Tento týždeň na plátna multikina síce neprichádzajú žiadne rozprávky, zabaviť sa však aj napriek tomu bude na čom. Europa Cinemas totiž od tohto štvrtka prináša do svojich kinosál komédiu Paul o trošku zvláštnom stretnutí sa človeka s členom mimozemskej civilizácie. Okrem toho je v ponuke už aj dráma podľa skutočnej udalosti s titulom Útek zo Sibíri v hlavnej úlohe s Colinom Farrellom.

Od štvrtka môžete na plátnách multikina sledovať nasledujúce novinky:

Paul

Nedali by ste si blízke stretnutie?

Graeme a Clive prišli do Ameriky na dovolenku, počas ktorej chceli precestovať všetky miesta, preslávené údajným výskytom UFO. Cesta prebiehala podľa plánu, pokým nenarazili na titulného hrdinu. I keď ako všetci správni ufológovia v existenciu mimozemšťanov bezmedzne verili, Paul ich trochu zaskočil. Vyzerá síce ako typický „emzák“, správa sa však ako úplný puberťák, teda úplne rovnako ako Graeme a Clive, len s troškou americkej suverénnosti naviac. Po počiatočnom oťukávaní zistia, že si navzájom celkom dobre rozumejú, takže Graeme a Clive Paulovi ponúknu, že ho odvezú na miesto „kdesi do lesa“, kam si preň priletia jeho súkmeňovci. Kamarátsku idylu, bohužiaľ, vážne narušujú dve externé hrozby…

komédia, USA/Veľ. Brit. 2011

hrajú: Simon Pegg, Nick Frost, Sigourney Weaver

[youtube SywICFQe2eo 560 340]

 

ÚTEK ZO SIBÍRI (The Way Back)

Podľa svetoznámeho bestselleru…

Príbeh založený na skutočnej udalosti z roku 1940, popisuje útek medzinárodnej skupiny väzňov z ruského gulagu. Počas silnej snehovej búrky sa utečencom podarí uniknúť z tábora a zanechať za sebou prenasledujúcich strážcov. Prejdú krutou  sibírskou  krajinou, dostanú  sa do oblastí jazera Bajkal a prekročia Transsibírsku magistrálu. Pred sebou však majú ešte ďalšie kruté skúšky ľudskej odolnosti, sily a vôle. Čaká ich prechod cez púšť Gobi ďalej cesta do  Himalájí a Tibetu. Zachránia sa až po 4 000 míľach dlhej a útrpnej cesty  v Indii.

dráma, USA 2010

hrajú: Colin Farrell, Ed Harris

[youtube 3rMhn0AjxCg 560 340]

 

Okrem noviniek sú aj naďalej premietané úspešné tituly z minulého týždňa:

KUNG FU PANDA 2   3D

Dvojnásobne pandastické

Najlenivejší tvor pod slnkom, chlpatý pandí chlapík Po, prekonal sám seba, naučil sa kung fu a zachránil rodné údolie pred zlosynom Taj Langom. Tu by mohol jeho osud skončiť, keby sa z filmu Kung Fu Panda nestal celosvetový fenomén. Po celej krajine miznú preslávení majstri kung fu a Po sa spolu s Piatimi postrachmi (Tigricou, Žeriavom, Modlivkou, Opičiakom a Zmijou) vydáva na neľahkú misiu, hodnú slávy  Dračieho bojovníka. Ako sám hovorí: „Predsa nenechám zničiť niečo, čo som sa práve naučil!“ Ak uspeje, odmenou mu bude nielen ďalší hrdinský kúsok na konte, ale aj rysujúca sa skladačka čriepkov vlastnej minulosti, ktoré naznačujú – Div sa svete – že jeho otec asi skutočne nebol gunár…

animovaná komédia, USA 2011


X-MEN: PRVÁ TRIEDA (X-men: First Class)

Príbeh filmu X-Men: Prvá trieda sa dejovo vracia ešte pred film X –Men: Origins: Wolverine a odohráva sa v polovici minulého storočia. V dobe, keď mladý Charles Xavier a Erik Lensherr boli veľmi blízki priatelia a ešte len odhaľovali svoje jedinečné schopnosti. V čase studenej vojny, keď spoločne s ďalšími mutantmi museli čeliť najväčšej hrozbe, akú dosiaľ ľudstvo poznalo. Prečo sa ale z najlepších priateľov  stali nepriatelia na život a na smrť? Čo predchádzalo okamihu, keď sa z Charlesa stal Profesor X a z Erika Magneto? Vojna medzi X-Menmi a Bratstvom začína!

akčný/sci-fi, USA 2011

hrajú: James McAvoy, Michael Fassbender

 

VO ŠTVORICI PO OPICI 2 (The Hangover part II)

“Vo štvorici po opici 2” je pokračovaním hitu režiséra Todda Phillipsa z roku 2009 “Vo štvorici po opici,” ktorý sa stal jednou z najlepšie zarábajúcich komédií všetkých čias a získal Zlatý Glóbus v kategórii Najlepší film – Komédia/Muzikál.

Tentoraz sa Phil, Stu, Alan a Doug vydajú na cestu do exotického Thajska. Dôvodom je Stuova svadba. Po nezabudnuteľnej Dougovej rozlúčke so slobodou v Las Vegas Stu radšej nič neriskuje a rozhodne sa len pre tichý predsvadobný brunch. Udalosti sa však málokedy vyvíjajú podľa plánu. To, čo sa stane vo Vegas, má ostať vo Vegas, ale to, čo sa prihodí v Bangkoku, si nemožno ani predstaviť…

komédia, USA 2011

hrajú: Zach Galifianakis, Bradley Cooper, Liam Neeson, Mike Tyson

 

PIRÁTI KARIBIKU 4: V NEZNÁMYCH VODÁCH 3D (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides)

Jack Sparrow je späť! Johnny Depp sa vracia vo svojej kultovej úlohe v  príbehu plnom humoru, zábavy a dobrodružstva, tentoraz aj vo formáte Disney Digital 3D™!

Keď Jackovi skríži cestu Angelica, tajomná žena z jeho minulosti, nemôže si byť ničím istý. Stále ho miluje, alebo ho len využíva pri hľadaní legendárnej Fontány mladosti? Situácia sa však ešte zhorší, keď je donútený nastúpiť na palubu  lode Queen Anne’s Revenge, ktorej velí obávaný pirát Edward Teach, prezývaný „Blackbeard“. Jack nevie, koho sa má obávať viac, či Blackbearda, alebo záhadnej Angeliky a vydáva sa s nimi za nečakaným dobrodružstvom. Z  pôvodnej trilógie sa v novom príbehu objavia ešte Geoffrey Rush  ako svojrázny pirátsky kapitán Hector Barbossa a Kevin R. McNally ako dlhoročný Jackov priateľ Joshamee Gibbs.

akčný/dobrodružný, USA 2011

hrajú: Johnny Depp, Penélope Cruz, Geoffrey Rush