Napriek tomu, že sa nám v túto stredu začal pôst, máme pre vás niekoľko zaujímavých tipov ako od piatka až do nedele zaručene zamávať s nudou.

Na výber máte z divadelných alebo bábkových predstavení, koncertov ako napríklad aj Slávnostný koncert pri príležitosti štátneho sviatku Bulharskej republiky alebo aj koncert známej rumunskej metalovej kapely. Víkend bude navyše lákať aj športových fanúšikov.

Rozprávka o zlatej rybke

Bábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, piatok 3. marec o 15.00 h

Príbeh Zlatej rybky hovorí o ľudskej hrabivosti. Preto je aktuálny pre každú dobu. Ale, nielenže je poučný, ale je aj vtipný, má osobitú poetiku a najdôležitejsie je, že ponúka hravosť. Príbeh je odprostený od jeho minulosti a prenesený na indiferentné miesto, do indiferentnej doby. Miesto a čas predsa nehrajú rolu, lebo ľudská povaha je nemenná. Vstpné 3,50 eur.

Výstava: Pavel Huszár – Impresie prírody

Múzeum SNP, Kapitulská 23, piatok 3. marec o 17.00 h

Pozývame vás na vernisáž výstavy maliara Pavla Huszára s možnosťou zakúpenia obrazov. Výstava bude následne otvorená od utorka do nedele od 9.00 do 16.00 h.

Slávnostný koncert pri príležitosti štátneho sviatku Bulharskej republiky

Robotnícky dom, Robotnícka 3, piatok 3. marec o 17.30 h

Veľvyslanectvo Bulharskej republiky v Bratislave, Bulharský kultúrny inštitút v Bratislave, mesto Banská Bystrica a Dom národov Vás srdečne pozývajú na slávnostný koncert pri príležitosti štátneho sviatku Bulharskej republiky. Účinkovať budú sólisti štátnej opery v Banskej Bystrici a ako hosť večera sa predstaví spevácke kvarteto Belcanto z Bulharska.

Progres

Aula Beliana, Tajovského 40, piatok 3. marec o 19.00 h

Pre staršiu generáciu známa hudobná formácia a jej hosť Kysucká vrchárska heligónka. Vstupné 10 eur. Viac sa dočítate v staršom príspevku.

WEBTLAK #11

Záhrada – CNK, Nám. SNP 16, piatok 3. marec o 19.00 h

Myšlienka spájania tunajšej komunity nadšencov nových technológií, dizajnu a sveta IT pokračuje ďalším podujatím Webtlak v banskobystrickej Záhrade. UX alebo User Experience design v reálnom živote priblíži Jozef Tóth, ktorý pracuje pre spoločnosť Pfizer. Pracoval s klientami ako BBC, The Economist, World Economic Forum či Kaufman Foundation. Tiež pôsobí ako člen UX teamu CMS Drupal a je predsedom Slovenskej Drupal Asociácie. V rámci druhej prednášky priblíži Peter Širka platformu Total.js. Aj vy sa môžete dozvedieť niečo nové o vývoji webových či desktopových aplikácií. Vstup je voľný.

Joe Karafiát & PPU revival

Klub 77, Horná 54, piatok 3. marec o 20.00 h

Spomienkový koncert na Milana “Mejlu” Hlavsu, českého hudobníka, skladateľa a speváka, spoluzakladateľa kultovej undergroundovej kapely Plastic people of the universe, člena kapiel DG 307, Púlnoc, Fiction, Garáž, pri príležitosti jeho nedožitých 66-tych narodenín (narodil sa 6. 3. 1951). Účinkuje Plastic people of the universe revival & Joe Karafiát. Kapela PPU Revival bola založená v roku 2012 v Banskej Bystrici. Odvtedy vystupuje pri rôznych vhodných príležitostiach hrajúc piesne Plastikov, DG 307, Velvet Underground…

Negura Bunget

Rock Klub Tartaros, Námestie SNP 5, piatok 3. marec o 20.00 h

Negura Bunget je jedna z najznámejších rumunských kapiel a opäť mieri na Slovensko. Tento raz príde odprezentovať svoj minuloročný album “Zi” v rámci North Anniversary Tour 2017. Pri tejto príležitosti si zároveň pripomenie aj svoj úspešný album “Om” z ktorého odznejú viaceré známe piesne tejto rumunskej stálice. Vstupné 7 eur.

FK Dukla Banská Bystrica – ŠK Svätý Jur

Štiavničky, Štadión SNP, sobota 4. marec o 15.00 h 

Zápas II. futbalovej ligy – skupiny západ.

Tri rozprávky

Divadlo pod balkónom, Rudohorská 37, sobota 4. marec o 17.00 h

Interaktívne predstavenie zložené z príbehu o Zvedavej princeznej, príbehu o Rytierovi a drakovi a príbehu o Popletenej maňuške. Pre deti od 3 rokov. Vstupné 3,50 eur.

Rozprávky o psíčkovi a mačičke

Bábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 5. marec o 16.00 h

Ako spolu gazdovali a o všelijakých iných veciach. Pre deti od 4 rokov. Vstupné 3€.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HC Nové Zámky

Zimný štadión, Hronské predmestie 4, nedeľa 5. marec o 17.00 h

Zápas základnej časti hokejovej Tipsport ligy. Vstupné od 3 do 6 eur.