Ďalší marcový víkend pred nami a s ním aj množstvo podujatí. Ak neviete kde sa v Banskej Bystrici i okolí zohriať počas chladného víkendu, môžete si vybrať z našich typov.

Aula SZU, Kandráčovci a hosť Tereza Mandzáková

kandracovciPiatok, 13. marec o 18. hod.

Ľudová hudba Ondreja Kandráča alebo Kandráčovci, ako ich zvykne publikum oslovovať, je hudobná skupina z Východného Slovenska. Divákom a poslucháčom podáva východoslovenský temperamentný folklór vo vokálno-inštrumentálnom prevedení cimbalovej hudby čo najprirodzenejším spôsobom. 

Divadlo Štúdio tanca, ROZMANITÉ TEÓRIE O ZEMI

Piatok, 13. marec o 19. hod.

Predstavenie s podtitulom „Čím viac vieme, tým menej chápeme“ sa pokúša s istým nadhľadom a humorom predstaviť niekoľko dnešných tradičných diagnóz, chorôb, či fóbii, ktoré sa označujú ako civilizačné, alebo typické pre ľudstvo práve v tomto období. Hudba k predstaveniu je z dielne Martina Geišberga a LaBon. 

Klub 77, REBEL FEST vol. 7

Piatok, 13. marec o 19. hod.

Siedmy ročník festivalu, kde sa tento krát predstavia kapely The Business z Británie, Derkovbois z Maďarska, Rozpor a Municia zo Slovenska.

Sála gymnázia A.Sládkoviča, TANEC ŽIVOTA

takec zivotaPiatok, 13.marec o 19. hod.

Tanečná skupina Srdcová Dáma pozýva na tanečno-poetický príbeh “Tanec života”. “Tanec života je o ceste, na ktorej človek spoznáva sám seba a objavuje pravý zmysel života. Je to cesta, ktorá sa dotýka každého z nás”. Vstupné je sedem eur, v predpredaji  päť.

URBAN SPOT, THERAPY SESSIONS CARNIVAL


Piatok 13. marec o 20. hod.

Therapy projekt začal svoju púť v roku 2003. Podujatia zvané Therapy Sessions Carnival sú dnes preslávené po celom svete. Reprezentujú tie najtemnejšie rezidencie v UK, Európe a USA, vrátane šnúr po Austrálii, Novom Zélande a Japonsku. Pre slovenskú drum and bassovú scénu je to veľká udalosť, že sa táto akcia uskutoční 13. marca aj v Banskej Bystrici.

Predpredaj cez Ticketportal činí 12 €/VIP 18 €, vstupné na mieste bude 15 €, po 23:00 17 € a po 3:00 10 €. Viac informácií nájdete na Facebooku.

Divadlo pod Balkónom,  POŠTÁR VINCO

Sobota, 14.marec o 16. hod.

Veselý poštár Vinco na svojom poštárskom bicykli fičí každý deň s brašňou plnou listov a vždy stretne niekoho zaujímavého. Stretol sa s medveďom Mišom, s trpaslíkom Gregorom, ale aj s bosorkou Barborkou. Pretože je aj muzikant, je s ním vždy veselo. Predstavenie je vhodné pre deti od troch rokov a vstupné sú štyri eurá.

Záhrada, ZLOKOT SUM Tour 2015 + Archívny chlapec

zlokotSobota, 14. marec o 19. hod.

Koncert slovenskej nadžánrovej skupiny Zlokot zloženej z členov skupín Modré hory, Noisecut a Got Blue Balls sa pripravuje na „tradičné rodinné“ turné. Erik Losos Horák, Stanka Apfelová, Michal Lašán a Pavol Lyrik Remiaš zahrajú svoj nový koncertný program v pätnástich hudobných kluboch na Slovensku. Kapela dostala s druhým albumom Slowakische genius v súťaži Radio_Head Awards 2014 nomináciu v kategórii Album roka od poslucháčov, ale aj od hudobných kritikov. Súčasťou Zlokot SUM Tour bude pesničkár Archívny chlapec, ktorý zahrá piesne zo svojho nového albumu “Zvery”. Vstupné je šesť eur, zľavnené štyri eurá. Viac si prečítate aj v tomto článku… 

Zvolen, Charisma Café & Bar, B. & THE MONEYMAKERS

Sobota, 14.marec o 20. hod.

