Quantcast

Začína sa prvý adventný víkend a Vianoce cítiť všade vôkol nás. Počas nasledujúcich dní ju pripomenú nielen prvé stánky s punčom na námestí, ale napríklad aj Vianočná tržnica na Gymnáziu A. Sládkoviča.

Víkend atraktívneho divadla vo Zvolene

Dom kultúry ŽSR, Zvolen, piatok 25. až nedeľa 27. novembra

Nielen pestrý divadelný, ale aj hudobný program či diskusie prináša 28. Víkend atraktívneho divadla, ktorý počas týchto dní láka do Zvolena. Viac informácií nájdete na stránke festivalu.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš

Zimný štadión, Hronské predmestie 4, piatok 25.november o 17.30 h

Zápas základnej časti hokejovej Tipsport ligy. Vstupné od 3 eur.

Piotr Iľjič Čajkovskij: Eugen Onegin

Štátna opera, Národná 11, piatok, 25. november o 18.30 h

Libreto k opere  bolo napísané podľa Puškinovho veršovaného románu Konstantin Stepanovič Šilovskij, ktorý sa do textu snažil vložiť čo najviac doslovných citácii Puškina. Vo svojej podstate neoperný dej však vynikajúco napĺňa hudba, nachádzame v ňom veľké zborové scény, emotívne árie a tance prevádzané orchestrom. Vstupné 8, zľavnené 4 eur.

1Lipa spieva Lasicu

Tajov, divadlo U Greškov, piatok 25. november o 18.45 h

Peter Lipa, Milan Lasica, spolu s hudobníkmi z kapely, si zaspomínajú na časy, kedy tajne po nociach počúvali Music USA a vysvetia divákom čo to vlastne je tá naša Prosperita. Lístky sú už vypredané.

MORD´A´STIGMATA + SUPPORT

Rock klub Tartaros, námestie SNP 5, piatok 25. november o 19.00 h

V Tartarose sa nám predstavia dve poľské black metalové kapely, Mord’a’Stigmata a Stillborn, z Poľska a pripojí sa k nim aj slovenská black metalová kapela Tujarot. Vstupenky si mmôžete zakúpiť na mieste za 8 eur.

MIBA Banská Bystrica – FK Dragons Podolie

Športová hala Dukla na Štiavničkách, piatok 25. november o 19.00 h

Zápas 10. kola 1. Slovenskej ligy vo futbale. Vstupné 2 €, deti do 15 rokov zdarma.

Ministry of House

Europa Shopping Center, Na Troskách 25, piatok 25. november o 21.00 h

Veľkolepá oslava 100. edície najväčšej klubovej párty na Slovensku Ministry of House. Vstup je len pre osoby staršie ako 16 rokov. Obyčajný vstup 8 eur a VIP vstup 19 eur.

2Vianočná tržnica

Spoločenská sála Gymnázia Andreja Sládkoviča, Komenského 18, sobota 26.november o 17.00 h

Účinkujú deti zblízka i zďaleka a to  detský folklórny súbor Radosť z Banskej Bystrice a jeho hosť detský folklórny súbor Maguráčik z Kežmarku. Vstupné 3 eur.

Majk Spirit – autogramiáda

Europa Shopping Center, Na Troskách 25, Panta Rhei, sobota 26.november o 17.30 h

Známy slovenský raper Majk Spirit prednedávnom vydal knihu pod názvom “Chalan, ktorý vynašiel Spirita aby inšpiroval”. Srdečne pozývame na jeho autogramiádu v kníhkupectve Panta Rhei. Exkluzívna a pútavá biografia výnimočného človeka, rapera Majka Spirita. Inšpiratívny príbeh, ako sa z obyčajného petržalského chalana Miša Dušičku stala hviezda česko-slovenskej rapovej scény, idol mladej generácie.

Finta pána Ribadiera – Len si pospi Miláčik

Aula Beliana, Tajovského 40, sobota v 26. november o 19.00 h

Elegantná dobová komédia z prelomu 19. a 20 storočia sa odohráva v Paríži. Ústrednou postavou diania je tentoraz neverný pán Ribadier, ktorý má vlastnú fintu ako obalamutiť manželku, keď sa vydáva na zálety. Neudrží však jazyk za zubami a pochváli sa priateľovi, netušiac, že je nevyslyšaným pytačom jeho vlastnej ženy. Udalosti tak naberajú rýchly spád. Vstupné na mieste je 21 eur.

Debustrol Hypnos

Rock klub Tartaros, námestie SNP 5, sobota 26. november o 20.00 h

Česká metalová kapela, Debustrol, oslávi 30 rokov na metalovej scéne a spolu vystúpia aj s ďalšiou metalovou skupinou, Hypnos,ktorá je momentálne na turné k novému albumu “The White crow”. Pripojí sa k nim aj Skupina “Abstract” z Banskej Bystrice.

5Majk Spirit + H16 Primetime tour

Europa Shopping Center, Na Troskách 25, sobota 26. november o 21.00 h

Michal Dušička, raper viac známy pod pseudonymom Majk Spirit, sa počas jeho Primetime tour opäť objaví v Banskej Bystrici ale tentokrát aj s legendárnou H16 crew. Osoby mladšie ako 16 rokov len v sprievode dospelej osoby. Vstupné od 9 eur.

Farbatolárium

Bábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 4, nedeľa 27. november o 10.00 h

Tretie pokračovanie jedinečného interaktívneho divadelného projektu pre batoľatá od 10 mesiacov do 3 rokov a ich rodičov. Vstupné 3 eur.

Posledný Dinosaurus

Zvolen, Stará Radnica, Námestie SNP 21/31, nedeľa 27. november o 15.00 h

Bábkovo-činoherné predstavenie o poslednom dinosaurovi, ktorý putuje po svetadieloch a hľadá si rodinu. Predstavenie s pesničkami a primeranou dávkou interaktivity je určené pre deti od 3 do 10 rokov. Vstupné 2 eur.

Guliverove Cesty

6Bábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 4, nedeľa 27. november o 16.00 h

Klasické dielo literatúry pre deti a mládež o cestách a necestách cestovateľa Gullivera. Pre deti od 6 rokov. Vstupné 3 eur.

Hommage á Eva Kostolányiová

Aula SZU, Bernolákova 8, nedeľa 27. november o 16.00 h

Koncert je spomienkou na talentovanú trnavskú speváčku, ktorá ovplyvnila slovenskú scénu koncom šesťdesiatych a začiatkom sedemdesiatych rokov minulého storočia. Punc osobitosti mu dodáva aj špičkový a svetoznámy Spevácky zbor Lúčnica, ktorý svojím vokálnym podielom obohatí audiovizuálne koncipované návraty k speváckej originalite Evy Kostolányiovej. Vstupné 15 €.