Aj tretí decembrový víkend prináša zaujímavé podujatia, pre ktoré sa oplatí nesedieť doma či netráviť dni len v nákupných centrách. Či už vás láka divadlo, filmy či šport, možností máte hneď niekoľko. 

VIANOČNÉ TRHY

Námestie SNP

V piatok od 17-tej hodiny spestrí priebeh vianočných trhov v rámci programu Banskobystrických Vianoc program Vianočná nálada v podaní detského folklórneho súboru Ratolesť. Ešte skôr, už od 16-tej hodiny prebehne na Námestí aj ďalšie z charitatívnych podujatí. Tentokrát to bude prvý punč predsedu BBSK. Ján Lunter bude v stánku pred Radnicou predávať nealkoholický punč, pričom zisk z celého podujatia poputuje Dennému stacionáru Dúhový domček v Lučenci, ktorý sa venuje starostlivosti o ľudí so zdravotným postihnutím. Návštevu stánkov s občerstvením či nákupy v remeselných stánkoch spríjemní kultúrny program aj v sobotu. Od 16.00 h vás čaká netradičný vianočný koncert v podaní svojrázneho českého hudobníka, ktorý si hovorí Varhan Orchestrovič. Viac o programe Banskobystrických Vianoc…

BACKSTAGE S MICHALOM HAVRANOM

Divadlo Štúdio Tanca, piatok 15. decembra o 19.00 h
Vidíme ich tancovať, vyjadrovať emócie, vidíme ich tváre, ale kto sú? Každý z nich má svoj príbeh: odkiaľ prišiel, čo má za sebou, kam smeruje. Špeciálny večer odhalí umelecký súbor Divadla Štúdio tanca. Spoznajte ho s nami. Sondu do života našich tanečníkov moderuje Michal Havran. Salónny teológ, publicista a prozaik, ktorého poznáte z televíznej obrazovky, portálu jetotak.sk či Havranovho kabaretu v Divadle Štúdio tanca. Jeho hosťami budú tí, ktorých javisko je druhým domovom – Tibor Trulík, Lenka Rajchmanová, Michaela Mirtová, Isabel Paladin, Luca Tomao, Matej Kubuš a Michaela Hulvejová.

V Divadle Štúdio Tanca bude Backstage s Michalom Havranom

HRAJTEŽE MI, HRAJTE

Evanjelický kostol, Lazovná 46, piatok 15. decembra o 19.00 h

Verejná nahrávka pravidelného hudobného programu zachytávajúceho naše ľudové tradície. Účinkujú: Ľubomír Tatarka, ĽH Jána Maka so sólistami, Terchovská muzika Pupov, DSS a ĽH FS Bystrina z Banskej Bystrice, UFS Mladosť z Banskej Bystrice, ŽSS Čriepky a ĽH FS Liptov z Ružomberka. Moderuje:Gabriela Tomajková. Vstupné je vo výške 8 eur.

EXTIP, JB, CHUDÁCI

Klub 77, Horná 54, piatok 15. decembra o 20.00 h

Legendárna punk & rockandrollová kapela EXTIP opráši naživo svoj kultový album „PEKNÝ, ŠKAREDÝ DEŇ“, vyráža s ním na TURNÉ! Skupina Extip patrí už dlhé desaťročia medzi piliere punkovej a rockandrollovej muziky ako na Slovensku, tak aj v Čechách. Jej vznik, ešte pod názvom Tip, sa datuje k roku 1979, o tri roky neskôr v 1982 sa premenovala na Ex-Tip.

BANSKOBYSTRIČANIA NA BEŽKY

Areál zimných športov na plážovom kúpalisku, trate na Králikoch, Šachtičkách

Priaznivci bežeckého lyžovania môžu vďaka stále priaznivým snehovým podmienkam využiť možnosti v areáli zimných športov na plážovom kúpalisku, kde sú priebežne upravované stopy pre bežkárov, už aj na klasiku. Upravovaná je aj trať po hrebeni i popod Jelenskú skalu medzi Šachtičkami a Donovalmi. Na Králikoch je priebežne upravovaný športový bežecký areál, k dispozícii je aj trať Králiky – Skalka a tiež Králiky – Hostinec a Králiky – Malachov po prepadlisko. Na trase Králiky – Tajov – Kordíky v súčasnosti prebieha ťažba dreva, trasy sú tak obmedzené, no čiastočne prístupné.

VIANOCE NA AMFITEÁTRI: TRI ORIEŠKY PRE POPOLUŠKU

Amfiteáter Paľa Bielika, sobota 16. decembra o 16.30 h

O.Z. za! amfiteáter pozýva už po štvrtýkrát v predvianočnú sobotu na premietanie ďalšej vianočnej klasiky. Tentoraz to budú Tri oriešky pre Popolušku. Na zasneženom amfiteátri sa popri vianočnej klasike na premietacej stene zahrejete kapustnicou či punčom. Vstupné je vo výške 4, respektíve zľavnené vo výške 3 eur.

VEREJNÉ KORČUĽOVANIE

Zimný štadión, sobota 16.12. od 17.00 do 18.30 a nedeľa 17.12. od 16.00 do 17.30 h

Ak si chcete urobiť pár kolečiek po ľade a máte ľadové korčule, prevetrať ich znovu môžete v hale B banskobystrického zimného štadióna. V sobotu i nedeľu podvečer bude pre verejnosť otvorená práve tréningová ľadová plocha banskobystrického zimného štadióna. Vstupné je aj v tejto sezóne vo výške 2 € pre osoby nad 15 rokov a zľavnené vo výške 1 €.

BK ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA – BC SLOVAN BRATISLAVA

ŠH Štiavničky, sobota 16. decembra o 18.00 h

Dvanáste kolo Extraligy v basketbale žien prinesie zaujímavý zápas medzi našimi pumami, ktoré bojujú o playoff, a hráčkami z Bratislavy. V tejto fáze nie je jednoduchý žiadny zápas, preto Banskobystričanky budú potrebovať aj vašu podporu.

HEĽENINE OČI

Klub 77, Horná 54, sobota 16. decembra o 20.00 h

Kapela vznikla v roku 1999 v hlavnom meste sveta – v najrodnejšom Prešove. Kombináciou prvkov metalu, ska, reggae, folku a rocku sa vo svojich vystúpeniach plných energie a srandy kapela úspešne vyhýba žánrovému zaškatuľkovaniu. Niekoľko skladieb je v lokálnom prešovskom dialekte, tzv. „prešovčine“.

RODINNÁ PÚŤ DO SVETA ROZPRÁVOK: FAMILIÁRIUM

Bábkové divadlo na Rázcestí, nedeľa 17. decembra o 16.00 h

Šípková Ruženka, Starý Bodrík a vlk, Statočný cínový vojačik, voľná téma, v podaní divákov a diváčok a hercov a herečiek BDNR. Familiárium je jedinečné a inovatívne predstavenie pre všetkých vo veku od 3 do 99 rokov, v ktorom si rodiny, deti a dospelí, malí veľkým a veľkí malým, samy sebe môžu zahrať tri rôzne rozprávky, ak chcú. Vstupné je vo výške 4 eur.