Bývalý hráč HC‘ 05 Banská Bystrica a niekdajší najlepší strelec ligy Roman Tománek nakoniec neuskutoční svoje hosťovanie v českom klube HC Oceláři Třinec, na rok sa totiž upísal Mladej Boleslavi.

Aj keď vo viacerých médiách odznela informácia o prechode Romana Tománka do Třinca, jeho skúška u „oceliarov“ podpisom zmluvy neskončila. Opora banskobystrických „baranov“ sa nakoniec v utorok (2. augusta) upísala inému českému klubu – BK Mlada Boleslav. V uplynulej sezóne najslabší tím českej extraligy, ktorý musel svoje pôsobenie v najvyššej lige zachraňovať v baráži, potrebuje do svojich radov veľkého hráča, ktorého vidí práve v osobe Tománka.

Podľa slov športového manažéra Milana Hniličku, ktorého cituje oficiálna stránka klubu, si od 25-ročného hokejistu v Mladej Boleslavi sľubujú hlavne góly. Práve tie by im mali najbližšiu sezónu vyniesť lepšie umiestnenie a ochrániť ich pred barážou.

Roman Tománek odohral posledné tri sezóny v miestnom klube HC‘ 05 Banská Bystrica, kde sa vypracoval na elitného hráča a nebezpečného zakončovateľa. Hokejovo dozrieval v Považskej Bystrici a Žiline, neskôr v zámorskej súťaži WHL. V NHL bol draftovaný v roku 2004 Phoenixom, do bojov v najprestížnejšej hokejovej súťaži sveta však nikdy nezasiahol.