, ale aj spoločne sa snažia nestratiť v totalitnom štáte zdravý rozum a zmysel pre humor, ale rovnako aj nedráždiť režim. Prežívajú spoločne mnoho chvíľ, niektoré sú úsmevné, s nádychom absurdnej grotesky, iné dramatické a niektoré fatálne.

komédia, ČR/SR 2010

hrajú: Anna Geislerová, Jiří Macháček, Matej Landl, Lukáš Latinák, Juraj Nvota