Najlepší strelec slovenskej extraligy v sezóne 2010/2011 sa vracia domov. Po neuspokojivých výkonoch v drese účastníka najvyššej českej ligy BK Mladá Boleslav cestuje späť do Banskej Bystrice.

Roman Tománek v českej extralige veľa vody nenamútil. Veríme, že stratenú formu nájde práve u staronového zamestnávateľa pod Urpínom. foto:Branislav Račko (BBonline.sk)

Roman Tománek prichádzal do Českej republiky s veľkými očakávaniami. Rovnako na tom bol aj jeho nový zamestnávateľ BK Mladá Boleslav, ktorý však nakoniec ostal sklamaný a po siedmych kolách s 25-ročným útočníkom rozviazal zmluvu. Hlavnou príčinou bola jeho strelecká impotencia. Doposiaľ si na svoje konto nepripísal ani jeden bod a v hodnotení plus/mínus mu patrili nelichotivé čísla. Na ľade bol miestami takmer neviditeľný.

„Romana sme angažovali ako útočníka, ktorý vie dávať góly a presne to sme od neho očakávali,“ cituje športového manažéra BK Mladá Boleslav Milana Hniličku portál hokej.cz, pre ktorý pokračuje: „Keby nemal šťastie v koncovke, no dostával by sa do šancí, bolo by to niečo úplne iné. Takto však musím povedať, že to zo strany Romana nebolo optimálne. Dohodli sme sa preto pre ukončenie spolupráce. Tománek sa vracia do Banskej Bystrice.“

Talentovaný slovenský hokejista, ktorý v našej extralige vyskúšal už viacero klubov, hokejovo dozrel až v Banskej Bystrici. Práve tu sa stal najlepším strelcom extraligy a jedným z najobávanejších útočníkov. Po minuloročnej sezóne mohol zakotviť v tíme KHL Lev Poprad, či v českom Třinci, nakoniec si ho však pre jeho kanonierske schopnosti „ukoristila“ Mladá Boleslav. Po nesplnení očakávaní tak s najväčšou pravdepodobnosťou oblečie opäť dres s baranom na hrudi.