Multikino Europa Cinemas opäť rozšírilo svoju “filmovú rodinku” o ďalšie dve kinonovinky. Tento týždeň sa nesie v znamení smiechu, keď na plátná prichádzajú dve komédie: Pán Popper a jeho tučniaci a Profesionálna manželka.

Od štvrtka môžete na plátnách multikina sledovať nasledujúce novinky:

PÁN POPPER A JEHO TUČNIACI (Mr. Popper´s Penguins)

Pán Popper je úspešným newyorským podnikateľom. Ale ako sa mu darí v podnikaní, tak sa mu nedarí v osobnom živote, kde má problémy urovnať vzťahy so svojou rodinou a uteká od všetkých zásadných rozhodnutí, ktoré by mal urobiť. Jedného dňa sa však stane niečo, čo jeho život obráti úplne naruby. Priamo do obývačky mu pošta doručí neočakávanú a veľmi podivnú zásielku. Šesť veľkých  škatúľ,  z ktorých vylezie šesť živých tučniakov, ktorých pán Popper, ako sa následne dozvie, zdedil. Povedali by ste, že tučniaci sú milé a neškodné stvorenia, ale čo s nimi v New Yorku? Hlučoun, Kapitán, Hryzoun, Pitoma, Miláček a Smraďoch v tom ale veľký problém nevidia. New York sa im páči, byt pána Poppera si prispôsobia po svojom, takže pripomína skôr zimné kráľovstvo a zo svojho nového majiteľa si spravia náhradného otecka…

komédia, USA 2011

hrajú: Jim Carrey, Carla Gugino

[youtube 6TyvReIAZHc 560 340]

PROFESIONÁLNA MANŽELKA (Potiche)

Rok 1977, mestečko Sainte-Gudule na severe Francúzska. Suzanne Pujole je submisívna žena v domácnosti a oddaná manželka tyranského manžela – továrnika Roberta Pujola, ktorý svoj podnik na výrobu dáždnikov riadi železnou rukou. Zdá sa byť rovnako neprístupný a despotický ako k svojim zamestnancom, tak k deťom a manželke. Po štrajku, ktorý vyvolajú zamestnanci a následnom zosadení manžela, sa Suzanne nečakane ocitá vo vedení továrne a k všeobecnému prekvapeniu sa ukazuje ako žena činu a zdravého rozumu. Keď sa ale Robert vracia oddýchnutý a vo výbornej forme nazad, situácia sa začne komplikovať. Začne prežívať osobnú krízu, ku ktorej sa pridajú zdravotné problémy…

komédia, Francúzsko 2010

hrajú: Catherine Deneuve, Gérard Depardieu

[youtube AHW_5cgYew0 560 340]

Okrem noviniek sú aj naďalej premietané úspešné tituly z minulého týždňa:

V PERINE 3D

Magický svet dobrých aj zlých snov, ktorý sa ukrýva v našich perinách, ožije vo formáte 3D.

Na malebnom námestí stoja oproti sebe dva domy. V jednom sa nachádza čistiareň peria a v druhom má svoj kabinet vykladačka snov – pani Hilda. Medzi obyvateľmi oboch domov vládne nepriateľstvo na život a na smrť. Dedko z čistiarne prišiel totiž nedávno na významný objav. Objavil v perinách skrytý svet snov a nielen to, prišiel na to, ako z nich tie zlé vytriediť. Vykladačka snov je vďaka tomu bez práce. Všetkým v okolí sa snívajú samé pekné sny a s tými si pre rady nechodia. A ak by sa im aj náhodou niečo škaredé do spánku predsa len dostalo, stačí si dať perinu, pod ktorou spia jednoducho vyčistiť. Všetky zlé sny končia zamknuté v pivnici pod čistiarňou. Ale jedného dňa Dedko z čistiarne záhadne zmizne. Celú jeho rodinu tak čaká dobrodružstvo, o akom sa im skutočne nesnívalo. Boj s pani Hildou a boj o sny a so snami samotnými vyvrcholí v magickom svete priamo v perinách.

hudobná komédia, ČR 2011

hrajú: Lucie Bílá, Karel Roden, Jiří Mádl, Bolek Polívka, Eliška Balzerová, Dara Rolins

 

PRINC A PRUĎAS (Your highness)

Čáry. Máry. Fuck.

Princ Thadeous  sa zo všetkého najlepšie vie povaľovať a závidieť bratovi, princovi Fabiousovi jeho slávu a krásnu devu  Belladonnu, ktorú si priviezol z poslednej výpravy, aby si ju vzal za ženu. Než sa svadobné zvony stihnú poriadne rozoznieť, objaví sa na scéne čarodejník Leezar, ktorý sa Belladonny zmocní a unesie ju na svoj hrad. Aby žiaľom zlomený ženích nebol na jej záchranu sám, vnúti mu otec kráľ ako doprovod mladšieho brata. Lenže Thadeous ešte nikdy v živote v žiadnej hrdinskej výprave nebol, a tak nevie, ako sa napríklad jedná s kúzelníkom pod parou, viachlavou dračicou, či krásnou, ale permanentne naštvanou a nebezpečnou lukostrelkyňou Isabel. Navzdory mnohým nebezpečenstvám a život ohrozujúcim situáciám princovia krok za krokom postupujú v ústrety Belladonninej záchrane. A divák, namiesto toho, aby im zúrivo držal palce, sa baví nad ich na stredovek veľmi nekorektným slovníkom a absurdnými situáciami, do ktorých sa hádam ešte žiadni filmoví rytieri nikdy nedostali.

