Quantcast

Koniec jarných prázdnin zakončí víkend divadlom, koncertmi, trhom i burzou, hokejom i futbalom a prázdninovým programom v múzeu.

gulliverove cestyGULLIVEROVE CESTY

Bábkové divadlo na rázcestí, piatok 4. marec o 15. hod. a nedeľa 6. marec o 16. hod.

Klasické dielo literatúry pre deti a mládež o cestách a necestách cestovateľa Gullivera. Pre deti od 6 rokov.

HC´05 iCLINIC BANSKÁ BYSTRICA – MsHK DOXXbet ŽILINA

Zimný štadión, piatok 4. marec o 17.30 hod.

Hokejový zápas extraligy medzi domácimi a Žilinou.

KOVÁČI

KOVAciDivadlo pod balkónom, piatok 4. marec od 18.30 hod.

Divadelné predstavenie DSJCH Brezno. Ako to už v živote býva, stačí jedno rozhodnutie a kolesá osudu sa rozkrútia. Vstupné je šesť eur.

LITERÁRNE SOIRÉE

Klub HaD,  piatok 4. marec o 19. hod.

Literárne soirée v Klube HaD.

MARTINA JAVOR

Záhrada CNK, piatok 4. marec o 19. hod.

Martina Javor funguje s kapelou od roku 2008. V súčasnosti sa stabilizovala v kapelnej zostave Martina Javor (spev, gitara), Peter Bulík (elektrická gitara), Miloš Bulík (basgitara) a Ľuboš „Ežo“ Ambrozai (bicie).V apríli 2015 vydala svoj sólový debutový album White Lies Covered Eyes v spolupráci s vydavateľstvom Go2Stage, ktorý obsahuje 13 skladieb. Jej tvorba je  zhmotnením osobných  výpovedí, ktoré na jednej strane odhaľujú speváčkinuk rehkosť, ale zároveň bez pátosu a s dávkou úprimnosti popisujú jej každodenné skúsenosti. Martinu Javor ste mali možnosťpočuťna festivale Grape, Pohoda, Waves, Radio_Head Awards festivale a mnohých iných akciách. Vstupné je päť eur, zľavnené tri eurá.

AINT – KRST CD

Klub 77, piatok 4. marec o 20. hod.

Krst nového CD kapely Aint.

TRH ŠIKOVNÝCH RÚK A TVORIVEJ MYSLE

Záhrada CNK,  sobota 5. marec o 10. hod.

Trh šikovných ručičiek  a originálne vecičky priamo od ich výrobcov.

poster_msr_lat_16_web-2MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V LATINSKOAMERICKÝCH TANCOCH

Štiavničky – športová hala, sobota 5. marec o 10. hod.

Už po tretí krát v histórii je organizátorom Majstrovstiev Slovenska v latinskoamerických tancoch tanečný klub Fáber Dance Team z Banskej Bystrice. Pevne veríme, že pod taktovkou organizátora zo srdca Slovenska bude aj tento ročník pre Vás úžasný a nezabudnuteľný.

FK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA – FK SLOVAN DUSLO ŠAĽA

Štiavničky – štadión SNP, sobota 5. marec o 14.30 hod.

Zápas 19. kola DOXXbet ligy skupiny západ.

NA VRCHOL V EUROPE

Europa SC, sobota 5. marec o 15. hod.

Na vrchol v Europe, beh do vrchu na trenazeroch | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Originálna vyraďovacia súťaž v indoor behu do vrchu na bežeckých trenažéroch. Finále pre najlepších z desiatich kvalifikačných kôl. Víťazom je každý, kto na pohyblivej rovine s náklonom 10° dobehne za 5 minút najďalej. 10° svah nebol nikdy taký strmý a 5 minút nebolo nikdy tak dlho. Siahni až na dno síl pred stovkami divákov priamo v najväčšom nákupnom centre v Banskej Bystrici. Príď povzbudiť tých, čo sa prebojujú vyraďovacími kolami a dobehnú až na vrchol s najlepšími. Viac informácií nájdete v našom staršom článku.

HAVKO A MŇAUKA

Divadlo pod balkónom, sobota 5. marec o 17. hod.

Činoherno-bábkové interaktívne predstavenie s pesničkami, rieši problém pomoci slabšiemu.  Nastoľuje otázku sa správne zachovať, keď nájdeme opustené zvieratko alebo bábiku, a čo vtedy treba robiť.

JÁN CIKKER: JURO JÁNOŠÍK

Štátna opera, sobota 5. marec o 18.30 hod.

Premiéra v Štátnej opere v rámci roku slovenskej hudby 2016. Spoluúčinkuje zbor, balet a orchester Štátnej opery

… A NARODIL SA MEJLA – NARODIL SA UNDERGROUND

hlavicka064Klub 77, sobota 5. marec o 20. hod.

