Originálnu vyraďovaciu súťaž v indoor behu do vrchu na bežeckých trenažéroch môže zažiť ktokoľvek. Stačí sa len kvalifikovať na niektorom z kvalifikačných kôl.

na vrcholV nákupnom centre Europa SC to v sobotu 5. marca bude žiť podujatím Na vrchol v Europe. Pôjde už o piaty ročník podujatia, kde si vo finále tridsať najlepších bežcov z desiatich kvalifikačných kôl zmeria sily v behu na bežeckom trenažéri v dĺžke päť minút pri inklinácii desať percent.

Cieľom každého účastníka je ubehnúť čo najviac metrov. Všetky zabehnuté metre, respektíve celý výkon bude odmeraný na trenažéry a zaznamenaný asistentom. Súťažiť sa bude v kategóriách muži a ženy.

Podujatie Na vrchol v Europe štartuje o 15-tej hodine, kedy je naplánovaná prezentácia účastníkov. Prvý rozbeh by mal byť o 15.30 hod. Vo veľkom finále sa o pol šiestej večer stretnú tri najlepšie ženy a traja najlepší muži z rozbehov. Vyhlásenie výsledkov a dekorovanie víťazov prebehne približne o 18.00 h. Výsledky budú po skončení podujatia zverejnené aj na webovej stránke marathonbbtour. Hneď po vyhlásení výsledkov bude uskutočnené žrebovanie o hodnotné ceny. Do žrebovania sú zaradení všetci účastníci spolu so všetkými dobrovoľníkmi.

Pre tých, ktorí by sa ešte chceli zúčastniť tohto podujatia, ktoré organizuje BB Marathon tour, sú k dispozícii dve kvalifikačné kolá. Uskutočnia sa v utorok 1. marca a vo štvrtok 3. marca vo Fitness Sásová od 19.00 h. To ako podujatie prebiehalo minulý rok, si môžete pozrieť v našom staršom videu.