Najkratšia a najbohatšia vínna cesta, známa ako Vínšpacírka, po roku opäť otvorí letnú sezónu v Banskej Bystrici. Obľúbené podujatie milovníkov lahodných vín sa uskutoční v sobotu 22. apríla na banskobystrickom Námestí SNP, so začiatkom od 14.00 h.

Vínšpacírka zaznamenala vlani veľký úspech, čo potvrdil aj rekordný počet návštevníkov. Tak, ako bolo zvykom aj predchádzajúce ročníky, podujatie bude prebiehať na námestí. Podmienkou degustácie je zakúpenie vstupu v podobe vínneho setu na určených výdajných miestach. Cena za vstup je 10 eur.

Milovníci vína však nemusia čakať až do štartu Vínšpacírky a vstup si môžu zakúpiť už v predstihu. ,,Tak ako každý rok, aj tento ročník je počet vstupov limitovaný. Ak sa návštevníci nechcú spoliehať na náhodu, môžu si zakúpiť vstup na naše podujatie už teraz v prevádzke Beniczky. Na mieste dostanú po zaplatení kód, na základe ktorého im v deň konania Vínšpacírky odovzdáme degustačný set na jednom z výdajných miest,“ povedal Andrej Patráš z Cechu hostinských.

Návštevníci festivalu môžu očakávať pestrú ponuku chutí. Okrem slovenských vín, bude možné ochutnať aj produkciu zahraničných vinárstiev. ,,Tento rok bude patriť medzi tie najbohatšie. Pozvanie prijalo už viac ako 30 vinárstiev od Modry až po naše lokálne vinárstva z kraja. Privítame aj niekoľko nováčikov, ktorí prídu predstaviť svoj najlepší výber. Sme radi, že záujem o Vínšpacírku prejavili aj menšie rodinné vinárstva,“ hovorí Martin Turčan, mestský poslanec a člen organizačného výboru.

Deviaty ročník prebehne už tradične súbežne s United Europe Jazz Festivalom, ktorý vždy dokonale hudobne podčiarkne celú atmosféru Vínšpacírky. Tento rok sa opäť bude udeľovať aj ocenenie Vínšpacírky. Cenu získa skutočný majster, ktorého dobre pozná nielen domáca vinárska obec, ale je uznávaným odborníkom aj v zahraničí. Súčasťou podujatia bude tiež slávnostné spustenie fontány a oficiálne otvorenie letnej sezóny v Banskej Bystrici primátorom Jánom Noskom o 15-tej hodine. Oficiálne ukončenie podujatia je naplánované na 20.00 h.

Viac informácií nájdete na http://www.vinspacirka.sk.