V piatok si mesto pripomenie 72. výročie oslobodenia spod osídiel nacistického Nemecka, pohľad na túto časť histórie Banskej Bystrice prezradia aj nedeľňajšie Potulky mestom. Už od piatka ale môžete zájsť aj na viaceré atraktívne divadelné predstavenia.

Prešporské divadlo: Konkurz

Divadlo pod Balkónom, Rudohorská 37, piatok 17. marec o 18.30 h

Komédia o troch nezamestnaných hercoch. Hrajú: V hre Ivana Blahúta hrajú Judita Hansman, Števo Richtárech, Daniel Fischer a Stano Staško. Vstupné 6 eur.

Gaetano Donizetti: Don Pasqual

Štátna Opera, Národná 11, piatok 17. marec o 18.30 h

Vychutnajte si operu Don Pasquale v dvoch dejstvách v premiére na doskách Štátnej opery v slovenskom jazyku. Vstupné 10 eur.

Zdeněk Izer: Autokolektív

Aula SZU, Bernolákova 8, piatok 17. marec o 19.00 h

Nová šou z obľúbeným českým zabávačom, humoristom a moderátorom, ktorý vás prevedie prierezom vtipov, scénok paródií s množstvom imitácií a ešte niečím navyše… Posledné vstupenky sú ešte v predaji prostredníctvom siete Ticketportal.

20 rokov EAR DRUM KRU

Rock klub Tartaros, Nám. SNP 5 – z Cikkerovej ulice, piatok 17 . marec o 19.00 h

Priatelia, ušlo to ako voda, príďte si vypočuť koncert, kde zahráme prierez tvorby dvoch dekád a príďte sa zabaviť s DJ-mi, ale predovšetkým kamarátmi, ktorí boli pri zrode nie len našej lokálnej elektronickej scény.

Billy Barman, Katarzia: Veľký Čínsky tour

Urban Spot, Skuteckého 3, sobota 18. marec o 10.00 h

Katarzia a Billy Barman na spoločnom turné v dvanástich mestách Československa. Dva nepokojné žrebce zo stajne Slnko Records sa budú spoločne učiť pokore a disciplíne. Vstupné na mieste 13 eur.

Paci Pac

Robotnícky Dom, Robotnícka 3, sobota 18. marec o 16.00 h

Hudobno-zábavný program pre deti s pesničkami Paci pac. Na koncerte odznejú pesničky z prvého DVD, ale aj novučičké z DVD „pesničková encyklopédia“. Vstupné 6 eur.

Zlatovláska

Divadlo pod Balkónom, Rudohorská 37, sobota 18. marec o 17.00

Bábková inscenácia rozprávky s pesničkami, plná fantázie, hravosti a interaktivity. V ktorej holič a kaderník Juraj Allas Dordžoros povie a spolu s divákmi zahrá o tom, čo všetko treba urobiť, aby ste dostali princeznú  so zlatými vlasmi.

Gaetano Donizetti: Don Pasquale

Štátna Opera, Národná 11, sobota 18. marec o 18.30 h

Vychutnajte si operu Don Pasquale v dvoch dejstvách na doskách Štátnej opery uvádzanú v slovenskom jazyku. Vstupné 10 eur.

Lásk-Ka-Nie 2

Kultúrny dom v Selciach, sobota 18. marec o 19.00 h

Smutno-smiešna komédia Radošinskeho naivného divadla. Vstupné 16 eur.

Zrada, Rats Get Fat, The Public, Kontra

Bosorka, Horná 4, sobota 18. marec o  20.30 h

Koncerty punkových kapiel. V rámci svojho turné sa v Banskej Bystrici predstaví ukrajinská formácia Zrada, ale aj slovenská Rats Get Fat či legenda z Čadce The Public. Prvý koncert v obmenenej zostave absolvuje aj kapela Kontra.

Oslobodenie mesta

Mariánsky stĺp, Námestie SNP, nedeľa 19. marec o 14.00 h

Od oslobodenia Banskej Bystrice uplynulo 72 rokov. Priaznivci histórie sa dozvedia zaujímavosti o oslobodzovaní mesta slovenskou, sovietskou a rumunskou armádou, ako aj vojakmi iných národností. Zamyslíme sa nad diktátorským režimom, vojnou a jej dôsledkami pre naše mesto. Poplatok 2 €.

Deň hvezdární a planetárií

Hvezdáreň na Vartovke, nedeľa 19. marec od 15.00 h

Pozývame Nás na deň hvezdární planetárií. Program začne interaktívnym vesmírom pre najmenších, pripravené budú fyzikálne pokusy pre deti i dospelých, nočná fotografia pre každého a pozorovanie nočnej oblohy ďalekohľadom do 20-tej hodiny.

FK Dukla Banská Bystrica – MFK Skalica

Štadión SNP, Štiavničky, nedeľa 19. marec  o 15.30 h,

Zápas II. futbalovej ligy – skupiny západ.

Rozprávky o psíčkov a mačičke

Bábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 19. marec o 16.00 h

Ako spolu gazdovali a o všelijakých iných veciach. Pre deti od 4 rokov. Vstupné 3€.