Tak konečne tu máme Veľkú noc! Niektorí sa tešia, iní sa budú tešiť, až keď skončí. Nikde nie je napísané, že Veľkú noc treba prežívať doma. V pohode sa vyberte na výlet a spestrite si sviatky jari aj inak ako len prejedaním sa dobrôt z veľkonočného stola, vyčkávaním na šibačov a kúpačov či pobehovaním s korbáčom od domu k domu. Vybrať si môžete aj z našej ponuky.

BANSKÁ BYSTRICA

KLUB 77 – ANGER THE CONTINENT TOUR 2014

Na Veľký piatok (18. apríl), v deň prísneho pôstu, sa v Klube 77 bude podávať poriadna dávka metalu. V rámci turné po českých a slovenských mestách sa tu „zastavia“ kapely PSY:CODE (Dánsko), ANIME TORMENT (ČR) a ENEMIST (ČR).

PSY:CODE je jedna z najúspešnejších dánskych extrémnych metalových skupín. Na koncerte zahrá skladby zo svojho druhého albumu Cause And Neglect. Česká kapela ANIME TORMENT vás pohostí moderným death metalom. A do tretice to bude ENEMIST. Koncert sa začína o 19. hodine.

TIRISH PUB – ARKONA, PYOPOESY, EKTOMORF, BETHRAYER, BRAINSCAN

3_TIRISHV Tirish pube to odpália v sobotu 19. apríla (19. hod.) Gazdovskou veselicou. Zahrajú kapely GAZDASGRIND a VULGARITY z Banskej Bystrice, GRATIFICA (SE), GRACE (CZ), 8 DNÍ VENKOVA (CZ), CELLS (Nesluša).

V nedeľu 20. apríla v Tirish Pube po štyroch rokoch opäť zahrá svetoznáma ruská formácia ARKONA so speváčkou Mašou. Môžete sa tešiť na ich pohanský staroslovanský folk v metalovom prevedení. Vystúpi aj jedna z najznámejších slovenských death metalových kapiel PYOPOESY z Banskej Bystrice. (19. hod.)

Na Veľkonočný pondelok v Tirish Pube vystúpi maďarská kapela zaznie EKTOMORF (groove thrash metal), ďalej výborná partička z Čiech BETHRAYER (thrash core Groove) a skvelá, energická domáca skupina BRAINSCAN (alternative core crossover).

BOJNICE

VEĽKONOČNÉ PRECHÁDZKY ZÁMKOM

Veľkonočné prechádzky Bojnickým zámkom ponúkajú príležitosť inšpirovať sa výzdobou zámku a prezrieť si zbierkové predmety súvisiace s jarným obdobím. Brány Bojnického zámku sú počas Veľkej noci otvorené takto: Veľký piatok 10. – 16. hod., Biela sobota 10. – 16. hod., Veľkonočná nedeľa 10. – 16. hod., Veľkonočný pondelok 10. – 15. hod.

ČIERNY BALOG

VEĽKONOČNÉ JAZDY PARNÝM VLÁČIKOM

Od piatku do pondelka premáva na trase Čierny Balog – Vydrovo parný vláčik. Veľkonočná jazda Čiernohronskou železnicou s výhľadom na prekrásnu prírodu, bude iste neopakovateľným zážitkom. Cestovný poriadok nájdete tu…

JASNÁ

4_Kraslicou na ChopokKRASLICOU NA CHOPOK

Rovnako neopakovateľná ako jazda parným vláčikom môže byť aj výprava lanovkou – kraslicou na Chopok. Navyše ak táto kraslica je obrovská a plná pestrého programu. Vyveziete sa do výšky 2 004 metrov a zažijete skutočne nezvyčajnú Veľkú noc. Na Chopku si spravíte funny foto s vtipnými rekvizitami. Pokúsite sa prekonať slovenský rekord a upiecť obrovského veľkonočného barančeka. Do tanca vám zahrá folklórna skupina Jánošík a môžete sa tešiť aj na uletenú šibačku a oblievačku s Tatrancom (do 22. apríla). Viac na tejto stránke…

ČIČMANY

JARI, BOŽE, JARI…

Milovníci folklóru si určite prídu na svoje, ak v túto Veľkonočnú nedeľu zájdu do Čičmian. Pri Drevenici Ondreja Gregora sa od 14. hodiny bude vynášať Morena, budú sa vyrábať vŕbové píšťalky aj kraslice, pliesť korbáče a variť jarné pivo. Program pripravili Ľudovo-umelecké Čičmany a Dobrovoľná Divadelná Družina. Viac na tejto stránke…

MÝTO POD ĎUMBIEROM

VEĽKONOČNÉ RADOSTI

Kultúrny program (folklór, break, hip-hop), živý košiarik s ovečkami a kozičkami, remeselný trh a ľudové výrobky, animácie pre deti aj dospelých, ukážky vojenského a policajného výcviku, záhradná železnička z Čierneho Balogu, FUNzone veža – lanové dráhy… To všetko a ešte viac zažijete v nedeľu 20. apríla (od 13. hod.) v Mýte pod Ďumbierom.