Je piatok, začína sa víkend a my vám opäť prinášame niekoľko tipov na to, ako stráviť voľné dni v Banskej blízkom aj vzdialenejšom okolí.

Záhrada CNK – Korben Dallas

V banskobystrickej Záhrade dnes večer vystúpi známa bratislavská kapela Korben Dallas, ktorú po rozpade skupiny Appendix založili spevák a gitarista Juraj Benetin a basgitarista Lukáš Fila. Bubeníkom sa po dlhom ale úspešnom hľadaní stal Ozo Guttler z Tu v dome. V roku 2011 vydala kapela vo vydavateľstve Hevhetia debutový album Pekné cesty. V júni tohto roku im vyšiel  druhý album Karnevalová vrana.

Koncert skupiny Korben Dallas sa začína o 19. hod. Máte sa na čo tešiť!

Café Club Nevada – Broken Rain

11 BrokenRainBanskobystrická hardrockovo-metalová kapela Broken Rain sa hrdo hlási k odkazu klasického hard rocku a heavy metalu. Jej repertoár tvoria skladby kapiel ako Deep Purple, Black Sabbath, Led Zeppelin, Judas Priest, Ozzy Osbourne, AC/DC, Whitesnake, Dio, Kiss, Lenny Kravitz, Motorhead, Neil Young, Skid Row, Steppenwolf, System Of A Down, The Black Crowes, Twisted Sister, Uriah Heep a, samozrejme, aj vlastná tvorba. V októbri 2011 Broken Rain robili predkapelu britskej rockovej legende Uriah Heep na jej koncerte v Banskej Bystrici.

Dnes večer od 20.30 hod. hrá Broken Rain v Café Club Nevada (Skuteckého 1) v Banskej Bystrici. Bude to nesporne skvelý zážitok! Viac o kapele tu…

Chalupkovo Brezno

V Brezne sa dnes popoludní začína 46. ročník celoslovenskej prehliadky umeleckej tvorivosti učiteľov – Chalupkovo Brezno. V Horehronskom múzeu o 17. hodine otvoria výstavu s názvom Pocta profesorovi Ľudovítovi Petránskemu. Tomuto významnému breznianskemu rodákovi je venované tohtoročné Chalupkovo Brezno. Hosťom vernisáže bude husľový virtuóz Peter Michalica. Súťažné prehliadky sú na programe zajtra (sobota 12. októbra) od 9. hodiny.

Šanca pre neznáme krajiny

V Čiernom Balogu a Ľubietovej sa v týchto dňoch koná konferencia a umelecké sympózium s názvom Šanca pre neznáme krajiny s podtitulom génius loci málo známych, nevšedných krajín. Cieľom konferencie je vyzdvihnúť význam génia loci regiónu, ktorý súvisí s históriou baníctva, hutníctva, lesníctva a vyznačuje sa prírodnými zaujímavosťami. Súčasťou konferencie je bohatý sprievodný program, určený aj širokej verejnosti. Dnes (piatok) od 17. hodiny sa môžete v Ľubietovej zúčastniť Baníckeho sprievodu ale aj odlievania liatinových umeleckých skulptúr. Nebude chýbať ani kultúrny program. Umelecké liatinové sochy sa v sobotu od 14. hod. budú odlievať aj na námestí v Hronci.

Jazz Klub 12 – Pri kubánskej hudbe

Posedenie pri kubánskej hudbe v originálnom podaní gitaristu a speváka Adriana Bosco Plaza z Kuby, si môžete užiť túto a potom aj každú ďalšiu sobotu v banskobystrickom Jazz Klube 12 na Hornej ulici. Začiatok o 20. hod.

12_Pustý hradBeh na Pustý hrad

Pre tých, čo si chcú užívať víkend v pohybe, tu máme pozvánku na Beh na Pustý hrad. Štart je v sobotu 12. októbra o 11. hodine (prezentácia od 9. hod.) od Zimného štadióna HKM vo Zvolene.

Medzibrod – Neprebudený

V sále Kultúrneho domu v Medzibrode hosťuje v nedeľu 13. októbra Divadlo Commedia z Popradu. Uvedie svoju úspešnú inscenáciu Neprebudený (Martin Kukučín – Vlado Benko). Začiatok predstavenia je o 18. hodine.

Tatranky v BDNR

Tatranky a Tatranci, ktorí/é majú radi/y neuveriteľné dobrodružstvá, si určite prídu na svoje počas divadelnej cesty po Slovensku s názvom Tatranky. Autorkou hry je Emília Hoffmanová, ktorá sa pri nej nechala inšpirovať Slovákmi a Slovenkami, Tatrami aj Tatrankami, Dunajom a Devínom, ale aj rybami, či netopiermi a rôznymi (ne)známymi faktami o našej domovine… Táto zábavná aj poučná cesta po Slovensku sa odohrá v nedeľu od 16. hod. v Bábkovom divadle na Rázcestí.

Potulky mestom

V nedeľu nezabudnite ani na Potulky mestom, tentoraz to bude druhá časť rozprávania o školách v Banskej Bystrici v minulosti až po súčasnosť. Začiatok potuliek je už tradične o 14. hod. pri Mariánskom stĺpe na Námestí SNP. Sprevádzať bude Lýdia Búliková.