Aj tento víkend sa koná niekoľko kultúrnych podujatí, na ktoré by sme vás chceli pozvať. Vstup na podujatia je podmienený dodržaním aktuálnych pandemických opatrení. V čiernom okrese sa ich môžu zúčastniť len kompletne zaočkovaní, v kapacite maximálne sto ľudí, s respirátormi a odstupmi (v exteriéri rúška).

Piatok 12. november

Oku lahodiace výstavy

Radnica a Robotnícky dom, Banská Bystrica – od 8:00 a 13:00 h

Už len niekoľko dní (do 15. novembra) máte možnosť navštíviť dve oku lahodiace výstavy. V Radnici je to výstava obrazov insitnej maliarky Anny Kotvašovej Spomienka z detstva na moju Padinu a v Robotníckom dome výstavu keramiky, modrotlače a šperkov 3v1, na ktorej prezentujú svoju tvorbu Lucia Dovalová, Magdaléna Jurčová a Veronika Sarvašová. Radnica je počas pracovných dní otvorená od 8:00 do 17:00 h, v sobotu od 10:00 do 15:00 h, Robotnícky dom od pondelka do piatka od 13:00 do 16:00 h.

Víkend atraktívneho divadla

Dom kultúry ŽSR, Zvolen – 17:30 h

Vo štvrtok sa vo Zvolene začal 33. ročník divadelného festivalu Víkend atraktívneho divadla, ktorý potrvá do nedele. Piatkový program otvorí o film Ján Langoš – Strážca pamäti (17:30 h), po premietaní nasleduje diskusia s  Gabou Langošovou, Alexandrom Baloghom a Ladislavom „Agnesom“ Snopkom. Večer o 20:00 h to bude koncert Andrea Bučko & band (20:00 h). Viac informácií o programe festivalu nájdete tu.

Besi – krása aj škaredosť v nás

Divadlo Štúdio tanca, Banská Bystrica – 19:00 h

Krásu, no aj škaredosť v sebe môžete v piatok večer hľadať a nachádzať na predstavení Besi v Divadle Štúdio tanca. Inšpiračným zdrojom pre tvorcov inscenácie okrem krásy bola  aj francúzska stredoveká básnická zbierka Román o ruži, bohatá na metafory a alegorické obrazy, ktoré sa stali podnetnými pri vytváraní choreografie a vizuálneho stvárnenia inscenácie. Vstupenky a viac informácií nájdete tu.

Sobota 13. november

Zahrajte sa na pavúka

SSM Tihányiovský kaštieľ, Banská Bystrica – 14:00, 15:00, 16:00 h

Na tvorivých dielňach v sobotu a v nedeľu v Tihányiovskom kaštieli si deti vyrobia verné kópie pavúkov, ktoré si inak môžu pozrieť len za sklom v teráriu.

Gašparko a radca z pekla

Divadlo pod balkónom, Banská Bystrica – 17:00 h

Gašparko a radca z pekla je príbeh z dávnych čias ľudových bábkarov, pripomínajúci Anderleho tradičné marionetové divadlo. Do rytmu zahrá storočný verklík čiže flašinet.

Henry Tóth a Duo Farsa

Hogo Fogo Jazz & Art Club, Banská Bystrica – 19:00 h

Nedávno otvorený Hogo Fogo Jazz & Art Club (Nám. Štefana Moysesa 7) pozýva v sobotu večer na koncert gitaristu Henryho Tótha. Na akustickom koncerte zahrá spolu s Duom Farsa. Túto udalosť si rozhodne nenechajte ujsť!  Vstupenky (10 €) v IC v Radnici. Viac informácií nájdete tu.

Nedeľa 14. november

Bubácka rozprávka

Bábkové divadlo na Rázcestí, Banská Bystrica – 16:00 h

Protistrašidelná rozprávka pre malých a veľkých, čo sa (ne)boja. Humorne ladená hra pre najmenších o tom, ako sa z bojazlivej Marušky stala odvážna baba Rambabucha. Po predstavení sa deti môžu zabaviť aj v tvorivej dielni. Vstupenky si môžete zakúpiť tu.

Pozvánka na Bubácku rozprávku:

Snow Film Fest 2021

Kinosála Múzea SNP, Banská Bystrica  – 17:00 h

Šesť filmov, plných snehu, ľadu a adrenalínu prináša do Banskej Bystrice Snow Film Fest 2021. Môžete sa tešiť na zlyžovanie K2, freeride v Iráne i Libanone, príbeh Viktora Beránka ako aj zimná expedícia na raftoch, kde sa zastavili na brehu rieky a šliapali na trojtisícové panenské hory. K tomu bonus, krátky animovaný film, ktorý rozosmeje úplne každého. Viac informácií a vstupenky nájdete tu.

Horse Piste (Francúzsko, 2018):

Lampiónový sprievod

Areál Múzea SNP, Banská Bystrica – 17:30 h

Bodkou za víkendom bude lampiónový sprievod ulicami mesta, na ktorom Svetlonos zvestuje koniec leta a začiatok vlády zimy. Sprievod sa začína o 17:30 h v areáli Múzea SNP (pri lietadle), lampióny si môžete zakúpiť priamo na mieste. Spoločná prechádzka detí aj dospelých večerným mestom s blikajúcimi lampiónmi a na čerstvom vzduchu (podujatie sa koná za každého počasia), môže byť nezabudnuteľným zážitkom. Viac informácií nájdete tu.