V Senici predviedli zverenci Norberta Hrnčára futbal, aký červeno-bieli za posledné roky dávno nehrali. Jeden z najsilnejších celkov ligy sa v prvom kole nového ročníka Corgoň ligy len prekvapene prizeral dominancii Dukly.

FK Senica – FK Dukla Banská Bystrica 2:3 (0:1)

Góly: 63. Kóňa (z 11 m.), 84. Varadi – 14. Hlinka, 46. Turňa, 60. Slančík; ŽK: 57. Križko – 45. Považanec, 62. Gyömbér; Stretnutie sledovalo 1 965 divákov.

Zostava FK Senica: Švenger – Krajčík, Koutný, Brabec, Frýdek, Wijlaars (56. Kalabiška), Kóňa, Štěpánek (31. Križko), Varadi, Blackburn (66. Jaroslav Diviš), Masaryk.

Zostava FK Dukla: Boroš – Turňa, Poljovka, Gyömbér, Hučko, Považanec, Hlinka, Brašeň (90.+ Vajda), Slančík (81. Rejdovian), Augustín (46. M. Pančík), Matúš.

Nový tréner tímu zo Štiavničiek vsadil na zaujímavé rozostavenie svojich hráčov vychádzajúce z prehusteného stredu poľa, a tak červeno-bieli boli prakticky všade. Na to Seničania reagovali len ťažko, pretože držanie lopty bolo v úvodných minútach pod taktovkou hostí. A aj keď mali v dvanástej minúte prvú výraznejšiu šancu vďaka Blackburnovi a najlepšiemu strelcovi vlaňajšieho ročníka Corgoň ligy Masarykovi domáci, z gólu sa už o dve minúty tešili futbalisti Dukly. Po centri Matúša Turňu z pravej strany sa hlavou presadil Marek Hlinka. Aj keď sa hra postupne vyrovnávala, Hrnčárovi zverenci boli naďalej dôraznejší a aktívnejší, čo logicky vyústilo aj do ďalších šancí. V 40. minúte mohol napríklad opäť hlavou usmerniť loptu za Švengera Hlinka, ale po Augustínovom centri nebol úspešný.

Dukla mala vynikajúci štart aj do druhého polčasu. Už v 46. minúte bol pred šestnástkou hostí Hlinka, ale rozumne vrátil dozadu k čiare na Turňu a ten z vari štyridsiatich metrov razantnou strelou prekonal domáceho brankára. Keď si v 60. minúte do šestnástky nabehol a úspešne zakončil aj Slančík, stávkujúci definitívne trhali svoje tikety. Lenže v 63. minúte fauloval v šestnástke Gyömbér Masaryka a z následného pokutového kopu sa nemýlil Kóňa, ktorý tak znížil na 1:3. Seničania ožili a začali výraznú snahu o zmenu nepriaznivého priebehu. Kalabiška ale pred takmer dvoma tisíckami divákov nebol dvakrát úspešný. V 84. minúte stupňujúci sa tlak domáceho celku vyústil do gólu Varadiho a už o chvíľu na to mohol aj vyrovnávať Diviš, ale pri tejto šanci bol Boroš úspešnejší. Minútu pred koncom riadneho hracieho času mohol síce Pančík ešte zvýšiť pre Duklu, ale v nadstavenom čase červeno-bielych predsa len opäť mrazilo, keď Masarykov nábeh zázračne vytesnil nad bránu Boroš. Napínavý záver napokon už Banskobystričania zvládli a postarali sa v prvom kole ligy o jedinú výhru hosťujúceho tímu.

Prvý domáci zápas čaká zverencov Norberta Hrnčára na Štiavničkách už najbližšiu sobotu o 19.30 h proti Trenčínu. Ceny vstupeniek i základných cien permanentiek, sa ani v tomto roku nezmenili.