Aj druhý marcový víkend prináša víkendové podujatia rôzneho druhu. Bude to napríklad nevšedná súťaž kuchárov a čašníkov, dielne pri ktorých zo starých a odpudivých vecí vytvoríte niečo nové a atraktívne alebo to bude aj koncert plný hudobných zážitkov.

Gastro Cup 2017

Hotel Lux, Námestie slobody 2, piatok 10. a sobota 11. marec od 8.00 h

Tretí ročník prezentačno-súťažnej výstavy kuchárov a čašníkov spojenej s workshopmi a prezentáciami.

Prines staré a odnes si nové

Komunitné centrum Fončorda, Havranské 9, piatok 10. marec o 16.30 h

Pokiaľ máte radi tvorenie a už sa Vám nepáči vzhľad, farba či využitie vecí v domácností tak potom je toto práve pre Vás. Prineste si ich a dajte im novú tvár. Budú pripravené štetce, farby, servítky, laky, lepidlá a mnoho ďalších. Ak si však nič nedonesiete,  určite sa pre Vás niečo nájde. Vstup voľný.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HKM Zvolen

Zimný štadión Banská Bystrica, Hronské predmestie 4, piatok 10. marec o 17.30 h

Predposledný zápas základnej časti hokejovej Tipsport ligy v podobe regionálneho derby zápasu. Vstupné od 3 do 6 eur.

Havo Slavo

Divadlo pod Balkónom, Rudohorská 37, sobota 11. marec o 17.00 h

Interaktívny príbeh s pesničkami o psíkovi Slavkovi, ktorého najviac zo všetkého trápi, že mu každý hovorí, aký je malý. Slavko sa preto rozhodne vydať do sveta a dokázať všetkým, že on je už veľký. Pre deti od dvoch rokov. Vstupné 3,50 eur.

Divadelné Predstavenie: Herečky (Miluj blížneho svojho)

Aula Beliana UMB, sobota 11. marec o 19.00 h

Osobné životy, partnerské nezhody, sklamané lásky, ale aj rozčarovanie zo súčasnej slovenskej politiky sa mieša s komediálnymi výstupmi a kabaretnými piesňami do tragikomického kokteilu humoru, trápnosti, ale aj oslobodzujúceho smiechu.

Stretnutie Zvolenského seniorátu k 500. výročiu reformácie

Evanjelický Chrám Boží, Lazovná 42, Banská Bystrica, nedeľa 12. marec

Pozývame vás na významné seniorálne stretnutie Zvolenského seniorátu Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (ECAV) na Slovensku k 500. výročiu reformácie, ktoré sa uskutoční v Banskej Bystrici v nedeľu 12. marca 2017. Od 10.00 h sú na programe slávnostné služby Božie so spoveďou a Večerou Pánovou bude kázať slova Božieho biskupka Evanjelickej cirkvi stredného Nemecka (EKMD) Ilse Junkermanová. Liturgovať budú generálny biskup Miloš Klátik a ďalší biskupi, seniori a farári. Program spestria vystúpenia speváckych zborov. V priestoroch ZŠ J. Bakossa budú prebiehať putovné výstavy k histórii reformácie a ECAV na Slovensku. O 13.00 h môžu záujemcovia navštíviť miesta posledného odpočinku známych osobností pochovaných na Evanjelickom cintoríne aj s odborným výkladom. Od 14.00 h je v chráme pripravený koncert spevokolov.

Batolárium

Bábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 12. marec o 10.00 h

Najmladší divadelný projekt na Slovensku. Interaktívne predstavenie pre batoľatá od 10 mesiacov do 3 rokov a ich rodičov. Vstupné 3€.

Rozprávka o zlatej rybke

Bábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 12. marec o 16.00 h

Dovtedy sa chodí s džbánom po vodu, kým sa nerozbije. Pre deti od 3 rokov. Vstupné 3,50 eur.

Hudobná jar

Radnica, Cikerova sieň, nedeľa 12. marec o 18.00 h

Koncert orchestra Camerata Novisoliensis. Ako sólisti sa Vám predstaví na klavíri Eva Cáhová a na husle bude hrať Milan Paľa. V programe bude tiež účinkovať Ladislav Burlas, Felix Mendelddohn – Bartholdy, Fryderyk Chopin a Alexander Borodin. Vstup je voľný.