Plesová sezóna v Banskej Bystrici začína, ale prichádzajúci januárový víkend prináša aj mnohé iné podujatia, ktoré vás možno zaujmú. Zájsť môžete na Potulky mestom a vychutnať si napríklad aj Trojkráľový koncert Orcherstra Camerata Novisoliensis.

HC´05 iCLINIC BANSKÁ BYSTRICA – ŠHK 37 PIEŠŤANY

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - SHK 37 Piestany - 11.01.2015 - Banska BystricaZimný štadión, piatok 15. január o 17.30 hod.

Hokejový zápas extraligy domácich hokejistov a Piešťan.

PLES MESTA BANSKÁ BYSTRICA

Hotel Lux, piatok 15. január o 19. hod.

Plesová tradícia sa vracia do nášho mesta. V piatok 15.1.2016 sa v Hoteli Lux bude plesať vo veľkom. Hlavnými hviezdami večera budú šesťnásobná zlatá slávica Zuzana Smatanová a nemecké duo Modern Talking Reloaded. Do tanca zahrajú hudobné skupiny Slovak Tango a Crown Band. Po polnoci sa môžete tešiť na videodiskotéku. O dobrú náladu sa postará ľudová hudba J. Pecníka. Večerom bude hostí sprevádzať hviezdna moderátorská dvojica Marcel Forgáč a Milan Junior Zimnýkoval. Spestrením večera bude tanečno-módna show salónu Valery ako aj prehliadka šperkov. Hostia sa môžu tešiť aj na ochutnávku regionálnych vín. Za ústrednú tému plesu si organizátori zvolili ŽENU a jej podoby. Výťažok z plesu bude venovaný na charitatívne účely. Viac informácií…

ZOTRWAČNOSŤ

Tartaros RC, piatok 15. január

Trnavská punková kapela príde zahrať do Banskej Bystrice.

TAJOMSTVO HRACEJ SKRINKY

Divadlo pod balkónom, sobota 16. január o 17. hod.

Slečna Melódia a jej pesničky.

celebrityCELEBRITY s.r.o.

Zvolen – Divadlo J.G.Tajovského, sobota 16. január o  18.30 hod.

Komédia Celebrity s.r.o. prináša aktuálny pohľad do televízie počas nakrúcania nekonečného seriálu. Zákulisné vzťahy medzi hercami i štábom ukazujú v humornom svetle pravú tvár mediálneho biznisu aj takzvaných celebrít. Herec epizódnych rolí sa súhrou náhod s kriminálnym akcentom dostane na výslnie záujmu. Rastúcej sláve však musí obetovať čoraz viac svojho súkromia. Koleso prekvapivých zápletiek sa krúti čoraz rýchlejšie a cesta za zábavou sa môže začať. V podstate každý z pestrej galérie postáv: skúsený javiskový bard, ambiciózna mladá herečka, nerealizovaný alternatívny režisér, vytrvalý díler – experimentátor, všadeprítomná bulvárna novinárka, skeptický policajný profesionál, neúprosná šéfka výroby seriálu, večne chápavá asistentka réžie a rozpoltený sympatický smoliar, sa snažia „podať šťastiu ruku“.

12183907_1080245505333467_8319680893996387641_oMAJK SPIRIT

Ministry of Fun, sobota 16. január o 21. hod.

MAJK SPIRIT po vydarenom Black Tour pripravuje úplne nový koncept koncertov a to WHITE SHOW, ktorej súčasťou bude aj vlastná živá kapela.

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI

Tihányiovský kaštieľ,  nedeľa 17. január o 9.-12. hod. a 13.-17. hod.

Nedeľné tvorivé dielne sa ponesú pod heslom Zahrajme sa so stopami. Vstupné je euro a päťdesiat centov.

FARBATOLÁRIUM

farbatolariumBábkové divadlo na rázcestí, nedeľa 17. január o 10. hod.

