So začiatkom víkendu sa má upršané počasie aspoň čiastočne umúdriť a malo by tak priať množstvu pripravených podujatí, ktoré už tradične okolo prvého májového dňa rozbiehajú pestrú letnú sezónu. Pozrite si prehľad akcií, ktoré v Banskej Bystrici a okolí ponúka predĺžený víkend.

Koncert pedagógov a študentov FMU AU

Koncertná sála Konzervatória J. L. Bellu, Skuteckého 27, piatok 28. apríl o 17.00 h

Fakulta muzických umení Akadémie umeníní v banskej Bystrici Vás pozýva na koncertný cyklus venovaný 20. výročiu vzniku Akadémie umení v Banskej Bystrici organizovaný v spolupráci s mestom Banská Bystrica.

Šalkovská Desiatka

Futbalové ihrisko, Šalková, sobota 29. apríl o 9.00 h

Hobby beh na 3000 metrov v dvoch kategóriách. Štartovné 6 eur. Hlavný beh na 10300 metrov v šiestich kategóriách. Štartovné 8 eur.

Deň Valaskej Kultúry

Pohanské, Medzi Mýtom pod Ďumbierom a Breznom, sobota 29. apríl o 9.00 h

Animácie pre deti spojené s valaskou kultúrou. Programom Vás bude sprevádzať Marek Poliak. Ochutnáte pôvodnú valaskú kuchyňu v prírode.

United Europe Jazz Festival

Námestie SNP, sobota 29. apríl o 12.00 h

Festival jazzovej hudby organizovaný v spolupráci s partnermi zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska. Základnou myšlienkou festivalu je vzájomná výmena jazzových kapiel z jednotlivých partnerských krajín, podpora svojbytného hudobného žánru a kultúrna výmena v rámci strednej Európy.

V Ateliéri Dominika Skuteckého

SSG – vila Dominika Skuteckého, Horná 55, sobota 29. apríl o 13.00 h

Animačný program, ktorý tvorivou formou priblíži život a dielo Dominika Skuteckého. Program potrvá do 16-tej hodiny.

Vínšpacírka

Námestie SNP, sobota 29. apríl od 14.00 h

Tak ako býva dobrým zvykom, aj tento rok otvorí letnú sezónu na Námestí SNP, podujatie spojené s koštovaním najlepších vín, Vínšpacírka. Vstupné 20 eur. Viac informácií nájdete v našich starších príspevkoch.

Pomôžme Pomáhať

Modlitebňa CASD, nad reštauráciou Lunter, Kollárova 18, sobota 29. apríl o 16.00 h

Benefičný koncert speváckeho zboru Cirkvi adventistov siedmeho dňa v Banskej Bystrici. Výťažok bude venovaný Občianskemu združeniu SPOSA BB.

Soľ Nad Zlato

Divadlo pod balkónom, Rudohorská 37, sobota 29. apríl o 17.00 h

Bábkové predstavenie o komediantoch, otcovi a dcére, ktorí tlačia káru po svete a obveseľujú ľudí svojimi kúskami. Predstavenie nadväzuje na staré komediantské postupy. A preto čujte, čujte, počúva príbeh o tom, ako zvíťazila soľ nad zlatom. Vstupné 3,50 eur.

Rozprávanie o Indii

Rozprávkový dom, Pod Urpínom 16, nedeľa 30. apríl o 15.00 h

Rozprávajte sa o Indii, privoňajte si k Indii, cvičte jogu, vypočujte si príbeh a ochutnajte aj dobroty sladkosť či indický čaj. Vhodné pre škôlkarov i školákov. Vstupné 2,50 eur.

Indiánske rozprávky

Bábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 30. apríl o 16.00 h

Prvá časť z cyklu mimoeurópskych rozprávok Rozprávková geografia. Pre deti od 3 rokov. Vstupné 3€.

Koncert pedagógov a študentov

Robotnícky dom, robotnícka 5, nedeľa 30. apríl o 17.00 h

Fakulta muzických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici Vás pozýva na koncertný cyklus venovaný 20. výročiu vzniku Akadémie umení v Banskej Bystrici organizovaný v spolupráci s mestom Banská Bystrica.

Stretnutie generácií

Parkovisko na Štiavničkách, pondelok 1. máj od 9.00 h

Banská Bystrica ako niekdajšia kolíska motocyklového športu si vďaka nadšeniu členov banskobystrického Veterán klubu pripomína vždy na prvého mája Stretnutím generácií bývalých motocyklových pretekárov. Návštevníci budú môcť aj v rámci 28. ročníka na parkovisku pri Štadióne SNP obdivovať krásy historických strojov – nákladných vozidiel, autobusov, automobilov či motocyklov. Na parkovisku na Štiavničkách budú od 9.00 do 13.00 h.

Banskobystrický Prvý Máj

Námestie SNP a Robotnícky dom, Banská Bystrica, pondelok 1. máj od 9.00 h

Okrem otvorenia tretej sezóny Barborskej cesty sa hlavný prvomájový program začne na Námestí SNP o 9.30 hod. koncertom najstaršej dychovej hudby v Banskej Bystrici Selčianka so sólistami A. Jakubíkovou, Ľ. Kovačechom a J. Knápekom. Na pravé poludnie vystúpi Detský folklórny súbor Prvosienka a o 15.30 hod. najmenších poteší rozprávka  Polepetko v podaní Divadla Clipperton i tvorivé dielne. Bodkou za prvomájovým programom bude Čaj o piatej v Robotníckom dome o 17.00 hod. Viac v staršom článku…

Bystrický Vertikal

Námestie SNP, Banská Bystrica, pondelok 1. máj o 11.00 h

Európske mesto športu bude na prvého mája aj dejiskom piateho ročníka obľúbeného bežeckého podujatia Bystrický vertikal – Run & Bike. Amatérski bežci, cyklisti i tímy odštartujú z námestia  smerom na Panský diel o 11.00 h. Viac v našom staršom príspevku.