Pravé neriedené Chicago Blues 50. rokov minulého storočia so všetkým, čo k tomu patrí plus niečo naviac. Účinkuje Maťo Vido (klávesy, vokály), Vlado “Chlebo” Chlebničan (basová gitara), Teo Bindas (gitara, vokály), Jirko Machala (bicie) a Jozef Vinarčík (ústna harmonika, gitara).

Klub 77, BYSTRICA HRÁ AC/DC

Sobota, 14. marec o 20. hod.

Špeciálny koncert nielen banskobystrických muzikantov pri príležitosti smutného výročia smrti speváka legendárnej skupiny AC/DC – Bona Scotta (19. 2. 1980). Vystúpia ROCK REUNION, VZNCH, JB, SUNITY a BLACK JACK. 

Bystrická Klubovňa, FINEST GROOVE

klubovnaSobota, 14. marec o 21. hod.

V Klubovni sa v sobotu uskutoční klubovňácky hviezdny koncert v podaní bratislavského tria Finest Groove.

Tihányiovský kaštieľ, Tvorivé dielne pre deti

Nedeľa,  15. marec o 9. – 12. hod. a 13. – 17. hod.

Téma dielní sa ponesie v znení „Vytvor si originálnu magnetku“. Na výrobu veselej originálnej magnetky je možné použiť pestré farby a časti starých plechoviek. Deti zistia niečo o tomto materiáli, ako sa vyrába, na čo sa používa a ako sa zbiera a recykluje. Vstupné je euro a päťdesiat centov.

Bábkové Divadlo na Rázcestí, Čiakolárium

Nedeľa, 15. marec o 10. hod.

Čiarkolárium pre batoľatá. Viac o podujatí sa dočítate v našom článku. 

Thurzov dom, Tvorivé dielne pre deti

Nedeľa, 15. marec o 13. – 17. hod.

Počas kreatívneho popoludnia v Thurzovom dome si deti vyrobia kraslice voskovaním. Stačí si priniesť vyfúknuté vajíčko a spoločne ho vyzdobíte tradičnou technikou nanášania vosku.

Vstupné je euro a päťdesiat centov.

Námestie SNP, POTULKY MESTOM – JÁN THURZO

Nedeľa, 15.marec o 14. hod.

Informačné centrum Banská Bystrica tento krát zorganizovalo potulky mestom na tému Ján Thurzo. Zistíte kto to vlastne bol, čo viedlo jeho kroky do Banskej Bystrice i aký mal k nej vzťah. Sprevádza Branislav Stančík. Poplatok sú dve eurá, deti do dvanástich rokov zadarmo. 

Záhrada, YOGA A ACROYOGA

Nedeľa, 15. marec o 15. hod.

Cvičenie na rozvinutie schopností svojho tela vďaka prvkom jogy a akrobacie, ale tiež si zrelaxujete a uvoľníte telo terapeutickými cvikmi. Tréning spolupráce, dôvery a komunikácie, ktorá je základom bezpečnosti pri takýchto cvikoch. Vstupné sú dve eurá a päťdesiat centov. Vhodné je si priniesť voľné oblečenie a karimatku.

Bábkové Divadlo na Rázcestí, PA A GU

pa a gu ciarkolariumNedeľa, 15. marec o 16. hod.

Dobrodružstvá PAličky a GUličky pomotaných. Príbeh o paličke a guličke, ktoré pátrali a objavili zvery, ľudí i rôzne fantazijné svety. Pre deti od troch do piatich rokov. 

Divadlo pod balkónom, AKO VAJCE ZMÚDRELO

Nedeľa, 15. marec o 16. hod.

Zábavné činoherno-bábkové interaktívne predstavenie pre malých aj veľkých.

Záhrada, Spontánny tanec

Nedeľa, 15. marec o 18. hod.

Workshop slobodného tanca, kedy si môžete zatancovať a naladiť sa pohybom na seba a svoje potreby, akoby sa nikto nepozeral.

Aula SZU,  “SĽÚBILI SME SI LÁSKU”

Nedeľa, 15.marec o 18. hod.

Divadelné predstavenie “Sľúbili sme si lásku” alebo revolúcia v manželstve, je vlastne komédia o dvoch manželských pároch a ich túžbe po dieťati. Je to hra o štyroch ľuďoch, ktorí sa snažia nájsť si cestu k rodinnému životu, láske, k hodnotám života uvedomením si toho, ako čas letí. Hrajú Ady Hajdu, Michaela Čobejová, Lucia Hurajová a Lukáš Dóza. Predstavenie nie je prístupné pre osoby do šestnásť rokov.