Ak ešte nemáte svoj silvestrovský program a budete sa počas vítania nového roka pohybovať v Banskej Bystrici a jej okolí, prijmite ponuky od organizátorov silvestrovských podujatí pre verejnosť. Detskí nadšenci ohňostrojov si budú môcť užiť ešte počas dňa a na svoje si prídu aj milovníci športu.

Piatok 30. december

Prenos z miesta

Rozkvet Gallery, Banská Bystrica – 17.00 h

„Prenos z miesta“ bude v Rozkvet Gallery posledným podujatím v roku 2022. Nezáväzné posedenie v pri pohári vareného vínka spojíme s prezentáciou projektu Kláštor Opening „Taskscape“, ktorý sa uskutočnil v lete tohto roku. Pre viac informácií odporúčame navštíviť Facebook a oficiálnu udalosť.

Ženský zákon

Divadlo J. G. Tajovského, Zvolen – 18.30 h

Nosnými postavami Ženského zákona sú Zuza Javorová a Mara Malecká. Ich tvrdohlavosť vyvolá nečakaný konflikt medzi vlastnými rodinami i deťmi, ktoré už smerovali k uzavretiu manželstva. Dedinská klebetnica Dora, vedená vlastnými záujmami, vybičuje rozbúrené emócie a dynamicky roztočí pôdorys klasickej veselohry, v ktorej zdravý rozum i verná láska prejdú mnohými nečakanými skúškami. Predstavenie budete môcť vidieť vo zvolenskom Divadle J. G. Tajovského už v piatok 30. decembra od 18.30 h.

Silvestrovská prespávačka v Mixilande Zvolen

Mixiland detský svet, Zvolen – 19.00 h

Najzábavnejšia detská oslava Nového roka bude v MIXILANDE. Pridajte sa aj vy a zažite silvestrovskú oslavu, ktorú ti budú závidieť aj rodičia! V Mixilande majú pripravený pestrý program, súťaže, kopec zábavy a taktiež aj chutnú večeru a raňajky. Odnesiete si tak nielen kúzelný zážitok, ale aj zdravé prekvapenie a hravé inšpirácie od vydavateľstva Mama a ja. Rodičia môžu nahlasovať účasť buď priamo v Mixilande, mailom na ahoj@mixiland.sk, alebo telefonicky na 0910 870 120, kde im bude všetko podrobne vysvetlené.

House Vyšívačka

Wake Up, Zvolen – 21.00 h

Silvester tento rok o deň skôr Vyšívačkári! Vo zvolenskom Wake Up bude prevládať housová náladička. Organizátori si pre vás extrémne silný line-up: až z Námestova príde Dremiz, aby pripomenul, čo je uk garage. Domov sa vráti Riecõ, ktorý si vo Wake Up už zahral a vie ako na to. Keďže ide o house nemôže chýbať househead Eppo. Do varu vás dostane aj one and only Pete Loop! Nie je nad čím rozmýšlať, toto bude zábava od začiatku do konca.

Sobota 31. december

Silvestrovský výstup na Pustý hrad

Pustý hrad, Zvolen – 10.00 h

Priaznivci Pustého hradu vo Zvolene pozývajú na silvestrovský výstup, ktorý sa uskutoční v sobotu 31. decembra o 10. hodine. Podávať sa bude pravý ukrajinský boršč a pustohradský punč, o 12.00 h zaznie silvestrovský výstrel z dela.

Silvestrovský sparring

Dracula Gym, Banská Bystrica – 11.00 h

Pre všetkých športuchtivých nadšencov pripravil sásovský Dracula Gym takzvaný silvestrovský sparring, ktorý je určený všetkým bez rozdielu klubovej príslušnosti. Preto ak by ste chceli zo seba vypotiť vianočný šalát, určite príďte a podporte túto skvelú myšlienku. Vstupné je dobrovoľné a v cene je zahrnutá aj „predtréningovka“.

Silvestrovské „korčuľko“

Zimný štadión – hala „B“, Banská Bystrica – 12.00 h

Milovníci korčuľovania na ľadovej ploche môžu zavítať ešte pred oslavami silvestrovskej noci na verejné korčuľovanie, ktoré sa uskutoční v sobotu 31. decembra od 12.00 do 13.30 h na „béčkovej“ hale zimného štadióna v Banskej Bystrici. Navyše, poslednýkrát tak môžete urobiť za staré ceny (dospelí a študenti nad 15 r. – 3 eurá, deti do 15 r., doprovod a ZŤP – 1,50 eura).

Detský silvestrovský ohňostroj

Ihrisko Pod Kozákom, Sliač – 16.00 h

Mesto Sliač pozýva na detský silvestrovský ohňostroj, ktorý sa uskutoční na Ihrisku Pod Kozákom už o 16.00 h. Prídu aj Bachroš so Smieškou, dospelí si budú môcť vychutnať primátorkin punč, z ktorého výťažok poputuje útulku pre opustené zvieratá.

Rozlúčka s rokom 2022 na Sekieri

Sekier (konečná autobusov, pri priehrade), Zvolen – 16.00 h

Na Sekieri vo Zvolene sa pôjde podľa tradícii a už o 16. hodine sa najmenší môžu tešiť na detskú párty s DJom, po ktorej bude nasledovať ohňostroj a oldies party. Stretnutie prebehne tak, ako po minulé roky pri priehrade.

