Prvý mesiac roka 2017 utiekol veľmi rýchlo a ani sme sa nenazdali a už je tu prvý februárový víkend, ktorý prináša športové podujatia, ale aj plesovú či hudobnú zábavu i divadelné predstavenia.

Majstrovstvá SR v bežeckom lyžovaní

Biela stopaKráliky, piatok 3. február až nedeľa 5. február od 10.00 h

Prvé majstrovstvá Slovenskej republiky pre kategórie žiactva, dorastu, dospelých a veteránov a 11. ročník memoriálu Jozefa Michalecha a Gustáva Schlanka sa uskutoční v areáli bežeckého lyžovania na Králikoch a okolitých tratiach. Preteky trvajú v jednotlivých kategóriách od piatka do nedele.

IBU pohár v biatlone

Osrblie, biatlonový areál, piatok a sobota 3. a 4. február od 10.00 h

V piatok rýchlostné preteky a v sobotu stíhacie preteky v biatlone žien a mužov v rámci európskeho pohára IBU. Napokon bez účasti našej jednotky Anastasie Kuzminovej. Viac sme písali v našom staršom príspevku.

Spievankovo

Aula SZU, Bernolákova 8, piatok 3. február o 17.00 h

Obľúbené pesničky od Spievanky a Zahrajka zo Spievankova. Príďte si vypočuť a pozrieť známe detské pesničky z rozprávkovej krajiny Spievankovo. Vstupenky sú už momentálne vypredané.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. MHk 32 Liptovsky Mikulas - 27.01.2017 - Banska BystricaZimný Štadión, Hronské predmestie 4, piatok 3. február o 17.30 h

Zápas základnej časti hokejovej  Tipsport ligy. Vstupné od 3 do 6 eur.

Lekárske Tajomstvo

Zvolen, Divadlo Jozefa Gregora Tajovského, Divadelná 3, piatok 3. február o 18.30 h

Hra Lekárske tajomstvo je napísaná v najlepších tradíciách situačného humoru. Režisér Martin Kákoš zasadil príbeh hry do našich reálií. Určite je zábavnejšie kde-tu pichnúť si do nášho zdravotníctva, než do anglického. Doktor Morvaj sa považuje za šťastného muža a navyše má mať prednášku pre dvesto neurológov a tá by mu mala zabezpečiť kariérny postup. V posledných minútach jeho prípravy na prednášku sa ako načasovaná bomba objaví žena, ktorú nevidel 18 rokov, aby mu oznámila, že má čerstvo plnoletého syna. Ten medzitým nelení a zúrivo sa snaží zistiť, ktorý z lekárov je jeho otec. Vstupné 8 eur.

MIBA Banská Bystrica VS. ŠK Across Pinerola Bratislava

Štiavničky, Športová hala Dukla, piatok 3. február o 20.00 h

Zápas 1. Slovenskej ligy vo Futsale. Vstupné 2 , deti do 15 rokov zadarmo.

B & the MoneyMakers

Jazz Klub 12, Horná 12, piatok 3. február o 20.00 h

Už po dlhšej dome môžete opäť vidieť našich Money Makerov, ktorí Vám prínášajú špičkovú bluesovú muziku. Vstupné 4 eur.

Expedícia do vtáčieho raja 2017

Staré Hory, parkovisko pred hotelom Altenberg, sobota 4. február o 9.15 h

Výprava za stopami do neďalekého lesa. Vstupné pre deti je 1.50 eur, dospelí členovia neplatia ale donesú balíček slnečnicových semienok pre vtáčiky.

Ples v červenom

Kremnička, Penzión pod Pyramídou, sobota 4. február o 18.00 h

Slovenský Červený kríž pozýva všetkých ľudí, ktorí pomáhajú druhým na Ples v červenom. O zábavu sa postarajú Slančíkovci a aj DJ. Programu nesmie chýbať ani tombola s množstvom skvelých cien, ktoré čakajú len na Vás. Vstupné 35 eur.

Zem úsmevov

statna operaŠtátna Opera, Národná 11, sobota 4. február o 18.30 h

Romantická opereta v troch dejstvách v slovenskom jazyku v banskobystrickej Štátnej opere. Vstupné 10 eur.

Celoslovenské stretnutie zberateľov

Dom Slovenského misijného hnutia, Skuteckého 4, nedeľa 5. február od 8.00 h do 12.00 h

Zberatelia známok, pohľadníc, telefónnych kariet, magnetiek,príďte si doplniť svoje zbierky, prípadne predať svoje prebytky.

Pinocchio

Bábkové divadlo na rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 5. február o 16.00 h

Svetoznáma rozprávka o drevenej bábke, z ktorej sa stal chlapec. Dozviete sa v nej, prečo sa nesmie klamať. Predstavenie je vhodné pre deti od 4 rokov. Vstupné 3€.