Ak by ste sa náhodou posledné dva dni pred Vianocami a či cez Vianoce nudili, a zachcelo sa vám na chvíľu „vypadnúť“, poradíme vám kam. Nech sa páči, tu sú naše tipy. 

Sobota 22. december

Neobyčajný príbeh obuvníka Jakuba

Divadlo pod balkónom, B. Bystrica – 17:00 h

Vianočná atmosféra bude vládnuť aj v sídliskovom Divadle pod balkónom. Krehký príbeh o dobre, láske, obetavosti a spolupatričnosti zoznámi deti s obuvníkom Jakubom, ktorý zanevrel na celý svet a od nikoho dlhé roky nič nedostal. Až raz, ako to už býva, opäť spozná radosť z darčeka, ale nie z toho, čo mal dostať on, ale z toho, ktorý môže on niekomu darovať…

Na korčule!

Zimný štadión, B. Bystrica – 16:00 h

Po sviatočnom hodovaní niekomu asi dobre padne popreháňať sa na korčuliach. Počas tohto víkendu a vianočných sviatkov je verejné korčuľovanie v sobotu od 17:00 do 18:30 h, v nedeľu od 16:00 do 17:30 h a v stredu od 14:00 do 15:30 h (hala B). Klzisko bude pre verejnosť otvorené aj počas zimných prázdnin.

Spomienka na priateľov v Tartarose

RC Tartaros, B. Bystrica – 18:00

Každý rok o takomto čase v rockovom klube Tartaros spomínajú na svojich metalových „tartarosových“ súpútnikov, priateľov, ktorí už nie sú medzi živými, avšak v srdciach priateľov zostávajú naveky. V sobotu sa v Tartarose bude spomínať s death-metalovou kapelou Brute z Vranova nad Topľou, s mladou banskobystrickou partiou Realms Of Chaos (extreme death metal), ďalej to budú Bloody Redemption (death metal) z Revúcej a zvolenská kapela Dadcare (black grind).

Vinšujem vám tieto sviatky

Kultúrny dom Priechod – 18:00 h

Príjemný predsviatočný večer môžete zažiť v Kultúrnom dome v Priechode pri punči a oslave Vianoc v duchu ľudových zvykov a tradícií. Detská folklórna skupina Priechoďančok uvedie program Vinšujem vám tieto sviatky.

Vianočná kapustnica s Pokošovcami

Best Art Coffee, B. Bystrica – 19:00 h

Chutná vianočná kapustnica a tóny ľudovej muziky… Čo viac si možno priať v predsviatočnom zhone? Atmosféru pohody nájdete v sobotu večer v Best Art Coffe na banskobystrickom sídlisku Rudlová-Sásová.

Agnesa Krnáčová & Band U Francúza

U Francúza – Jazz Klub 12, B. Bystrica – 20:00h

U Francúza sa túto sobotu stretnú priatelia, ktorí zdieľajú spoločnú vášeň – hudbu. Agnesa Krnáčová zaspieva, Martin Šavel zahrá na klávesy a Robert Schranz na gitaru.

Kick Ass Christmas v „77“

Klub 77, B. Bystrica – 20:30 h

Got Blue Balls, Adalbert & Katka Máliková. Taká je zostava tradičnej vianočnej party v Klube 77.

Nedeľa 23. december

Koncert Mucha Quartet

Evanjelický kostol sv. Trojice, Zvolen – 18:00 h

Vianočná dedina na zvolenskom námestí zatvára dvere adventným koncertom významného slovenského komorného telesa Mucha Quartet. Koncert sa uskutoční v Kostole sv. Trojice.

Pondelok 24. december

Vianočná sánkovačka pre otcov a deti

Hotel Šachtička – 9:30 h

Guľovačka, stavanie snehuliaka, sviečka pod nosom, drobné omrzliny, čaj s termosky a všetky tie zážitky, ktoré môžeme dať svojim deťom, z pochopiteľných dôvodov jedine v neprítomnosti mamy… Kým mamy pripravujú štedrovečerný stôl a domácu pohodu, otcovia vyrážajú na „sebazničujúcu“ jazdu s deťmi. Štart je o 9:30 h na parkovisku pred Hotelom Šachtička. Viac o sánkovačke tu…

Utorok 25. december

PoVianočná skupinová „samovražda“

Klub 77, B. Bystrica – 20:00 h

Deň po Vianociach vybav návštevy, zhrabni posledné dary a bež do klubu na tradičnú rozbíjačku s kamošmi. Vystúpia: Christmas #bezpokory, Polyphonix, NovArt, DJ Zeppelin a DJ Holá Riť.

X-Bassage vo Farhofe

Farhof Art Club, B. Bystrica – 21:00 h

Večierok plný ľúbivého drum and bassu. Môžete sa tešiť na Gabannu, Ke3n a Bëora z legendárnej Drumatique crew a pozvanie prijal aj vzácny hosť Gari, Banskobystričan dlhé roky žijúci v Londýne, ktorý popúšťa čo to z jeho staršej éry, keď ešte holdoval zlomeným beatom.

Streda 26. december

Štefan cup

Športová hala, Badín – 9:30 h

Už 18. ročník minifutbalového turnaja Štefan cup sa odohrá počas vianočnej stredy v Badíne. Finále je naplánované na 14:45 h.

Krojovka na svahu

Mýto pod Ďumbierom – 10:00 h

Prvá Krojovka na svahu, dych berúce tradície, výborné jedlo a bohatý program, ktorý o 10:00 h otvorí FS Kučeravý javor. Príde aj Červená čiapočka a vlk a bude aj módna prehliadka v krojoch a všeličo iné. V reštaurácii pod svahom si môžete pochutnať na dobrom jedle a pití.

Štefánska v Raku

Červený Rak, B. Bystrica – 17:00 h

V stredu večer, na Štefana, bude Rak v Pivárni od 17:00 h otvorený pre všetkých, ktorým je už doma dlho a chcú stretnúť svojich starých známych. Vlastná klobása a koláčiky z Vianoc sú povolené!

Secret Session a Meluzína

Cult Club, B. Bystrica – 20:00 h

Zabaviť sa a vytancovať po vianočnom hodovaní sa môžete aj v Cult Clube. Zahrá a zaspieva zvolenská rocková kapela Secret Session ako aj gypsy punk kráľovná, pesničkárka Meluzína.

Tučná štefanská kostýmová party

Klub 77, B. Bystrica – 20:00 h

V Klube 77 bude rušno aj na Štefana. Tradičnú štefanskú kostýmovú party tento rok okorení zaujímavá hudobná produkcia. Do tanca zahrajú: Mendalenta Tučná sranda, Hallogenerator, Casio Trio aj ďalší. Každá maska dostane pri vstupe welcome drink na účet podniku a zmena programu je vyhradená – hrozia prekvapenia!

Štefanské zábavy, plávanie aj bežkovanie

Tradičné štefanské zábavy sú v stredu v Banskej Bystrici aj v Hostinci na Kopčoku, kde zahrá kapela Galaxy BB Music (19:30 h), v Národnom dome sa môžete zabaviť s hudbou Vlada Poliaka (18:00 h).

Na Štefana bude otvorená aj Plaváreň Štiavničky – od 11:00 do 22:00 h. A od soboty 22. decembra je v prevádzke tiež Areál zimných športov na kúpalisku. Viac info tu…

Od soboty bežkovanie v Areáli zimných športov na kúpalisku