Franz Lehár – Paganini (Silvestrovské predstavenie)

Štátna opera v Banskej Bystrici – 17.00 h

V sobotu 31. decembra sa v banskobystrickej Štátnej opere uskutoční opereta s názvom Paganini. Niccolò Paganini (1782 – 1840) sa stal neprekonateľnou hudobnou legendou. Sláva tohto husľového virtuóza sa v jeho dobe dala prirovnávať jedine k sláve veľkých operných hviezd. Traduje sa, že jeho podmanivá hra privádzala dámy až do mdlôb. Žil búrlivý život a milenkami sa mu stávali najmä ženy z vyššej spoločnosti. Tieto vzťahy sprevádzali početné škandály, niet sa preto čo čudovať, že príbeh jeho života zaujal i známeho operetného skladateľa Franza Lehára. A opereta Paganini je Lehárov hold tomuto géniovi… Vzhľadom na veľký záujem je podujatie nateraz vypredané, pre viac informácií odporúčame sledovať stránku opery.

Detský ohňostroj vo Zvolene

Parkovací Dom Zvolen – 18.00 h

Parkovací Dom Zvolen pozýva všetky deti, ktoré nemajú priestor čakať na polnoc, aby si prišli spolu s rodičmi vychutnať detský ohňostroj. Ten sa uskutoční už o 18.00 h.

SILVESTER v Urban Spote

Urban Spot, Banská Bystrica – 20.00 h

Urban Spot vsadil pri silvestrovských oslavách na zmes rapu, trapu, hip-hopu, RnB, UK a zvuk z obdobia okolo roku 2000, čo predvedú BPURPPP, CENATT, MATEY a CLOUTTRANSLATION. Do 22. hodiny je vstup za 5 eur, následne za 7 eur.

SILVESTER na Sliači

DK Hron, Sliač – 20.00 h

Mesto Sliač pozýva na silvestrovské oslavy do DK Hron, kde budete môcť v cene vstupného (27 eur) absolvovať zábavu, pohostiť sa studeným bufetom, kapustnicou a polnočným prípitkom. Do tanca bude hrať DJ Igor Duschek.

SILVESTER 2022 na Masarykovom dvore

Jazdecký a športovo – rekreačný areál Masarykov dvor, Vígľaš-Pstruša – 20.00 h

Príďte si užiť posledné minúty roka 2022 a zároveň prvé okamihy roku 2023 v krásnom prostredí Podpoľania a pri výbornej zábave pod taktovkou Ľudovej hudby PLAVUCHOVCI. Tešiť sa môžete na vynikajúcu slávnostnú večeru a bufetové stoly, bohatú tombolu aj veľkolepý ohňostroj.

SILVESTER v Ministry of Fun (vypredané)

Ministry of Fun, Banská Bystrica – 21.00 h

Silvester v Ministry of Fun? Určite je to jedna z vítaných možností najmä pre tých, ktorí sa radi bavia za ohlušujúceho zvuku elektronickej muziky v podaní tých najpovolanejších! Po troch rokoch budú môcť ľudia na Slovensku privítať nový rok aj v banskobystrickom Ministry of Fun, kde sa počas silvestrovskej noci prestriedajú za mixpultom DAVE & EMTY, MUSTEE a ANNDY. Záujem o túto akciu bol však enormný, a tak je nateraz silvestrovská noc v Ministry vypredaná

Oslava Silvestra vo Zvolene 2022

Námestie SNP, Zvolen – 22.00 h

O silvestrovskú zábavu v uliciach Zvolena bude postarané vďaka oficiálnemu programu mesta – na zvolenskom Námestí SNP bude zabávať davy ľudí už od 22. hodiny Ľubomír Loderer (DJ LODY). O polnoci bude nasledovať vítania roka 2023 a 10 minút po polnoci už štartuje novoročná diskotéka.

Silvester 2022 na (banskobystrickom) Námestí SNP

Námestie SNP, Banská Bystrica – 22.30 h

Rozlúčka s rokom 2022 a privítanie roku 2023 na banskobystrickom Námestí SNP bude mať svoj oficiálny program. Ten sa začne o 22.30 h a jeho súčasťou budú aj umelci a interpreti. Oslavy príchodu nového roka budú v Banskej Bystrici za účasti kapely Puding pani Elvisovej a dvojice ktorá si hovorí Kyselí Krastafci. Svoje umenie predvedie aj DJ ADŽARV, priaznivcom známy skôr ako DJ VRAŽDA. Program potrvá zhruba do 1.30 h.

Nedeľa 1. január

Ľahký novoročný výklus v prírode 2023

Železničná stanica Radvaň, Banská Bystrica – 14.30 h

Nadšenci behu budú môcť privítať nový rok ľahkým novoročným výklusom, ktorý sa uskutoční v nedeľu 1. januára od 14.30 h so zrazom pri železničnej stanici v Radvani (pri teplárni). Voľným tempom sa pobeží motivačný okruh Urpínskou lesostepou v dĺžke približne 7 km – alebo inde, podľa terénu…

Novoročný koncert

Námestie SNP, Banská Bystrica – 16.00 h

Pri príležitosti 30.výročia vzniku Slovenskej republiky sa na banskobystrickom Námestí SNP uskutoční koncert speváčky Simy Magušinovej a o 16.55 h prebehne aj príhovor primátora mesta Banská Bystrica.

Novoročný prípitok

Parkovisko pred kultúrnym strediskom, Slovenská Ľupča – 16.00 h

Starosta obce Slovenská Ľupča, Mgr. Roland Lamper, pozýva na novoročný prípitok, v rámci ktorého si pre obyvateľov tejto obce pripravili aj hudobné spestrenie. Tradičné novoročné stretnutie sa uskutoční o 16. hodine.