komédia, USA 2011

hrajú: James Franco, Danny McBride, Natalie Portman


KŠEFT ZA VŠETKY PRACHY (London Boulevard)

Mitchell je šikovný chlapík, ktorý si vie poradiť v každej situácii – takmer – ale keď ho pustia z lochu, zaprisahá sa, že s podsvetím už nikdy nebude mať nič spoločné. Plán znie: nájsť si “normálny” job a viesť “normálny” život. Začne sa živiť ako osobný strážca úplne normálnej celebrity – atraktívnej herečky Charlotty. Jej krása a zraniteľnosť ho priťahujú a Charlotta sa cíti v jeho blízkosti konečne bezpečne. Rozhodnú sa pred Mitchellovou vynárajúcou sa minulosťou a Charlottinými senzácie chtivými papparazmi utiecť do LA. Gant, jeden z bossov londýnskeho podsvetia, má však inú predstavu, a aby ju zrealizoval, nebojí sa ublížiť nikomu, na kom Mitchellovi záleží. Je na čase vyriešiť veci raz a navždy!

thriller, USA/Veľ. Brit. 2010

hrajú: Colin Farrell, Keira Knightley

 

KUNG FU PANDA 2   3D

Dvojnásobne pandastické

Najlenivejší tvor pod slnkom, chlpatý pandí chlapík Po, prekonal sám seba, naučil sa kung fu a zachránil rodné údolie pred zlosynom Taj Langom. Tu by mohol jeho osud skončiť, keby sa z filmu Kung Fu Panda nestal celosvetový fenomén. Po celej krajine miznú preslávení majstri kung fu a Po sa spolu s Piatimi postrachmi (Tigricou, Žeriavom, Modlivkou, Opičiakom a Zmijou) vydáva na neľahkú misiu, hodnú slávy  Dračieho bojovníka. Ako sám hovorí: „Predsa nenechám zničiť niečo, čo som sa práve naučil!“ Ak uspeje, odmenou mu bude nielen ďalší hrdinský kúsok na konte, ale aj rysujúca sa skladačka čriepkov vlastnej minulosti, ktoré naznačujú – Div sa svete – že jeho otec asi skutočne nebol gunár…

animovaná komédia, USA 2011

 

X-MEN: PRVÁ TRIEDA (X-men: First Class)

Príbeh filmu X-Men: Prvá trieda sa dejovo vracia ešte pred film X –Men: Origins: Wolverine a odohráva sa v polovici minulého storočia. V dobe, keď mladý Charles Xavier a Erik Lensherr boli veľmi blízki priatelia a ešte len odhaľovali svoje jedinečné schopnosti. V čase studenej vojny, keď spoločne s ďalšími mutantmi museli čeliť najväčšej hrozbe, akú dosiaľ ľudstvo poznalo. Prečo sa ale z najlepších priateľov  stali nepriatelia na život a na smrť? Čo predchádzalo okamihu, keď sa z Charlesa stal Profesor X a z Erika Magneto? Vojna medzi X-Menmi a Bratstvom začína!

akčný/sci-fi, USA 2011

hrajú: James McAvoy, Michael Fassbender

 

VO ŠTVORICI PO OPICI 2 (The Hangover part II)

“Vo štvorici po opici 2” je pokračovaním hitu režiséra Todda Phillipsa z roku 2009 “Vo štvorici po opici,” ktorý sa stal jednou z najlepšie zarábajúcich komédií všetkých čias a získal Zlatý Glóbus v kategórii Najlepší film – Komédia/Muzikál.

Tentoraz sa Phil, Stu, Alan a Doug vydajú na cestu do exotického Thajska. Dôvodom je Stuova svadba. Po nezabudnuteľnej Dougovej rozlúčke so slobodou v Las Vegas Stu radšej nič neriskuje a rozhodne sa len pre tichý predsvadobný brunch. Udalosti sa však málokedy vyvíjajú podľa plánu. To, čo sa stane vo Vegas, má ostať vo Vegas, ale to, čo sa prihodí v Bangkoku, si nemožno ani predstaviť…

komédia, USA 2011

hrajú: Zach Galifianakis, Bradley Cooper, Liam Neeson, Mike Tyson

 

PIRÁTI KARIBIKU 4: V NEZNÁMYCH VODÁCH 3D (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides)

Jack Sparrow je späť! Johnny Depp sa vracia vo svojej kultovej úlohe v  príbehu plnom humoru, zábavy a dobrodružstva, tentoraz aj vo formáte Disney Digital 3D™!

Keď Jackovi skríži cestu Angelica, tajomná žena z jeho minulosti, nemôže si byť ničím istý. Stále ho miluje, alebo ho len využíva pri hľadaní legendárnej Fontány mladosti? Situácia sa však ešte zhorší, keď je donútený nastúpiť na palubu  lode Queen Anne’s Revenge, ktorej velí obávaný pirát Edward Teach, prezývaný „Blackbeard“. Jack nevie, koho sa má obávať viac, či Blackbearda, alebo záhadnej Angeliky a vydáva sa s nimi za nečakaným dobrodružstvom. Z  pôvodnej trilógie sa v novom príbehu objavia ešte Geoffrey Rush  ako svojrázny pirátsky kapitán Hector Barbossa a Kevin R. McNally ako dlhoročný Jackov priateľ Joshamee Gibbs.

akčný/dobrodružný, USA 2011

hrajú: Johnny Depp, Penélope Cruz, Geoffrey Rush