Spomienkový koncert na Milana “Mejlu” Hlavsu, českého hudobníka, skladateľa a speváka, spoluzakladateľa kultovej undergroundovej kapely PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE, člena kapiel DG 307, PÚLNOC, FICTION, GARÁŽ, pri príležitosti jeho nedožitých 65-tých narodenín (narodil sa 6. 3. 1951). Účinkuje PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE REVIVAL. Kapela PPU Revival bola založená v roku 2012 v Banskej Bystrici.Odvtedy vystupuje pri rôznych vhodných príležitostiach hrajúc piesne Plastikov, DG 307, Velvet Underground… A vzdávajúc tak hold undergroundu ako životnému postoju a nutnosti slobodnej umeleckej tvorby.

FILATELISTICKÁ BURZA

Dom slovenského misijného hnutia, nedeľa 6. marec o 8. – 12. hod.

V Dome Slovenského misijného hnutia (Skuteckého 4, Banská Bystrica) sa uskutoční celoslovenské stretnutie zberateľov známok, mincí, pohľadníc, telefónnych kariet, magnetiek. Príďte si doplniť svoje zbierky, prípadne predať svoje prebytky. Banskobystrický filatelisti sa okrem búrz pravidelne každú druhú nedeľu v mesiaci stretávajú na tej istej adrese v čase 9. – 11. hod.

PRÁZDNINY V MÚZEU – TIHÁNYIOVSKÝ KAŠTIEĽ

Tihányiovský kaštieľ,  nedeľa 6. marec o 10.-12. hod. a o 13.-15. hod.

Od 10 – 12. hod. je pripravená tvorivá dielňa – VYTVOR SI GEOLOGICKÚ ZBIERKU – Vyskúšaj si pokusy s kameňmi a zároveň sa ich nauč rozpoznávať. Ako bonus si domov odnesieš vlastnoručne vyrobenú zbierku minerálov a hornín. A v čase od 13. – 15. hod. sa môžete tešiť na animačný program – PRÍBEHY Z PRÍRODY PRI BYLINKOVOM ČAJI
Čítanie zaujímavých príbehov, ktoré nám poodhalia viac zo života prebúdzajúcej sa jarnej prírody. Spolu sa niečo nové dozvieme, ale sa aj zasmejeme a nakoniec budeme hlavných hrdinov našich príbehov hľadať v expozícii. Atmosféru nám pri čítaní vyčarí vôňa bylinkového čaju, na ktorý vás srdečne pozývame.

PRÁZDNINY V MÚZEU – THURZOV DOM

Thurzov dom,  nedeľa 6. marec o 10.-12. hod. a o 13.-15. hod.

csm_Prazdniny_v_muzeu_64eee1f19fOd 10. – 12. hod. je pripravený animačný program – CESTA DO PRAVEKU. Tvorivá dielňa na tému LOV NA MAMUTA. Vonku zúri mráz, najlepší čas na vyskúšanie si života pravekého človeka v dobe ľadovej. Lov na mamuta začína. Nemeškajte, lebo vám ostane len ohlodaná kostra. Potom nasleduje tvorivá dielňa PRAVEKÍ HRNČIARI. Priblížime vám prvé umelecké a remeselné pokusy našich predkov. Zašpiňte sa od hliny a vytvorte si repliky zbierkových predmetov. Predlohou vám budú črepiny nájdené počas vykopávok nášho archeológa. V čase od 13. – 15. hod.  bude Animačný program – PRVÉ LITERÁRNE POKUSY s tvorivou dielňou STREDOVEKÉ INICIÁLY. To, že písmo nie je nuda, vie byť hravé, ale aj tajomné vedeli už aj naši predkovia. Preneste sa spolu s nami do stredovekej pisárskej dielne a ukryte písmenká do ornamentov z kvetín a zvierat. A pripravená je tiež tvorivá dielňa: KRONIKA MOJEJ RODINY – Vyrob si kroniku s vlastným rodostromom, navrhni si rodinný erb a vyskúšaj si písanie brkom.

AKVABATOLÁRIUM

Bábkové divadlo na rázcestí, nedeľa 6. marec o 10. hod.

Interaktívne predstavenie pre batoľatá od 10 mesiacov do 3 rokov a ich rodičov. Pokračovanie projektu Batolárium. Pozrieť si môžete aj video z predstavenia.

ANGEL-y

Záhrada CNK, nedeľa 6. marec o 16. hod.

Punková klauniáda pre celú rodinu. Trápne, primitívny poetizmus, zmes klišé rôzneho druhu, dve cynické Angel-y, ktoré sa neboja byť patetické a sentimentálne. Dve telá pod ťarchou krídel, ktoré by sa mali povzniesť, ale nevie sa kam… Čakajú na vás u brány nebeské… Lucia Kašiarová a Vanda Hybnerová, tanečnice a herečka, obidve matky, ironické, ale stále naivné, romantické a túžiace. Vstupné štyri eurá, zľavnené vstupné sú dve eurá.

VEDOMOSTNÝ KVÍZ

Klub HaD, nedeľa 6. marec o 20. hod.

Srdečne pozývame na ďalšie kolo vedomostného kvízu v HaDe. Tipovacie kolo bude zamerané na hokej a kvízmajstrom bude Samko Borsík.

LIVEEVIL / THE FACTOR

Tartaros RC, nedeľa 6. marec

Metalový večer v rockovom klube. Predstaví sa česká kapela Liveeevil so svojim electro-gothic metalom a The Factor z Lotyšska so svojim modern-groove metalom.