Tretie pokračovanie jedinečného interaktívneho divadelného projektu pre batoľatá a ich rodičov. Pre batoľatá od 10 mesiacov do 3 rokov. Bábkové divadlo na Rázcestí ako prvé divadlo na Slovensku uviedlo divadelný projekt pre batoľatá a ich rodičov s názvom Batolárium. Farbatolárium je treťou inscenáciou v rámci jedinečného interaktívneho divadelného cyklu pre batoľatá a ich rodičov. Vo všetkých troch inscenáciách ide predovšetkým o stretnutie batoľaťa, rodiča a herca/herečky, počas ktorého sa vytvorí jedinečný zážitok. Inscenácie sú interaktívne, to znamená, že rešpektujú neposednosť detí, zapájajú ich do diania, pracujú s nimi, herci a herečky vytvárajú priamy kontakt s deťmi dotykom. Počas predstavení je dovolené hýbať sa, dotýkať sa, skúmať, smiať sa aj plakať. Tieto unikátne stretnutia predstavia dieťaťu svet divadla stvorený zo živej hudby, zvukov, hlasov, pohybov, dotykov. Cieľom projektu je prehĺbiť kontakt rodiča a dieťaťa, motivovať a inšpirovať dospelého človeka k väčšej hravosti. V živote človeka majú farby veľký význam, najmä z hľadiska psychologického. Podľa farieb, ktoré ľudia uprednostňujú, sa dá charakterizovať ich osobnosť, či momentálne rozpoloženie.

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI

Thurzov dom,  nedeľa 17. január o 13.-17. hod.

Nedeľné tvorivé dielne sa ponesú v znamení Cesta do praveku. Vstupné je euro a päťdesiat centov.

potulky mestomJANUÁROVÉ POTULKY MESTOM

Športová hala – Štiavničky, nedeľa 17. január o 14. hod.

„Na Nový rok o slepačí krok, na Tri krále o krok dále, na Hromnice o hodinu více“. Slovensko má svoje krásne tradície, ktoré sa viažu na takmer všetky obdobia v roku. Januárové Potulky mestom zasvätíme Novoročným zvykom, koledníkom na Troch kráľov, obdobiu Hromníc – ktoré označujú presnú polovicu zimy, či fašiangovým veseliciam. Poplatok: 2,00 €, deti do 12 rokov bez poplatku. Sprievodca: Vlasta Chriašteľová.

DOTKNI SA TANCA

Divadlo Štúdio tanca, nedeľa 17. január o 16. hod.

Interaktívne predstavenie pomáha deťom objaviť nový pohyb, necháva ich spontánne sa vyjadriť a rozvíja prirodzenú cestu k sebavyjadreniu. Predstavenie pre deti od 3 rokov. Koncept, réžia / Zuzana Ďuricová Hájková a umelecký súbor divadla.

KOCÚR V ČIŽMÁCH

Bábkové divadlo na rázcestí, nedeľa 17. január o 16. hod.

kocur v cizmachK lasická rozprávka v tradično-netradičnom spracovaní. Pre deti od 3 rokov. Po prvýkrát na Slovensku sa objavila česká režisérka slovenského pôvodu Bela Schenková. Jej adaptácia známej rozprávky Ch. Perraulta priniesla do BDNR svojráznu poetiku. Divadlo ANPU je experimentálne, výtvarné divadlo, ktoré na alternatívnej divadelnej scéne funguje od roku 1999. V ANPU hrajú všetci a všetko: herci/herečky, masky, bábky, hudba, tiene, dekorácia aj pohyb… Od roku 2005 je jeho domovskou scénou divadelné šapitó – stan, s ktorým ANPU naväzuje na dávnu tradíciu kočovných divadelných spoločností a putuje s ním mestami a dedinami v Česku aj v Európe. Je nielen divadlom, ale aj kinom, koncertnou sálou, dielňou a kaviarňou. Principálkou, režisérkou a autorkou divadla ANPU je Bela Schenková.

acroyogaACROYOGA

Záhrada CNK, nedeľa 17. január o 18. hod.

Pohybový workshop. Stačí si priniesť karimatku, pohodlné nohavice so širokým rozsahom, niečo na pitie a dobrú náladu. Vstupné sú tri eurá.

TROJKRÁĽOVÝ KONCERT ORCHESTRA CAMERATA NOVISOLIENSIS

Chrám Panny Márie Pomocnice u Saleziánov Don Bosca, nedeľa 17. január o 19.15. hod.

Fakulta múzických umení Akadémie umení Banská Bystrica, Stredoslovenské osvetové stredisko Banská Bystrica a Saleziáni Dona Bosca v Banskej Bystrici vás pozývajú na Trojkráľový koncert Orchestra Camerata Novisoliensis s dirigentom Pavlom Tužinským.