Známy slovenský zápasník v boxe si v rámci propagácie zdravého životného štýlu zacvičil so svojimi zverencami v parku pod Pamätníkom SNP.

schody bb_5Druhý májový deň zavítal do Banskej Bystrice známy slovenský boxer Tomi „Kid“ Kovács. Potom, čo so svojimi zverencami z KO BOX CLUBU Galanta verejne kľukoval na námestí v Bratislave, si zacvičil na známych schodíkoch pod Pamätníkom SNP.

Dnes máme za sebou náročný deň. Rukavice sme nechali doma a dali sme si s chlapcami poriadne do tela na schodoch v Banskej Bystrici. Rozhodli sme sa, že vymeníme štandardný tréning u nás v klube za verejné priestranstvo. Hľadali sme miesto, kde je veľa, ale hlavne dobre rozmiestnených schodov. Musím povedať, že sme zvolili správne. Tie banskobystrické boli skvelé, navyše v krásnom prostredí. Cviky na schodoch sú fyzicky veľmi náročné, zároveň jedny z mojich obľúbených,“ povedal Tomi Kid po tréningu

Pripojila sa ku nim aj miestna parkourová komunita, ktorej je tento priestor dôverne známy. „Od chlapcov, ktorí sa venujú parkourovým a freerunovým aktivitám a pridali sa k nám, som sa navyše priučik k novým metódam, ako výstup na schody štvornožky a vzad. Opäť sa máme ja a moji zverenci v čom zlepšovať,“ uviedol Tomi po verejnom tréningu v parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici.